Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Áprilisba volt utoljára...

Áprilisba volt utoljára vérzésem, azelött novemberbe, mindez a fogamzásgátló szuri miatt. Szedtem gyógyszer hogy helyre álljon de semmi. Szerintetek így nem is eshetek teherbe? Vagy ha igen akkor milyen gondok lennének?

Figyelt kérdés
2010. okt. 4. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezd meg az orvost, az a biztos. (És ne szuriztasd magad összevissza, én még ilyen szuriról nem is hallottam...) A babára azért érdemes időben készülni. Ha alig egy éve még fogamzásgátláson gondolkodtál, akkor szerintem még korai a babázáson gondolkodni. Várd meg türelemmel amíg rendeződik a hormonháztartásod, és legyen egy nagyon jó orvosod aki a lehető legrövidebb idő alatt rendbeteszi. Addig pedig táplálkozz egészségesen, sportolj, stb, minél egészségesebben élsz, annál gyorsabban várhatsz javulást. Szedj felkészítő vitamint, stb. Ha egyszer teherbe esel, akkor az azért lesz, mert elvileg minden oké, és akkor ezek a múlt béli dolgok nem hiszem, hogy befolyásolni fogják a már megfogant terhességet.
2010. okt. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mekkora hatásfokút kaptál? Én egy évest, kérdezte a doki három hónap, félév vagy egy év...na a lényeg, letelt az egy év próbálta meghozni, nem sikerült, majd elkezdtem inni a cickafark teát és a fagyöngy cseppet..négy hónap kúra után végre megjött , és azóta rendszeres a mensim, van pém..nézd bemásolok neked valamit..írja is benne, hogy nehéz utána meghozni..


Érdemes jól meggondolni, mert az injekció beadása után a folyamat nem fordítható vissza, nem távolítható el a szervezetből, akkor sem, ha kedvezőtlen mellékhatásai vannak. Nagy hátránya, hogy az injekció abbahagyása után nehezen tér vissza a termékenység, sokkal hosszabb a folyamat, mint a tabletták esetében.


Az injekció hatásának ideje alatt a menstruációs ciklus nagyon instabil, de az sem ritka, hogy egyáltalán nincs vérzés, valamint az is igen gyakori, hogy köztivérzések jelentkeznek. Ez csupán kényelmetlenség, egészségügyi szempontból nincs túl nagy jelentősége. Az injekció hosszú távú, folyamatos alkalmazása azonban nem javasolt, mert valamilyen szinten sorvasztja a méhnyálkahártyát. Éppen ebből kifolyólag leginkább 40 év körüli nőknek ajánlott, továbbá az idősebb nőknek. Bizonyítottan nem okoz meddőséget, de sokkal biztonságosabb abban a korban, amikor már nem akar a nő több gyereket. Az injekció nagy előnye, hogy a menstruáció elmaradása miatt a vashiány jelentősen csökken. Az injekció előtt nem szükséges különösebb kivizsgálás, továbbá nem kell pihentető időt tartani, akár évekre megoldható a fogamzásgátlás kérdése.


Addig nem eshetsz teherbe ameddig nincs peteérésed, mivel mensid sincs, és még ha lenne se biztos, hogy lenne pé..ajánlom neked a hőmérőzést és a gyógyteákat, hidd el szépen beáll a ciklusod és akkor lehet gyúrni a babára:)

2010. okt. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak 3 hónaposat kaptam,de ennek novemberbe lesz már egy éve.Ezért is aggaszt annyira.Megpróbálom a teát és a cseppet,remélem helyre jövök gyorsan.Köszönöm a segítséget.
2010. okt. 5. 10:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia, első vagyok. Igaza van a másik lánynak, a teák tényleg jók, én is ittam cickafarkot, és ajánlom neked még a barátcserje gyógynövény hatóanyagát tartalmazó Agnucaston tablettát, gyógyszertárban lehet kapni, vény nélkül. Minden nap reggel egyet kell bevenni, semmi mellékhatás, és tök jó hatással van a méh és a női szervek működésére. Nekem a szabálytalan ciklusomat 1-2 hónap alatt napra pontosra állította be.

Drukkolok neked!

2010. okt. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!