Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 23 évesen korai szülni? Kinek...

23 évesen korai szülni? Kinek hanyadik hónapban jött össze a baba?

Figyelt kérdés

Minden adott a pici érekzéséhez.

Diploma, állás, lakás, autó.

Eddig nekünk sajnos 2.hónapja sikertelen🥺😔


2022. dec. 15. 16:13
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
64%

20-as: Mivel szegények voltunk, így 15 éves koromtól kezdve dolgoztam. Minden nyáron, illetve minden évben iskola mellett. A pénzem nem vették el a szüleim, de mindent magamnak kellett állnom. Próbáltam minél többet félretenni. 19 évesen leérettségiztem, elköltöztem otthonról 300 km-re. Az érettségi másnapján már volt munkám, közben ősszel elkezdődött az egyetem. Óráim voltak kedd-szerda-csütörtökön reggeltől estig, hétfő-péntek-szombat-vasárnap pedig egész nap dolgoztam, szobát vettem ki egyébként nagyon olcsón. Kb. 1 év után munkahelyet váltottam, ott már nem diákmunkára, hanem teljes munkaidőben vettek fel, amit össze tudtam egyeztetni az egyetemmel, így mire lediplomáztam, már volt munkatapasztalatom. Egyébként a munkámnak ilyen szempontból semmi köze a diplomához, teljesen másban dolgoztam végül, sokkal jobban is élvezem, úgyhogy ide fogok visszamenni majd a baba után is.

Összeházasodtunk, közben terhes lettem, és vettünk egy lakást (hitelre, nyilván). Előtte meg egy olcsó, kicsi albérletben laktunk, hogy minél többet tudjunk még félretenni az önerőre.

Így lehet fiatalon… az egésznek a titka a munka. Ugyanúgy, mint nem fiatalon… 🤷🏼‍♀️ Tény, hogy sok szabadidőm nem volt, de amúgy ha nagyon akartam, ugyanúgy eljártam bulizni, elmentünk kirándulni, nyaralni stb… nem volt azért lehetetlen, meg annyira borzasztó, de fárasztó, az igaz. Bár én úgy voltam vele, hogy ha egyszer az a célom, hogy fiatalon szüljek, azért meg is fogok tenni bármit.

2022. dec. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
33%

20-as: igen, segítettek a szüleim. Ahogy én is fogok az én gyerekemnek/gyerekeimnek. Mert egy család vagyunk, ha megtehetem miért nem. Nem toltak alánk egy lakást, de baba koromban kötöttek valamilyen életbizrosítást, aminek az összegét (3M Ft körül) megkaptam 18 évesen. Plusz egyetem mellett támogattak, kaptam havi x összeget (kb. 60.000) amiből amit nem költöttem el az az enyém maradt (ezt kajára és kolira kaptam).

A férjem 26, ő régebb óta dolgozott, így ketten össze tudtunk rakni egy önerőre valót és venni egy lakást egy külső kerületben, még tavaly éppen azelőtt hogy a hitel kamatok nagyon megugrottak volna.


Kövezz meg, de miért is olyan rossz az ha segítenek valakinek a szülei ha meg tudják tenni?

2022. dec. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
70%
Egy szóval sem mondtam, hogy rossz, nagyon személyes támadásnak vetted, szimplán leírtam, hogy nagyon kicsi az esélye, hogy valakinek saját lakása legyen abban a korban, ha nincs támogatás szülői részről. Vagy nem beházasodik valahova, ahol már minden kész.
2022. dec. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

17 es vagyok én sajnos örököltem a szüleim után, így volt lakásunk, autónk.

Így kb nem volt mire várni.

2022. dec. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

#20 as

Pár éve építkeztek a szüleim.

És a lakást amiben előtte laktunk nem adtuk el.

2022. dec. 16. 15:42
 26/30 anonim ***** válasza:
0%
Én 25 évesen szültem az elsőt. 24 évesen lettem terhes és júliusban lettem 25, augusztusban szültem. A sors úgy hozta hogy most újra várandós vagyok és őt 26 évesen szülöm meg. 19 hónap lesz a két kislányom között. Szerintem jobb fiatalon szülni. 4 hónap alatt sikerült az első baba.
2022. dec. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. 20 évesen kezdtem el dolgozni és akkor már nem is laktam otthon. Amikor megismertem a férjem akkor voltam 18 ő pedig 25 éves. Dolgoztunk és albérletbe költöztünk. Mikor már úgy éreztük hogy szeretnénk családot akkor vettünk egy házat hitelre (14 millióért falun Győrtől 20 km-re) két évvel ezelőtt. Akkor voltam 24 ő pedig már 31. Felújítottuk és a kislányunkat már ide hoztuk haza. Senki nem segített, mert egyikünk szülei sem tudtak volna minket támogatni.
2022. dec. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk sem segített senki, mert nem tudtak. Én 2+3 évet, a férjem pedig 7 évet dolgozott mire tudtunk venni egyet, úgy, hogy átlag feletti fizetésünk van. Igaz, mi egy felújított, nagy házat vettünk *hitelre*, de jó áron.

Csak ezért furcsállom, amikor valaki éppen egyetemről kiesve azt állítja, hogy saját háza van, amit saját maga vett meg, mert tudom, hogy az lehetetlen.


A te eseted érthető és természetesen azoké is, akiket segítettek.

2022. dec. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%
21 évesen szültem :) apuka akkor volt 30. Utána második gyerkoccel 23 évesen. Most 31 vagyok. Van egy 8 és egy 10 éves lányom :) nagyon imádom így ezt, hogy fiatal anyuka vagyok.
2022. dec. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
0%
előző vagyok. Első kislányom több mint 10 hónapra jött össze kb. Második, ahogy abbahagytam a szoptatast, kislányom 1 éves volt, már 2 hét múlva nem jött meg. Talán 1x voltunk együtt. Szóval ő iszonyú gyorsan sikerült :)
2022. dec. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!