Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Novemberben indulhat a baba...

Novemberben indulhat a baba projekt! Más is ekkor tervez belevágni ?

Figyelt kérdés

Készültök valahogy ?

Vitaminok? Kivizsgálások? Mióta szeretnétek babát ? Miért pont most döntöttek úgy ,hogy akkor jöhet ?

Első próbálkozás lesz? Van már kisgyermek a családban ?


Köszönöm szépen ha válaszoltok ☺️



2022. okt. 30. 09:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

A hideg kiráz ettől a babaprojekt szótól. Mintha a gyerek csak egy ugyanolyan munkahelyi feladat lenne, amit el kell végezni. Értem, hogy tudatosan szokás manapság ezt is elvégezni a túlzott kontroll mánia miatt, de ez a babaprojekt kifejezés...


Ha gyereket szeretnétek, azt nem tervezni kell, meg naptár és óra szerint szexelni. Persze, fontos, hogy ha felmerült az igény, akkor legalább legyetek tisztában az egészségügyi állapototokkal, de ezt normál esetben már az ajánlott rendszeres orvosi szűrések során is kellene csinálni, nem csak akkor megjelenni pl a nőgyógyásznál, ha gyereket akartok.


Szeretkezzetek védekezés nélkül, amikor jól esik. Ennyi. Nem kell több. Maximum szedj vitamint, amit gyerekvállalás nélkül is illene amúgy, de mindegy.

2022. okt. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

1-essel egyetértek mindenben.

"Babaprojekt"...🤦🏻‍♀️

2022. okt. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

Jah mi már most nem szexelünk, egészségesen eszünk, nem használunk mobiltelefont, a párom nem hord alsó nadrágot stb. Aztán majd kezdem a hüvelyhőmérőzést nemsokára.

🤦🏻‍♀️

2022. okt. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

Egyetértek én is. "Novemberben kezdődhet" - nehogy október 31. legyen ám!

"Babaprojekt" - rögtön a napelemprojekt után, de még az éves adóbevallás előtt.

2022. okt. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Jól letámadtátok szerencsétlen kérdezőt… bezzeg ha (sarkítva) halomra szülne a döngölt padlóra az lenne a baj hogy miért nem gondolták át a gyerekvállalást. Annyira kijön az ország mentális állapota itt a gyerekvállalás kategóriában, hogy le se lehetne tagadni, hogy nekünk minden és mindenki szar, aki tervez, szar, aki nem tervez, szar, akinek becsúszott, szar, akinek nem lehet babája szar…. Undokság, és empátiátlanság mindenhol
2022. okt. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

Én sem értem, hogy miért kell mindig ilyen stílusban megnyilvánulni. Hozzáteszem, én sem kedvelem az ehhez hasonló kifejezéseket, de tartalmilag a kérdésen nem változtatna, ha máshogy fejezi ki magát a kérdező.


Ugyanakkor unalmas az is, hogy sok kérdésnél a válaszok nagy része, vagy akár az összes, a másik ember leminősítéséről szól. Választ a kérdésnél pedig nem is találni. És ez tényleg sajnos a mai magyar mentalitást tükrözi. Nem hogy segítenénk egymásnak, hanem ahol tudjuk minősítjük.


Ilyenkor pedig mindamellett, hogy nem a kérdésre történik a válaszadás, még le is pontozzák azt a hozzászólót, aki esetlegesen az ő kommentárjával ellentétesen reagált.


Számomra ez érthetetlen.


Kedves Kérdező!

Sok sikert a babatervezéshez!


És itt megjegyezném, hogy a tervezés=projekt, és véleményem szerint a babatervezést nem igazán lehet máshogy kifejezni. Sajnos igaz az is, hogy egyre gyakrabban angolosítunk, de ez megint egy más téma.

2022. okt. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

A Kerdezo nem olvasta a par nappal ezelotti kerdest az idegesito szavakrol :D (vagy pont, hogy igen :D)

En keszultem anno, 4 honappal korabban el kezdtem folatot meg B12-ot szedni, illetveC es D vitamint emelt dozisban. Mivel a hormonjaim korabban nem voltak rendben, csinaltattam egy hormonsort, ahol kis is derult a pajzsmirigy-alulmukodes, de pont volt ido kezelni, mire belevagtunk. Elsore sikerult.


Ket gyerekunk van azota. Ha lenne harmadik, pont most vagnank bele, de vegul ugy latjuk, hogy sok lenne, nem birnank.

2022. okt. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

Sehol nem látom, hogy "minősítve" lenne a kérdező.


Minősít ige: Hibátlanság mértéke alapján osztályoz, besorol egy terméket, szolgáltatást, dolgot egy csoportba, osztályba.

2022. okt. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Igaz. A kérdése volt minősítve, elnézést. De azért a reakciójelek és a kérdés minden oldalról való kifigurázása, nem túl kedves megnyilvánulás.


6-os voltam.

2022. okt. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
20%

Az állam meg annyi pénzt se ad egy gyerek után, hogy éhen lehessen halni belőle. Mennyit is, 12500-at? Főleg hogy a 10 millió helyett 40-et kell egyeseknek visszafizetni, ha nem jön össze nekik a gyerek.


Ilyen elszállt ingatlan árak mellett még ez sem egy “nagy” segítség.


Németországban bezzeg 80 ezer jár egy gyerek után minden hónapban. Ők tesznek is valamit a gyerekekért, fura, ott van pénz erre.

2022. okt. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!