Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez pco-s betegség lehet,vagy...

Ez pco-s betegség lehet,vagy csak segíteni kell a tüsző repedést?

Figyelt kérdés

Ma voltam orvosnál mert egy ideje próbálkozunk közel egy éve a babával és nem jött sajnos össze…

Voltam már hormon vizsgálaton csak D vitamin hiányom volt, szedem.

Voltam pajzsmirigy vizsgálaton szintén minden rendben volt. Szokott késni a menstruációm

Ezekkel az eredményekkel mentem el, ahol hüvelyi uh-n láttak pici golyó szerű policisztákat.

Azt mondta az orvos ezek miatt nincs tüszőrepedésem…

A bal oldalon főleg. Most kért egy cukor vizsgálatot az orvos, és két gyógyszert kaptam Inofolicot 2x1 et kell szednem, és Clostilbegytet a menstruáció 2.napjától az 5.ig.

mennyire legyek bizakodó illetve mennyire kell félnem hogy ez nagyobb probléma mint aminek látszik…😞

Nem merek bízni attól félek hogy baj van



#PCOS #tüszőrepedés #Nehezenjonosszea baba
2023. febr. 2. 22:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A clostyl mellett lesz folyamatos UH követés? Mert a PCOS betegeknél magasabb a túlstimulálásra az esély, és, ahogy itt olvasom, sok orvos csak vaktában felírja. Ez esetedben főleg kockázatot jelenthet.

Volt petevezető-átjárhatósági vizsgálatod? Annak szintén alapnak kéne lenni clostyl előtt, de gyakorlatban sok orvos nem csináltatja meg.

2023. febr. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen a 12-14.ik napon kell mennem.

Azt mondta az orvos az a következő lépés ha ezekkel nem jönne össze a baba.

Csak a cukor vizsgálatot mondta hogy azt mindenképp megkell csináltatni!

2023. febr. 2. 23:42
 3/13 anonim ***** válasza:
43%

Felelőtlen orvosod van. Nem 12-14. napon kell ellenőrizni, hanem hamarabb, pár nap után. Nekem kb. 2-3 naponta volt, 6. meg 8. ciklusnapon is. 12. napon már túl is lehetsz stimulálva, vagy csak elszalasztod az ovulációt.


Az átjárhatósági előtt nem is szabadna ilyeneket szedned, hisz eleve felesleges lenne, ha kiderül, hogy nem vagy átjárható.

Válts orvost, ez egy kókler! Látatlanban egy gyaníthatóan PCOS betegnek clostylt ír fel...

Ja, és még cukorterhelésed sem volt. Frankó! Előbb tán fel kéne állítani a diagnózist, amihez teljes kivizsgálás kell, nem csak felírni stimulálószert, hátha segít...


PCOS gyanújával keress fel egy endokrinológust, az majd kivizsgál rendesen.

2023. febr. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

7.closti sikerült a baba de az is azért mert akkor emeltük 2x2re

Most 4+3heteske vagyok

2023. febr. 3. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4es vagyok nekem mindket oldalon pco struktúra
2023. febr. 3. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szivbol gratulalok!!!!

Remelem hogy minden rendben lesz

Es adag emeles nelkul is osszejon a baba…

Ha nem akkor is itt vannak azert remenyek elottem…

2023. febr. 3. 08:36
 7/13 anonim ***** válasza:

Policiszták nem csak pcos-től lehetnek. A cukorterhelés tényleg fontos, abból látszik hogy tényleg pcos vagy más okozza.

Ha "csak" ennyi a probléma a clostit meg fogja oldani :)

2023. febr. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Csutortokon megyek a beutaloert utanna pedig vizsgalatra es jovok minden eredmennyel!!!

Nagyon bizom benne hogy neked van igazad!! Megnyugtattal kicsit!🙂

2023. febr. 6. 09:36
 9/13 anonim ***** válasza:
Kérdező mi történt voltál dokinál?
2023. febr. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyenlőre csak várunk vérvétel holnap, és ha megjön akkor kezdem szedni a gyógyszert ma egyenlőre nem jött meg, volt egy barnázásom 02.12.én, aznap nem ovuztam de együtt voltunk utána is, ma pedig hallottam hogy ovu-s teszttel lehet jósolni terhességet és pozitív lett, merjek tesztelni? Vagy ne tegyem ki magam ennek…
2023. febr. 21. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!