Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez mennyire normális 34 hetesen?

Ez mennyire normális 34 hetesen?

Figyelt kérdés

"Kicsit" hosszú lesz ...


34 hetes 2 napos vagyok jelenleg. Eléggé sokat szoktam pihenni így az első terhességem vége felé mivel szinte mindig valami bajom van, például: hátfájás, lábdagadás, a vaginámba nagyon sokszor szaggató érzés jön elő és olyankor mozdulni sem bírok még állva sem, menstruációs szerű fájdalmak, stb. Viszont ami aggaszt az az hogy már jó pár hete ha heti 1x is kimozdulok itthonról, bevásárolni megyünk kocsival a párommal vagy egy fél órás sétára, estére elkezd nagyon fájni a farkcsontom. Nőgyógyászom sok pihenést és magnéziumot ajánlott, persze ezt be is tartom azóta de azért legalább heti 1x szeretnék kimozdulni de mindig ez van utána. Ma voltunk párommal bevásárolni, tartott az egész kb 1 órát a bepakolással együtt, miután hazaértünk már elkezdett fájni a farkcsontom eléggé és még most is fáj. Szerintem a mozgás is jót tesz terhesség alatt de valahogy nálam elmarad emiatt. Ismerek olyan személyt aki szerintem a 7 napból a 6 napot szintén 34 hetesen állandóan kint tölti valahol mászkálva, sőt, körülbelül 90 kilós lányról van szó de panasza nincsen semmire sem. Ez így normális nálam? :( Tudom hogy mindenki más de azért eléggé aggasztó, tényleg sokat pihenek és magnéziumot is szedek, mi lehet a gond? Volt már valakivel hasonló első terhesség alatt? :(



2023. ápr. 6. 22:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Feleségem szintén 34 hetes, és detto gyakran fáj a farokcsontja.
2023. ápr. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Majd a második gyereknél te sem fogsz 7 napból 6ot feküdni. A harmadiknál meg pláne nem. Én is 30 hetes vagyok. 3. babával. Lábdagdással pl miért fekszel? Arra pont jó a séta. Hátfájásra a kismamatorna. Sőt a kismamatorna a legtöbb panaszra jó. Egy héten legalább 5 alkalommal tornászom itthon 30-40 percet, közben a 2 nagyobb is itt van körülöttem. Ezek a gyakorlatok könnyedek, atmozgatják, megnyújtják éppen a kényes területeket, hisz pont erre vannak kitalálva, a hátat, csípő környékét, medencét. Volt úgy, hogy pár nap kimaradt, mert annyi dolgom volt,hogy nem fért bele a napomba, 2. este már fájt a hátam, derekam. A farokcsontom nekem is fáj, de nem véletlen, tágul a csípő, készül a szülésre. Ha minden nap tornaszom az is jobb.

Más ennyi idős terhesen még dolgozni jár, nem otthon fekszik. Minél jobban elhagyod magad, annál több problémád jön elő, hidd el.

Ja és és is 90 kiló felett vagyok, de abszolút jól érzem magam, akkor szoktam pihenni, mikor a 2 évesem alszik délben, és este 10kor mikor elalszanak. Napközben főzök, takarítok, oviba visszük a nagyot, délután sétálunk, játszizunk, udvaron vagyunk, bicózni is szoktam még velük. Szóval nagyon elhagytad magad. Picit próbáld meg összeszedni magad, mire szülésre kerül a sor teljesen legyengülsz.

2023. ápr. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első terhességemnél mindenre odafigyeltem, 28 hetes kortól nem is dolgoztam, sok időm volt pihenni, de a fiam nem is hagyott, egész nap mocorgott, éjszaka is 2-3 órát aludtam.

Főzés közben sírva guggoltam a földön, pisilni alig bírtam felmenni az emeletre.

A mai napig ô egy örökmozgó, enni alig ál meg.

A második terhességemnél alig volt időm pihenni, mindig csináltam valamit, a fiammal is ugyanúgy elmentem játszótérre vagy főztem, nagytakarítottam…de nem volt annyira megterhelő, éjszakákat bírtam ki pisilés nélkül, ami a fiamnál 8 hetes kortól nem volt jellemző

Lehet csak jobban elengedtem magam, mert tudtam mivel jár, emiatt nem figyeltem oda mindenre, de ezerszer könnyebb volt a második terhességem, mint az első

Egyszóval semmi okot az aggodalomra véleményem azerint,szerintem csak túl aggódod. Minden fájdalomra felfigyelsz, ami természetes egy terhességnél, a másodiknál már természetesnek fogod gondolni, csak most még nem tudod

2023. ápr. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez normális, azért csak cipelsz magadon valamennyi súlyt (gondolok itt babára), ez megterheli a derekad.

Nekem az első terhességemnél az égvilágon semmi bajom nem volt, pedig 80 kg voltam. A második gyereknél 60 kg voltam, és fájt minden lépés kB 35 héttől, pont ahogy te is írod 😀 hát ez ilyen. A magnézium jó, nem tudom van e ilyen pocak támaszod, fel lehet csatolni, keress rá esetleg, nekem az valamennyire segített, illetve hát a férjem gyakran masszírozta a derekam, esetleg próbálkozz be nála, hátha segít enyhíteni a fajdalmat 🤭

A lábdagadásra figyelj oda, pihentesd persze, de mellette sok folyadékot igyál, nekem az nagyon nagyon jó volt illetve valamennyi séta.

2023. ápr. 7. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát en pont ez a 90kg os nő vagyok :D mindennap kimegyek a városba bevásárolni játszótérre stb napi több órát,De! A 2 évesemmel mindig alszok kb 12-15ig.Utána megint folytatom a takarítást játékot stb.

Nekem ritkán van de akkor iszonyatosan megtud fájdulni a hasam..ugyanúgy fekvés magnézium

..

A bnőm úgy volt mint te sajna ő se tudott mozogni meg semmit csinálni,neki beis csípődött a gerince vagy aderekába egy ideg sajnos a terhesség végéig feküdt

Lába dagadt mint a vekni..

Inkább pihenj meg azèrt az se mindeegy milyen magnéziumot szedsz! Tapasztalat...

2023. ápr. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is 90 kiló körül voltam 34 hetesen, sőt lehet hogy közelebb voltam már a 100-hoz, de én kb 38 hétig naponta mentem sétálni, kirandulni, semmi panaszom nem volt azon kívül, hogy egy mondatot nem bírtam végigmondani anélkül, hogy kifulladnék :D szóval a séta is nagy szuszogások közepette zajlott. Vizesedett a bokám/lábfejem valamennyire, de nem zavaróan, sokkal rosszabb lett, amikor már nem mozogtam.
2023. ápr. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy aki 90 kg, nekik a 10 kg súly nem olyan sok, mint neked.


Én 45 kg voltam, nekem a keringésemmel vannak nehézségek, nagyon könnyen kifulladok és felmegy a pulzusom.


De jelenleg tartok 7 kg plusznàl. Nekem ez közel 16% súlytöbblet. Ha csak 70 kgról indulok, akkor most 10% súlytöbbletnél tartanék, ha 83-ról, akkor kevesebb, mint 8,5% súlynövekedés lenne ugyanez, ha egyáltalán ennyit hízol, mert ott már bejátszik, hogy lehet diétáztatnak is, és csak 2-3 kilót hízol.


Valószínűleg a kis kezdő súly miatt nekünk megterhelőbb alkalmazkodni, mind a vázizmoknak, mind a keringésnek.

2023. ápr. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Első terhességemnél a térdem fájt iszonyatosan 72kg ról indultam 80al szültem.Diétával :/

Szülés előtti Utolsó 3 napban már nem mentem avárosba ami kb 5km séta.

Azért próbálj meg keveset de mozogni :)

Vagyesetleg ezt a pocaktámaszt kipróbálni? Hátha segít a terhen.

Énnem használtam de láttam már sok kismamán

2023. ápr. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nagyon fájt. Alig bírtam felállni. YouTubeon kerestem tornát: Belényi Bea derék lazító torna. Az első alkalom is hatásos volt,bár picit fájt. De segített.
2023. ápr. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az álló testhelyzet hozza ki a fájdalmat? Normális, hogy terhesen itt-ott fáj, de ha tudod, mi váltja ki, könnyíthetsz magadon. A kismamatornát is szerintem próbáld meg, amit írtak többen. A youtube-on találsz videókat. Tapasztald ki, hogy esetleg attól is kijön-e a fájdalom, vagy akár javíthat rajta. Próbálj ki többféle tornát, hátha valamelyik beválik. De mindig figyelj rá, hogy érzed magad közben, ha szükséges, akkor pihenj, tarts szünetet.
2023. ápr. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!