Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mesntruáció után mekkora...

Mesntruáció után mekkora esély van beágyazódásra?

Figyelt kérdés
Ha jól értelmezem, a legtöbb esetben ovuláció után történhet meg a beágyazódás.Nagyon sokat olvasgattam ezekről,sok helyen olvastam,hogy igazából bármikor teherbe lehet esni,csak vannak termékenyebb napok (ovuláció előtt és után),illetve kevésbé termékeny napok. A kérdésem: menstruáció után lehetséges a beágyazódás? Ezt azért kérdezem,mert 8 napos menstruációm utáni 3-4.napon,tehát a ciklus 11-12.napján barnás folyásom volt,vagyis igazából csak mindkét nap 1-1 pötty barnás valami és menstruációhoz hasonló görcseim voltak,főleg szerdán,akkor szédülést is tapasztaltam. Köszönöm a hozzászólásokat!

2022. szept. 16. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Kb 0%
2022. szept. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Ez inkább ovus vérzés lehetett. Ahhoz, hogy beágyazódás lehessen, gyakorlatilag a vérzésed alatt lett volna ovud és voltatok együtt. Mensid 2. napján. Egyrészt ritka a beáagyózódási vérzés, másrészt baromi ritka, ha valakinek mensi közben van tüszőrepedése, egyszerűen mensikor már egészen másképp dolgoznak a hormonok, mint ovukor. Tehát szinte kizárt. Harmadszor, a mensi alatt annyira vékony a nyálkahártya, hiszen leválik, hogy lehetetlen a megtapadás. Na már most totál logikusan... ennyi ritkaság egyszerre jelen legyen... hát az már csodaszámba menne. Hacsak nem volt a vérzésed borzasztóan eltérő a megszokottól, akkor 100%, hogy nem beágyazódás történt. Ovus vérzéshez sokka-sokkal közelebb állsz a leírtak alapján, mondjuk egy átlagos 26 napos ciklussal, mivel pont akkor esedékes az ovu.
2022. szept. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen,erre is gondoltam. Sose tapasztaltam eddig ilyen közti vérzést,de köszönöm a segítséget!
2022. szept. 16. 13:11
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük az elején. Teherbe esni csak akkor lehet ha van ovuláció.


Egészseges esetben minden hónapban az egyik petefészkedben érik egy tüsző, amiből kilökődik egy petesejt. A petesejt a kilöködés után legfeljebb 24 óráig életképes, azaz legfeljebb 24 órája van hogy találkozzon egy spermiummal és megtermékenyüljön. A spermiumok kB. 4 napig életképesek a női testben, magyarán vagy a petesejt kilökődésének napján vagy az előtte lévő 4 napban kell szexelni ahhoz hogy abból megtermékenyítés petesejt legyen.


A sikerült eltalálni azt a 4-5 napot és úgy álltak a csillagok, hogy még termékenyült a petesejt, akkor utána még 4-5 napig utazik a petevezetékedben a méhed felé. 6-7 nappal a megtermékenyülés után kezd el beágyazódni a méhnyálkahártyádba.


A peteérés es az ovuláció egy bonyolult hormonálisan szabályozott folyamat, ezért olyan, hogy "spontán ovuláció" nem létezik. A tüszőnek nagyon minimum 8-10 napra van szüksége, hogy a petesejt meg tudjon érni benne, ha valami miatt előbb kilökődne akkor nem lesz érett, nem lesz megtermékenyíthető, nem lesz belőle baba.

A beágyazódáshoz a méhnyálkarhártyának is meg kell vastagodni, ha erre nincs ideje nem lesz elég vastag, nem tud beágyazódni az embrió, nem lesz baba.


"A bármikor teherbe lehet esni" kijelentés csak azért érvényes, mert egy átlagos tinédzsernek fogalma sincs mikor van ovulációja. Főleg fiatal korban előfordulhat kicsit korábban, lehetnek a férfinak szuper spermái amik elélnek 6 napig. Lehet az ovuláció később is, ebből jönnek a "mensi előtt lettem terhes 2 nappal" Mende-mondák, csak ezzel az a probléma, hogyha nem esett volna teherbe abban a hónapban akkor se jött volna meg a menstruáció ja 2 nappal később, csak kB 2 héttel később.


A pár csepp barnázás lehet ovulációs vérzés is, van akinek amikor megrepedt a tüsző keletkezik egy ici-pici vérzés.


Ha babát szeretnél jobb ha már most rászoksz a megbízható források felkeresésére, fél kellene ismerni a kattintás vadász oldalakat.

2022. szept. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
28%
Minden nő más. Van akinek a ciklus közepén van peteérése, másnak korábban, míg egyik barátnőmnek a 20-22 nap között 28 napos ciklusnál. A legtöbb nőnek fogalma sincs, hogy mikor van peteérése. Ha pedig előtte 4 nappal szexelt, akkor abból lehet baba. Nekem az utóbbi adatok: 10. Nap, 6. Nap, 17. Nap, 4. Nap, 8. Nap, 20. Nap volt a peteérésem napja. Ha nem nézem, akkor mivel tünetem sincs, nem veszem észre.
2022. szept. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5! Köszi a válaszokat,ez sokat segített,jó hogy saját példát,tapasztalatot is olvasok! :)
2022. szept. 16. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!