Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy tudom "elengedni" görcsöl...

Hogy tudom "elengedni" görcsölés helyett a baba témát?

Figyelt kérdés

Már magamon veszem észre, hogy teljesen totálisan rá vagyunk pörögve a baba témára. Olyan szinten, hogy állnak a polcon a terhességi tesztek, nem hazudok vagy 35 darab (nem merem megszámolni) + 100 darab LH teszt.

Mindent figyelek / figyelünk.

Örülünk, majd sírunk.

Tudom, hogy ezzel magunkkal cseszek ki, főleg én! Tudom!

Kérlek segítsetek kicsit leállni.

Baromira túl léptem a határt.

9 napom van a nem vártig! De én óránként nézem a naptárt a telefonomban, mikor ugrik a következő DPO-ra végre. Az idő csiga lassan telik.

Már a refluxom is újra erősödik, mert stresszelek. Stresszelek, pont azt amit nem szabad.

Tudom jönnek majd a baj van a toronyban, és hasonló nem kedves megjegyzések.. de számomra az nem segít! Az már valami, hogy felismertem, hogy egyszerűen semmilyen szinten nem normális, amit csinálok.

Kérlek valaki mondja el, hogyan kell itt, és most befejezni.

Azon gondolkozom a teszteket átrakom a másik szobába, ami majd a gyerek szoba lesz, hogy ne legyen szem előtt sem, és valahogy (még nem tudom hogy), de kibírom nem vártig, és csak akkor nyitom ki azt a szekrényt!

Nagyon szeretnénk kisbabát, de túl görcsösen.

Hiába dolgozom, hiába csinálok bármit csak oda kanyarodik a gondolatom, hogy ugye ez a hónap az a hónap, és most ő lenne a legszebb karácsonyi ajándék!

Borzalmas vagyok tudom😭..

Kérlek valaki segítsen megnyugodni..


2022. nov. 22. 22:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Más feszültséged van, és pont ebben talált magának kivezetést. Pszichológus kell, hogy kiderítsétek, mi a tényleges bajod.
2022. nov. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem kisbabára, hanem más témára görcsöltem rá annak idején. Sajna én is hajlamos vagyok rá. Nekem az autogén tréning segített. De azzal sem megy egyik napról a másikra. Most nehogy még arra is rágörcsölj, hogy te most erre rá vagy görcsölve, és azonnal el kell engedned.
2022. nov. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Mikor eljön az ideje, meg fog érkezni. Semminek sem tesz jót a sürgetés.
2022. nov. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10%
Fogadjatok örökbe, nem ördögtől való ám az sem. Gobdolj bele abba is, hogy ebbe a túlnépesedett, borzalmas világba minek kéne még egy embert ideszülni. Kicsit gobdolkodj globálisan, informálódj, bújj ki a csigaházadból. Máris el fog menni a kedved a gyerekvállalástól.
2022. nov. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

Ugyan nekünk már van egy gyerekünk és épp terhes vagyok a másodikkal. De mivel nem vagyok egészséges így a meddőségibe kellett mindkétszer járnunk. Inszeminációk után meg voltam bolondulva. Napi 100szor megnézzem h halad a petesejt a petevezetékben, melyik nap hol járhat, ugyanígy figyeltem a dpot és úgy éreztem nem telik az idő. Nem is sikerült teherbe esnem. Aztán most az utolsó inszemnél (mondtuk többet nem vállalunk hiszen van már egy gyerek), erőt vettem magamon és azt mondtam h nem fogok ezzel foglalkozni, inszem után 2 nappal covidos lettem így még könyebb volt elengedni, mondván úgyse sikerül betegen… nyilván néztem hanyadik dpo, se nem görcsösen.

Ami nekem sokat segített, erdőben setallas és közben kikapcsolni az agyam. Hallgatni a csendet és imádkozni. Igen, amit tehetsz, hogy imádkozol, még ha nem is vagy vallásos. Ettől úgy érezhetem magad h egy felsőbb erőhöz fordultál és ezzel mindent megtettél. Nekem nagyon sokat segített tényleg. Aztán petsze ugyanúgy teszteltem a 9.dpon. De úgy hogy tudtam nem lesz rajta csík, nagyon korai még. Biztos voltam benne! De valahol belül éreztem azt is h sikerült. Szóval teljesen kétoldalú volt a dolog. És a férjemmel kávéztunk reggel amikor letettem a szekrényre és nem mertem megnézni egy darabig. Kérdezte a férjem h mit gondolsz mit érzel sikerült? És mondtam hogy igen, nem mertem először kimondani, de akkor már tudtam h sikerült. És tényleg, ott volt a 2.nagyon halvány csík.

Ezzel csak azt akarom mondani h teljesen elengedni nem lehet! Képtelenség! Hiszen ez a vagyatok. De el kell vonni a figyelmed és tudatosítani magadban h te mindent megteszel és nem rajtad múlik.

Drukkolok hogy sikerüljön elengedned legalább annyira hogy ne erről szóljanak a hétköznapok.

2022. nov. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
#4, én nagyon sajnálom azokat akik nem élhetnek szerető családban, örökbe is fogadnék szívem szerint, bár van saját gyerekem, és lesz is még. Azonban nem gondolom, hogy az lenne a megoldás a világ problémáira, ha azok nem szaporodnának, akik tudnak és szeretnének normális otthont és életet biztosítani egy gyereknek. Helyette pedig felkarolnánk azoknak a gyerekeit, akik ész nélkül potyogtatják a világra a nem kívánt csemetéket. Tedd félre a fellengzős dumát a nagy, globális "gondolkodásodról", és inkább próbálj meg egy kis empátiát gyakorolni az embertársaid felé. Máris egy kicsit szebb hely lesz ez a borzalmas világ.
2022. nov. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Detto így volt nálam is.


Ha jól emlékszem, 3-szor csináltam magamból hülyét az orvosnál a hómező tesztekkel, mondván, hogy akkor is érzem, hogy terhes vagyok... tudom, ultragáz... Visszagondolva, szeretnék elsüllyedni szégyenemben.


Nálam azt tette helyre a dolgot, amikor már évek óta nem jött össze, és még a meddőségiben sem jártunk sikerrel.


Akkor leültünk beszélgetni, és kimondtuk kereken, hogy így nem lehet tovább élni, hiszen mindent ennek rendeltünk alá. Ez volt az állandó téma, ekörül forgott az életünk és már nem bírjuk az állandó csalódást. Szép életünk van, boldogok is lehetnénk, de nem vagyunk azok a folyamatos feszültség miatt, amit magunknak teremtünk.


Összesen 2 db. tesztet tartottam meg, és megfogadtam, csak akkor használom őket, ha késik legalább 1 hetet, és más jel is arra utal, hogy terhes lehetek.

Rengeteg programot szerveztünk kettesben és barátokkal egyaránt, többet nem hoztuk szóba a baba-témát, nem számolgattuk a napokat, nem néztem a naptárat, átrendeztük a lakást, utazásokat terveztünk, vásároltunk néhány dolgot, amire régóta fájt a fogunk és berendezkedtünk egy gyermek-nélküli életre.

1 hónap kellett hozzá és egészen hozzászoktunk a dologhoz, kezdtük élvezni a stresszmentes életünket, nagyon jó volt :)


5 hónap múlva kiderült, hogy babát várunk, úgy, hogy akkor már pont nem is számoltunk vele :) Azelőtt évekig próbálkoztunk, erőlködtünk, stresszeltünk, sírtunk, görcsöltünk, és ha fejre álltunk sem jött össze.

Amint elengedtük, fél év sem telt bele, magától beköszönt. Úgy értem, nem voltunk orvosnál, semmilyen gyógyszert nem szedtem a siker érdekében.


Amíg ennyire ráfeszülsz, nem valószínű, hogy sikerülni fog, de az elengedés sem fog működni, ha csak simán "rámondod".


Tényleg le kell nyugodni, és elfogadni, hogy a fogantatás az élet természetes velejárója, de így erőltetni nem lehet.

2022. nov. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
Gondolj a gyerekvállalás hátrányaira, nem olyan mézes-mázas habos-babos vattacukkor póni ám az egész. Nehéz lesz, fájdalmas, fárasztó és megterhelő. Hálátlan feladat. Élvezd ki az időd amíg nincs gyerek.
2022. nov. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%

Ugyenilyen vagyok. Csak 4 hónapot kellett várnunk 2. Babára de kb 150 tesztet lőttem el. Képes voltam az 5 dpon is (mi a rossebet vártam nemtudom)

Aztán ez a hónap sikeres lett, 10 napon kezdett baromi halványan látszani. Én nem engedtem el. És nemis hiszem hogy 1-2 éven belül elkéne. A párodat kérdezd meg hogy őt zavarja-e? Ha igen akkor van miről beszélni

2022. nov. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én se tudtam elengedni, de én veszteség után voltam, így nyilván rohadt nehéz volt amúgy is türelmesnek lenni. 3 hónap alatt sikerült.
2022. nov. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!