Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 1 vagy 2 blastocitát ültetnéte...

1 vagy 2 blastocitát ültetnétek vissza?

Figyelt kérdés

Tulvagyunk egy sikertelen lombikon, ahol volt megtapadás, de a 11dik naptól nem fejlődött tovább.

Fagyasztott embrió transzferre készülünk. Van 2 lefagyasztott 5 naposunk. Egyben vannak lefagyasztva így egyszerre lesznek felébresztve. A dokim 1 visszaültetését javasolja(a másikat sajnos már nem lehet visszafagyasztani) .

Mivel egészeges vagyok és 32 éves, ezért orvosilag nem indokolt a doki szerint a 2 blastocita beültetése.


Hányat kérnétek vissza a helyemben?

Nyilván az orvos a szakember, csak a véleményekre lennék kíváncsi.



2022. szept. 6. 18:20
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
64%
Én sem akarnék ikreket. De kettőt kérnék vissza.
2022. szept. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
71%
Kettőt kérnék vissza. Így 2x nagyobb az esély hogy összejön. Sokkal kisebb az esélye hogy mindkettő megmarad. Mellesleg ha már nem lehet visszafagyasztani akkor felesleges vesznihagyni.
2022. szept. 7. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
69%

"Amit a doki mondott és ami ellene van a 2 beültetésének, hogy én is iker vagyok, így nálam kicsit nagyobb az esély az ikerre."



Természetesen létre jött terhesség esetén, mivel ott lehetséges egyszerre több petesejt kiszabadulasa és megtermekenyulese. Nálad ez a lehetőség nem áll fenn.


"Doki szerint az emberi szervezet csak 1 gyerek kihordására van kitalálva."


Pár millió iker azért már szuletett a világban.


"Illetve nagyobb az esély ikrekkel a koraszülésre, betegségre."


Koraszulesre valóban. Beteg nem lesz senki attól, hogy iker....


"Sőt még osztódhat is. Akkor pedig ha 3as iker akkor az embrió redukció is szóba kell hogy jöjjön, az pedig nyilván egy nehezebb döntés lenne már."


Valóban, osztodhat is. Nem nem KELL hogy szóba jöjjön. Szóba jöhet, ha TE meg a párod akarjátok. Nem kötelező, megcsak elgondolkodninsw rajta.


Off

Nekem nagyon hülyének tűnik ez az orvos, vagy simán arra hajt, hogy kevesebb esélyed legyen, és újra és újra menj a következő lombikra


tegnap 19:42

Privát üzenet

2022. szept. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
66%
Kérd a kettőt! Dupla esély!
2022. szept. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
68%
Amennyiben nem lenne gond nálatok, ha két baba lenne, akkor kettőt kérj vissza. Mondjuk egyből is lehet kettő, sógoromék pont úgy jártak, hogy egyet kaptak vissza, de közben lett lett peteérése és az is megtermékenyült. Szóval csak az iker lehetőség miatt nem kell félni, ha ikrek lesznek, akkor annak úgy kellett történnie. Pláne, hogy a másik kárba veszne, én azt nagyon sajnálnám .
2022. szept. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:
Én a kettő felé hajlok, férjem viszont az egy felé. Hu ez nem egyszerű döntés...
2022. szept. 7. 12:31
 27/45 anonim ***** válasza:
64%
Ha természetes úton nem lehetne gyerekem, a kettőre szavaznék, mivel két gyereket szeretnénk. Így nem kéne újra végigjàrni ezt az utat,ha mindkettő megmarad. Ha nálatok sem gond a két gyerek, akkor a kettőre szavaznék.
2022. szept. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
68%

23 Azért a kezelésekből jó sok pénzt tudnak kicsikarni, persze hogy jó neki ha később lesz terhes a páciens.


Mindenféleképp kettőt rakatnék vissza, dupla esély. Amúgy meg úgy vagyok vele hogy hogy lehet pont az maradna meg amit elpusztítotok, míg a másik meg felszívódik.

2022. szept. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
55%
#26! A férjed mivel érvel? Mondjuk ő könnyen beszél, nem neki kell újra végigcsinálnia, ha esetleg sikertelen lesz. Ő max.még 1x ad mintát, az meg azért nem olyan szörnyű.
2022. szept. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
65%
Így van!Nekem is mindig kettőt ültetnek be.Nem is kérdés hogy 1 vagy 2.Egyértelmű a válasz.Eddig még sajnos nem sikerült 3-ra sem.
2022. szept. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!