Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 2,78 mUI/L TSH-val teherbeesés?

Whatshername kérdése:

2,78 mUI/L TSH-val teherbeesés?

Figyelt kérdés

Novemberben ennyi lett a TSH, minden más hormonom rendben van (3. és 21. napi). Az endokrinológus erre csak annyit mondott, hogy 2,5 alatt kellene lennie, de nem vészes, szedjek jódot és nézessem meg pár hónap múlva, esetleg egy pajzsmirigy UH-t csináltathatok. További adalék, hogy áprilisban 2,240 uIU/ml volt a TSH-m, szabad T3 és T4 is ref tartományon belül volt (FT3 4,53 pmol/l, FT4, 11,25 pmol).

Most Inofolicot és Eleveit1-et szedek (ezekben van minden, amit még az endokrinológus javasolt).

Arra lennék kíváncsi, hogy másoknak adott orvos mit mondott hasonló TSH értékre, hogy tényleg van-e értelme még további kivizsgálásra költenem.

Köszönöm!



2023. febr. 6. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Nekem 5 körül volt a tsh-m és gyógyszerrel vittük le kb 2.6ra. Annyival is estem teherbe. Szerintem ez még teljesen belefér, szedj jódot az le fogja vinni, de ha nem, akkor ennyivel még semmi probléma nem lesz.
2023. febr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Anti-TPO-t nézess. Ha az rendben, ez a TSH érték nem igényel kezelést, nem javít a teherbeesési arányon, ha lejjebb viszed. Ha az anti-TPO pozitív, akkor egy minimális hormonpótlás segíthet.
2023. febr. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Anti-TPO-m rendben volt, 0,5 IU/ml.

Köszi a válaszokat! Akkor csak nem kókler az orvosom :)

2023. febr. 6. 16:58
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg Normoxilt érdemes még megpróbálni.
2023. febr. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnél 4,1es TSH-val estem teherbe, a másodiknál 3,5-tel. Mivel minden más értékem rendben volt az orvosom azt mondta ez így teljesen normális
2023. febr. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen oké ez a tsh, én 3,8-cal estem teherbe, lombikhoz szokták lejjebb vinni gyógyszerrel.
2023. febr. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!