Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mensi késést mi okozhat, ha...

Mensi késést mi okozhat, ha nem terhesség? Bővebben lent :)

Figyelt kérdés
Sziasztok. Előre leszögezném, hogy szimplán a biológiai folyamatok miatt érdekel a dolog, szeretném megérteni, hogy működik a testem. A ciklusam 28-31 naposak. A termékeny időszak általában jól érzékelhető, az ovunál (utólag visszanézve is, hogy 14 nappal a mensi előtt) megvan a jellegzetes alhasi szúrka. Legutóbb a 28 napos ciklushoz igazított naptár szerint kezdődtek a termékeny időszak tünetek, a tippelt ovu napján meg is volt az erős alhasi szúrka. Utána pár nappal megkezdődtek a szokásos pre-mensi tüneteim, kezdve a mellfájdalommal. Ekkor voltunk együtt a párommal védekezés nélkül és csak ezen az egy napon. A mensim 3 napja "késik", nem is feltételezem, hogy terhes lennék, tüneteim sincsenek (de az sem baj, ha az vagyok). A peteérést éreztem, ahhoz képest a 17-ik napon járok. Tegnap is éreztem, hogy "meg fog jönni", de semmi. Ma is fájdogált reggel a derekam, de semmi, a pre-mensis mellfájdalmam viszont elmúlt. Vajon ilyenkor mi történik a testben, mi okozhatja ezt a zavart a rendszerben?

2023. jan. 13. 14:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A zavart az okozza, hogy "a tippelt ovu napján" egyáltalán nem biztos, hogy volt ovud. Követed valamivel, ami megbízhatóbb a tippnél? Teszt? UH? Hőmérés?

Nem vagyunk gépek. Csinálj egy tesztet szerintem...

2023. jan. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem követem, mert eddig stimmeltek a tippek, meg úgy annyira nem is volt fontos úgymond, hanem csak éreztem, hogy "túl vagyok rajta", aztán onnantól várható a mensi. Csináltam tesztet tegnap, negatív lett, bár még csak a 12-ik nap volt az együttléttől számolva. De ha később lehetett a peteérés (minden jel nélkül), mi okozhatja a termékenységi szakasz tüneteit, hasszúrkát?
2023. jan. 13. 15:02
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel eddig nem követted, nem tudhatod, hogy a tünetek napján van az ovuláció vagy azután mondjuk 24-36 órával.
2023. jan. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál :)
2023. jan. 13. 15:08
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, ha nem tudtam segíteni! Remélem kapsz majd okosabb választ is.

Azért két nap múlva tesztelj megint!

🙂

2023. jan. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A tüneteket az is okozhatja, hogy NAGYON figyeled magad... Sajnos tapasztalatból tudom :) Tényleg erdemes valamilyen objektív módszerrel követni (hőmérőzés, LH teszt).
2023. jan. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha késik a mensi akkor az ovu is biztos később volt ha volt. Az ovutól eltelt napok száma az fix. Az viszont lehet csak próbálkozott amikor a fájdalom volt, de lehet nem sikerült megrepedjen.
2023. jan. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A luteális fázosod hosszát kellene kideríteni, mindenkinek más, de azok viszont fix mindenkinek, néha lehet +-1-2nap csúszás.(nekem mindig ovu utáni naptól kezdve számolva a 16.napon jön meg a mensi).


Szóval, ha tudod, hogy a múlt hónapban mikor volt ovud, és az ezt megelőző hónapban, számold ki hány nap telt el a következő mensi első napjáig.

2023. jan. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8. Tökéletes választ adott. Egyetlen gond van, sajnos a Kérdező csak tippelni tud az ovulációra. Pontosan kellene ehhez tudni. 🙂
2023. jan. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, tudom, azért is írtam azt, hogy nézze meg a naptárában, az "esetleges ovuk" napját. Azt már nem írtam oda, hogy hátha egyeznek a fázis hosszai.
2023. jan. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!