Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kissé magasabb 36,58 ng/ml...

Kissé magasabb 36,58 ng/ml prolaktin. Valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Egy csoportban már feltettem ezt a kérdést, de sajnos nem kaptam választ. Esetleg Ti tudtok segíteni. Babát szeretnénk, 21. ciklusnapi prolaktinom egy kicsit magasabb lett. A normálérték 4,79-23,30. Aki járt már endokrinológusnál, mit tapasztalt, ez az érték már kórosnak tekinthető, kapott rá valamit, vagy nem olyan magas ami teendőt igényel?

Válaszaitokat előre is köszönöm és BÚÉK!



2023. jan. 1. 22:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%
Magas. Ahhoz az alsó határ közelében lenne ideális. De a Bromocriptin pillanatok alatt letolja. Ilyen mérsékelt (157%) emelkedettséghez nem fognak többet adni napi fél szemnél.
2023. jan. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors a választ! Szerinted amíg eljutok endokrinológushoz érdemes lenni még megnézetni? Arra gondolok, hogy átlagot néznek, vagy ez elég lesz?
2023. jan. 1. 22:57
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
Fölösleges. Elég a gyógyszer elkezdése után. Vagy ha nem akarsz még gyógyszerezni, akkor szedj rá barátcserjét, s 2 hónap kúra után méresd meg ismét ugyanilyen ciklusnapon.
2023. jan. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ok, köszi!
2023. jan. 1. 23:43
 5/19 anonim ***** válasza:
55%

A 36,58 ng/ml átváltva 778,3 mIU/l.

Nekem október 14-én volt 1361,2 mIU/l. Babához 200 körül az ideális.

Október 21-én voltam a dokimnál felírta a bromocriptint, amit felenként hetente emeltünk napi 2 szemre. Október 22-én jött meg utoljára. :)

11 hkm🥰

2023. jan. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%
Nekem adtak a bromoceiptint, de meghaltam tole. Teljes kiutott, es a belmozgasom is leallitotta, egy hetig nem voltam wc n. Lataszavarokat okozott ,sotetben villogo fenyeket lattam, kaprazott a szemem(fel evig is megvolt) rajta van a papiron, h sajnos maradano lehet,nekem hal isten elmult. Kiszaradt a szam,nem volt kvazi nyalam. Semmi. Szedultem es iszonyu kodos volt a fejem, mint aki br van drogozva. Mire elmult jott a kov.tabletta. munkakeptelen lettem. En sirva mentem az orvoshoz vissza,csibaljon valamit, doki: jah van Norprolac ,mellekhatasmentes gyógyszer,csak beprobaljuk az olcsot mindenkinel. Anyad! Figyelj oda es valts idoben,ha szarul vagy.
2023. jan. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Ennyire gyorsan? Neked azért nem is kicsit volt magas. Gratulálok és nagyon nagyon boldog babavárást kívánok! 🥰

Megkérdezhetem amúgy mióta próbálkoztatok és mit mondtak meddig kell majd szedned?

2023. jan. 2. 09:24
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
6os vagyok, elfelejtettem h egy hónap Norprolac utan terhes lettem rogton, lett peteeres,elotte 3 evig nem a magas prolaktin szinttol 🤷
2023. jan. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 12 hetig kellett szedni, azt mondtak nem szabad hirtelen abbahagyni.
2023. jan. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
9:24 köszönöm a tanácsot. Neked mennyire volt magas?
2023. jan. 2. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!