Teherbe eshettem?

Figyelt kérdés

A barátommal voltam a ciklusom 18.napján, amikor történt egy baleset, viszont erre sajnos csak később jöttünk rá. Az aktus utáni 60.órában bevettem az escapelle nevű esemény utáni tablettát (azt még tudni kell, hogy nem bennem ment el, de már a második menet közben szakadt el a gumi, így nagyobb gondot okozhat az előváladék). Az aktus hétfőn késő este volt, csütörtök reggel vettem be a tabit és a mai napon (hétfő) reggel barnázást tapasztaltam, ami eléggé megijesztett.

A tablettát felíró orvos semmit nem kérdezett és sajnos a környezetemben nem tudom ezt senkivel megbeszélni.

Aggódom, talán csak megnyugodni szeretnék, tesztet is mindenképp csinálok majd, csak még korai lenne, illetve a közel jövőben orvoshoz is elmegyek majd. Sosem történt ilyen velem, mindig felelősségteljesen védekeztünk..

Nagyon butának érzem magam, de őszintén rettegek ettől az egésztől. Bár nem sok esélye van a terhességnek érdekelne, hogy ti hogyan gondolkoztok erről, a barnázást minek tudhatom be..

Megköszönöm a válaszokat

20



2023. jan. 16. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az eseményutáni egy hatalmas hormonbomba, nem meglepő, hogy barnázol utána. Attól sem kell megijedni, hogyha késik/előbb jön esetleg kimarad, és más a mennyisége, stb. Tesztet csinálhatsz ugyan az aktustól számított kb. 14. napon, de nem valószínű a terhesség. Ugyanakkor legközelebb kicsit jobban vigyázzatok, egy menet -egy gumi.
2023. jan. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ. Még várok a teszttel akkor. És természetesen új gumit használtunk, az szakadt ki. Utólag olvasva tényleg félreérthető, ezért bocsánat.
2023. jan. 16. 13:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű ne aggódj,főleg ne előre. :) 3x volt szükségem esemény utánira ebből 1x sem lettem terhes,pedig volt,ami középidőben történt és teljesen széjjel szakadt a gumi.
2023. jan. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezt olvasva picit nyugodtabb vagyok, nagyon köszönöm, hogy leírtad a tapasztalataid!
2023. jan. 17. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!