Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 1 hónapos terhes vagyok....

1 hónapos terhes vagyok. Orvosnál még nem voltam, mert korai lenne még 1 kicsit. Ti hanyadik hétig dolgoznátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Erős fizikai munkát csinálok.8 órás,folyamatos álló munka,ahol emelni kell,ahol kisebb mértékű vegyszer van,hol nagyon nagy por és zaj van.Tegnap szóltam a műszakvezetőmnek arról,hogy terhes vagyok,és azt mondta,hogy dolgozzak 7.-8. hétig,de addig még van 3-4 hét,és én sokallom.A hátam majd leszakad minden műszak végére,nincs biztosítva kajakszünet,hanem 8 órából 8-at kell dolgozni.1 percet sem szabad ülni.A folyamatos állástól olyan érzésem van,mint akinek leakar szakadni a hasa alja.Már 2 napja nem érzem jól magam,émelygek,szédülök,de a főnököm még szabit sem akar adni.Mit tegyek?A párommal azt beszéltük meg,hogy még 1 hetet dolgozok,és eljövök táppénzre.A házi orvos felvehet úgy,hogy nőgyógy még nem látott??Ugye nem kötelezhet a főnök arra,hogy 8. hétig dolgozzak,hanem eljöhetek bármikor?
2012. aug. 26. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Már rég elkellet volna menned nőgyógyászhoz. De ha elmondod a dokinak hogy milyen munkád van és hogy nem bírod már akkor táppénzre vesz. Munkatársam is ahogy megtudta hogy babás elmondta a dokinak, hogy emelget zsírral dolgozik és egyből kiírta.
2012. aug. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De még csak 4 hetes vagyok.Még nem látna a nőgyógy semmit.És én úgy hallottam,hogy 7 hetes kortól hamarabb nem érdemes menni,mert akkor még nem lesz szívhangja.Értem.Szóval akkor ha azt mondom bent a főnöknek,hogy én 1 hét múlva táppénzre megyek,akkor nem mondhatja azt,hogy nem mehetek el.Akkor felvetetem magam táppénzre a háziorvossal.
2012. aug. 26. 12:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsi máshogy értelmeztem az 1 hónapot.
2012. aug. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mivel vegyszerrel is dolgozol így szerintem táppénzre ki fognak írni.
2012. aug. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Először is,menj el orvoshoz!Ez az első pár hét elég kritikus, nagyon vigyázz magadra.Az erős fizikai munka semmiképp nem tesz jót a babának.
2012. aug. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!