Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Alacsonyabb tsh-val összejöhet...

Alacsonyabb tsh-val összejöhet a baba?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem jön a baba, pedig nem túl magas a tsh-m. Azonban hatàrértek felett van kicsivel sajnos. 5 valamennyi.


Szeretnék több véleményt kikérni. Nagyon örülnék, ha leírnád mennyi volt a tsh-d és mennyi lett mikor összejött a baba és kezelve lett.


Nem tudnak orvosok sem más okot felsorolni, amiért ne jönne a baba nekünk. Persze lehet más is, de örülnék siker történetnek tsh-val kapcsolatban.



2023. márc. 5. 00:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nekem 2,5 körül volt, amikor teherbe estem, nem kaptam rá gyógyszert. Magától lement 2 körülre a terhesség alatt.
2023. márc. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4 valamennyi volt mikor elmentem endokrinológushoz, napi 50 mg kellett szednem,és 2,5ig volt az értékhatár,de azt mondta 3 fölé ne menjen.

3 havonta nézettem mert eleinte eléggé változó volt az érték.

Most várandósan 100-at kell szednem.

2023. márc. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

5-ös TSH-ra kaptam 50 mikrogramm pm hormont, mikor az első gyereket terveztük. Levitte az ideális 1-1,5-es értékre. Az első trimeszterben emelni kellett 75 mikrogrammra.

Most egy nemvédekezésből "csúszott be" baba, pozitív teszt után egyből mentem laborba, 8 volt a TSH-m. Még aznap futottam endokrinológushoz, fel se akarta írni a pm hormont, nődokival kellett végül feliratnom...

2023. márc. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
100%

Szia. Első babánál derült ki a a pm alulmukodes 15.000 tsh-nál ment el a baba. Sima pm alulmukodes, nem autoimmun. Utanna 8 hónap gyógyszer szedés után beállt olyan 2-3ra az érték. Én is 25mikrogrammal kezdtem, és 75-öt szedtem már mikor babás lettem. Most 125-öt szedek. Euthyhoxot szedtem, az első két hétben, de nem bírta a szívem, majd Letroxra váltottam, aztán mióta megváltozott az összetétele syntroxin, de kétség kívül ezt jobbnak érzem, hiába drága. 6 hetente kell nekem mindig menni nézni. Érdemes megvárni míg neked is lemegy, hogy a szervezeted tudja tolerálni a dózisemeléseket.

Illetve én mindig írtam a menszesz naptárba, hogy mikor voltunk együtt a férjemmel, így napra pontosan megtudom mondani mikor fogant a baba 😊 És még mellette már elkezdhetsz várandós vitamint már most szedni, hogy egy egészséges szervetbe tudjon beköltözni a baba, hidd el sokat számít. Mikor még nem tudtunk a PM alulmukodesrol, ennek köszönhetően estem teherbe magas tsh-val. De viszont mindenképpen tudnod kell, hogy autoimmun beteg vagy-e vagy nem, mert ha az vagy a jód (elvileg) kerülendő, de erről megoszlanak a vélemények.

2023. márc. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, remélem hamarosan sikerül.

Nem vagyok autoimmun.

2023. márc. 7. 15:04
 16/18 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Azóta lett baba?
2023. júl. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok, igen összejött.:)

Februárban kezdtem el szedni 5,4-re a gyógyszert.

Lement 2,4-re. Február óta folyamatosan próbálkozunk, majd 5 hónap együttlét után sikerült a baba megfogant júniusban, így májusban jött meg utoljára. Vettem egy vérvételt, ahol 7,4 lett a tsh-m sajnos, valószínűleg a teherbeesés emelte így meg, így emeltek a gyógyszer adagomon.

A babának nincsen baja, minden rendben vele. Most vagyok 9 hetes. Erős szívhangja van és tökéletes paraméterei, úgyhogy meg van a boldogságunk.:)


Ha tudok segíteni, akkor leírom nekem abban a hónapban sikerült, amikor legyengült a szervezetem árpám volt meg hüvelygombás, egyéb nyavalyám, így ezeket kezeltem, nagyon keveset voltunk együtt. Ovu előtt 5 nappal foganhatott rendszeres 28 napos ciklus mellett, úgyhogy nem volt pozitív ovu tesztem már az ovum idején mikor egyébként mindig szokott lenni.

Ebben a hónapban rettentően sokat tornáztam, elkezdtem avivàzni is. Napi 3x tornáztam és nem kis erőbedobással..szerintem ez rettentő sokat számított.

Hát ennyit rólam, sok sikert mindenkinek. Még nem akarom elszólni magamat, vàrom a 12 uh-t, remélem minden rendben lesz, aztán fellélegezhetek:)

2023. aug. 1. 13:57
 18/18 anonim ***** válasza:
Grat! ☺️
2023. szept. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!