Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mivel védekezzünk ha gumi és...

Mivel védekezzünk ha gumi és fogamzásgátló gyógyszer kizárva?

Figyelt kérdés

Allergiás vagyok a latexre,a síkositóra,ezért fogamzásgátlót szedek.De az orvos azt mondta,abba kell hagynom,nem jöhet szóba más hormontartalmú szer sem 8injekcióban beadott pl)


Akkor mégis mivel védekezzünk?

23 vagyok,nem akarok még gyereket jópár évig véletlenül se,így nem tetszenek ezek a hüvelykúp,hüvelygyűrűs dolgok,nem tűnnek annyira megbizhatónak mint a fogamzásgátló és a gumi.

A "megszakításos módszer" és a naptárnézegetés megint kizárva.

Magándokira pénzem nincs,az sztk-s pedig annyit mondott erre a kérdésemre,hogy találjam ki nekem mi felel meg...

Még 2,5 hétig van gyógyszerem,addig el kell döntenem.

Ötlet?


2011. febr. 26. 11:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%

spirál

Nem hormonális, egyszer felteszik és aztán kb 3-5 évig nem kell aggódni miatta. Max évente egyszer megnézetni.

Kb 10e ftből kijön, hanem vágyol valami megaextra spirálra. Kérdezz rá a nőgyógyászodnál. Amúgy csodálom, hogy nem javasolta.

2011. febr. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Spirált nem ajánlanám,mivel azt csak annak javasolt aki szült.Ha megkérded a dokit kapásból ellenezni fogja.

Latexmentes óvszer?

Vagy hüvelygyűrű megszakítással kombinálva.

2011. febr. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
sosem voltam még terhes,olyankor pedig nem javasolt
2011. febr. 26. 11:48
 4/19 A kérdező kommentje:

latexmentes óvszer is sikositott,mint mindegyik...bár az is védekezési forma hogy 3perc használattól 3 hétig nincs szex...de nem ez a cél


hüvelygyűrű pedig nem biztonságos,a megszakitás pedig nem védekezés,az annak való,aki még nem akar gyerkeet,de nem baj ha mégis becsúszik:S

2011. febr. 26. 11:50
 5/19 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Szabad megkérdezni, hogy miért kell abbahagynod a gyógyszert? Nem lehetne esetleg másfélével próbálkozni?

2011. febr. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

maga a hormon miatt

4 éve szedem,és most "besokallt" a szervezetem, előjött elég sok féle probléma,ezért


végülis meg nem halok tőle,de olyan mellékhatások vannak,ami a méhemre is kihathat,meddőséghez vezethet,azt meg nem kellene

2011. febr. 26. 13:00
 7/19 anonim ***** válasza:

Hát ne haragudj, de szerintem kompromisszumot kellene kötnöd. Ha lenne olyan egyszerű megoldás, ami rtáadásul 100%-os is, akkor mindenki azt használná, nem vacakolnának az óvszerrel, nem mérgeznék magukat a tablettával.

Nekem még egy ötletem van. Esetleg megérdeklődhetnéd, a párod révén hogyan tudnátok védekezni (már van injekció férfiaknak is.)

Ha nem, akkor én a hőméréses naptár módszer, a kiszállás és esetleg a hüvelytabletta vagy más hüvelyi eszköz kombinációját használnám. Ezek együtt azért biztonságosak.

2011. febr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Pesszarium vagy hulelytabletta.
2011. febr. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
a hüvelykúp jó. én is idegenkedtem tőle,de semmi gond vele,csak elsőre volt furcsa.viszont drága,ha gyakori a szerelmi életetek.
2011. febr. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

kompromisszum?

naptámódszer meg kiszállsá? hány éves vagy? jelenleg ha becsuszna egy baba,abból abortusz lenne,ezt támogatod??


pasiknak fogamzásgátló még nincs itthon forgalomban,és ami beszerezhető külföldről,az is okozhat impotencit,meg nem akarok külföldről gyógyszert


én szivesen vacakolnék az óvszerrel,és mérgezném magam ha nem okozna durva mellékhatásokat,de nem lehet túl sokáig


hüvelykúp,hüvelytabletta,pesszárium,mindre mindenhol azt irják,hogy nem teljesen biztonságos

a spirál pedig ugyanugy hormont bocsát ki,akkor meg már ott a gyógyszer...

2011. febr. 26. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!