Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Beágyazódási vérzés lehet?

Beágyazódási vérzés lehet?

Figyelt kérdés

Érdekelne azoknak a véleménye akiknek a pozitív teszt előtt volt vérzés, hogy a nem várt előtt mennyi idővel történt?

Terhesség előtt 29 napos ciklusom volt, ami a szülés után hat hónappal át állt 34-35 naposra, de szerencsére jól követhető volt így is és nem jellemzi se késés, se az, hogy hamarabb jönne. Most az a helyzet áll fenn, hogy jövő héten hétfőn kéne meg jönnie, viszont ma reggel egy szinte észre vehetetlen(ha nem figyelem nem is látom) kis vér foltocska volt a tisztaságibetéten, semmi több és azóta sem jelentkezett. Nem fogyasztottam semmi olyat, nem ért stressz helyzet ami esetleg okot adhatna egy hamarabbi mensinek, viszont az első terhességemnél nem tapasztaltam vérzést szóval most csak találgatok, hogy mi is történik. Az együttlétek alapján simán sikerülhetett a tesó, viszont azt megjegyezném, hogy másfél éve eddig sikertelenül próbálkoztunk(nincs betegség vagy bármi más a hátterében, dokik szerint minden meg van ahhoz, hogy sikerüljön).

Előre is köszönöm ha megosszátok a tapasztalataitokat, nagy segítség lenne!



2022. okt. 10. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem tudod a pontos ovulációt, akkor szinte lehetetlen megmondani. Nekem volt beágyazódási vérzésem, de én lh teszteltem. A pozitív lh teszt után a 8.napon volt barnázgatás egy délután, de ennyi. Utána már meg sem jött. De okozhatja az is, hogy leesett a progeszteron. Nekem emiatt eszembe se jutott ez, azt hittem, hogy ez a hónap se sikerült. Ilyenekre felesleges alapozni. Ha késik 2-3 napot, akkor tesztelj, de előtte ne kattogj rajta. Felesleges.
2022. okt. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Nekem volt verzes, az esedekes menstruacio elott 2 nappal. De csak kb fel napig tartott es leginkabb pisilesnel, torleskor vettem eszre, a beteten alig volt valami kis folt.

En egyebkent ebbol azt hittem, hogy meg fog jonni, nem gondoltam volna terhessegre, de aztan amikor mar nem jott meg 4 napja, akkor teszteltem es pozitiv lett.


Elmeletileg a beagyazodasi verzes az esedekes menstruacio elott 1-3 nappal, vagy aznap jelentkezik. De azt olvastam, hogy ilyenkor mar a teszt is pozitiv lehet, ha ez tenyleg az.

2022. okt. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a gyors választ mindkettőtöknek! Persze, nem is akarok ezen kattogni, csak felmerült bennem a kérdés, hogy mitől is lehetett, hiszen azért egy hét még vissza van. A naptár szerinti ovulációm negyedikén volt(ez nyílván most még nem látszódna azt én is tudom), de hőmérőzés és önmegfigyelés alapján 4-5 nappal korábban( lh tesztet is használtam már, de egy ideje felhagytam vele). Persze úgy is jön ha jönni akar a baba, csak érdekeltek a személyes tapasztalatok, mert annyi mindent lehet olvasni, volt ahol mensi előtt egy hétre, volt ahol pár napra írta és persze ismerem azt az álláspontot is, hogy “nincs olyan, hogy beágyazódási vérzés és régen rossz ha valaki ilyenkor is vérzik”.

2022. okt. 10. 13:47
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Nekem nemvárt elött kerek 1 héttel volt. Reggel felkeltem és egy kb 200asnyi vér volt a fehérneműn. Semmi több, utána sem véreztem. En elkónyveltem, hogy megjön, nincs baba. Aztán nem jött meg a várt napon sem és utana sem. 3 nap késésnél teszteltem, erős pozitív volt.
2022. okt. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%
A naptár módszer megbízhatatlan. Nem minden cilkusban van ugyanakkor peteérés. Napok is lehetnek közte még egy rendszeresel ciklusnál is. Ha ezeket követni szeretnéd, akkor lh tesztelj és akkor fogsz tudni dpot számolni. De így fogalmad sincs, hogy pontosan mikor lehetett, csak egy kbt tudsz amit a naptár szerint lenne. Beágyazódás a fogantatástól 7-10.napon történik meg. Sokszor nincsen semmilyen vérzés vagy tünete. Tegnap valami nagyokos próbálta nekem bemagyarázni, hogy a beágyazódás hasi fájdalommal jár. Ez hülyeség. Beágyazódási vérzés sincs mindenkinek, sőt a többségnek nincsen ilyesmi. Ne foglalkozz most ezzel, csinálj úgy mindent ahogyan szoktál, aztán tesztelj ha már késik. Amúgy, ha leesik a progeszteron szint, az okozjat pecsételést/barnázást. Idő előtt leválik a nyálkahártya, így ha sikerült is, nen tud megtapadni, mert nincs hova. Ha megjön, akkor doki és progeszteron pótlást fogsz kapni, ha az indokolt.
2022. okt. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm 4es és 5 ös nektek is a válaszokat!

4es, igen kb nekem is egy 200forintos méretű folt volt, semmi több azóta sem. Szóval most marad a várakozás, bár az lenne a legjobb ha pozitív végkimenetele lenne a dolognak. :)

5ös, persze nem is alapoztam a naptárra, csak támpontként írtam le, hogy ha valóban akkor lett volna akkor még korai lenne bármi féle jelnek is lennie, valamint ismerem a testem és a jeleit annak, hogy ovulációm lesz, ebben sokat segített, hogy elég hosszú ideig nyomon követtem lh tesztel is a bulit. Igaz így se biztos semmi, szóval mindenképp várok, nem szeretném bele élni magam a semmibe. Köszönöm a progeszteronos infót is, abban nem igazán vagyok jártas, így nem feltétlen gondoltam erre, mint opció. :)

2022. okt. 10. 15:10
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy vagy kedves kérdező? Mi újság azóta?

Hasonló cipőben járok. Én 19-20-ra nem várom, és tegnap délelőtti pisilésnél kissé véres nyákot töröltem. ( bocsánat szebben leírni nem tudom). Meglepődtem mert életemben nem tapasztaltam ilyet. Mi is kb másfél éve próbálkozunk. Vannak már gyermekeink, de egyik terhességem se ilyet jelzett, úgyhogy elsőre nem gondoltam beágyazódásra. Aztán elkezdtem olvasgatni itt ( lehet nem kéne :), )

És láttam biztató írásokat.

2022. okt. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!