Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért mondhatta ezt a nőgyogyász?

Miért mondhatta ezt a nőgyogyász?

Figyelt kérdés
Elmentem a nődokihoz egy kivizsgálásra mielott babát vállalnék. Rám nézet és mondta hogy ha gyereket szeretnék akkor hízzak meg egy kicsit. 168 cm vagyok és 45 kg. Valoban kis súllyal nehezebb lehet teherbe esni?

2022. okt. 20. 17:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Igen. De ha az orvosnak nem hiszed el, random idegenek válasza miért releváns?
2022. okt. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%
Nekem is mondta ezt a nőgyógyász, pedig még csak nem is voltam ennyire vékony (163 cm és 51 kg). Valamit magyarázott a hormonháztartás és a test zsírtartalékainak a kapcsolatáról, de őszintén, nem jegyeztem meg a részleteket. A test egészséges egyensúlya volt a lényege valahol. Kb 3 kilót híztam, és tényleg össze is jött a baba. Mondjuk azóta is zaklat a súlyommal, 36 hetes vagyok és csak 59 kg még mindig, amit továbbra is kevesell, de hát istenem, ennyit tudok produkálni, nekem még ez is megterhelő :D
2022. okt. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
Hogyne, de ne haragudj, ez azért evidencia, nem? Hogy akarsz kihordani egy gyermeket, ha magad is alultáplált vagy? Ilyen súllyal örülhetsz, ha van rendes ciklusod.
2022. okt. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%
Csoda, hogy a szél nem fúj el. Ilyen alacsony súllyal a hormonrendszered nagy eséllyel nincs rendben, a reprodukciós képesség kikapcsol, ha a testnek az életben maradást kell fenntartania.
2022. okt. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
10%
Ha olyan a nődoki, akkor mindenbe beleköt a testsúlytól a szőrtelenítésig. Nem kell vele foglalkozni. Gondolom ilyen alkat vagy és nincsenek táplálkozási zavaraid. Szóval ha alapból ilyen az alkatod, akkor a hízást nem lehet erőltetni.
2022. okt. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
Azért mondhatta, hogy segítsen. Gondolom vannak tapasztalatai olyan korábbi kismamákkal, akik hasonló alkattal bírtak, mint Te. Mivel mondtad, hogy babát szeretnétek, terveztek, ezért ez csak egy tanács lehetett. Szerintem semmi rosszindulat nincs benne. A soványság és a túlsúly sem kedvező teherbeesésnél.
2022. okt. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
Csodálkozom ezen. Én mindig is sovány voltam. Ilyen az alkatom. Még nálad is vékonyabb vagyok, és nekem eddig egy orvos sem mondott ilyet. Nagyon könnyen, első próbálkozásra estem teherbe többször is. És mindig rendszeres volt a ciklusom is. Arról már hallottam, hogy a túlsúly nem jó ebből a szemszögből. Biztos van benne valami, ha ezt mondta az orvos, de nem törvényszerű, hogy gond legyen ebből.
2022. okt. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
72%
Mert pl ha te is abba a kategóriába esel, aki végighányja az egész terhességet, nem tudsz saját tartalékhoz nyúlni majd..
2022. okt. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%

A kóros soványság (18-as BMI alatt, ami egyébként neked 15.94 és az ideális testsúly alsó határa nálad a magasságodhoz min 51 kg) felborult hormonháztartást, vitamin hiányt hordoz legtöbbször magában. Ahhoz, hogy a tested képes legyen egy megtermékenyített petesejtet beágyazni a méhedbe és a terhességet fenn is tartani, szükség van normális mennyiségű zsírrétegre is a tested, mellette kiegyensúlyozott hormonszintre és megfelelő vitaminszintre. A három közül az utolsó az, amit max tudsz pótolni magzatvédő vitaminnal.


Én megértem, hogy az ego azt diktálja sok nőnek, hogy legyen nagyon vékony, vasággyal is 40 kg, mert hogy néz már ki, ha van rajta mit fogni (nem elhízott túlsúlyos zsírhurkákra gondolok), de azért az, aki elvileg megérett agyban arra, hogy gyereket akarjon, Az legyen már annyira észnél, hogy nem akad ki azon,ha az orvos felhívja a figyelmet arra, hogy kicsit hízni kellene olyan paraméterek mellet, mint ami neked van. De igazából ez a te dolgod, maradhatsz ilyen sovány is, csak akkor ha nem sikerül majd teherbe esni, vagy sikerül, de folyamatosan elvetélsz majd, akkor ne csodálkozz.

2022. okt. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
14%
Sok nő nem azért ilyen vékony, mert vékony szeretne lenni, hanem azért, mert ilyen alkat, és nem tud hízni.
2022. okt. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!