Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi súlyt kellene legalább...

Mennyi súlyt kellene legalább leadnom egy egészséges terhesség és baba reményében?

Figyelt kérdés

Szóval, jelenleg sajnos 137 kg vagyok. Tudom, elborzasztóan rengeteg. 148 kg-ról indultam, egészségesebb táplálkozással és sok-sok mozgással sikerült súlyt vesztenem. Nagyon szeretnénk egy-két éven belül gyermeket vállalni, de úgy, hogy az elkerülhető kockázatokat el is tudjam kerülni.


Van esetleg ilyen irányú saját tapasztalatotok? Mekkora súly az, ami már ideális lenne? (Nincsen semmilyen betegségem a túlsúlyon kívül.)


Előre is köszönöm!



2023. ápr. 14. 09:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Függ a magasságodtól is, az egészséges BMI-t kellene elérni. (vagy legalább közelíteni hozzá)
2023. ápr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

Nem a fogyás lenne a lényeg, hanem az életmód váltás.

És ennek következménye a fogyás.

Nem tudhatod, hogy a túlsúly miket okozott a szervezetedben. Attól hogy nincs tünet, még lehet probléma.

Azt nem írtad, hogy milyen magas vagy.

2023. ápr. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
176 cm vagyok. Rendszeresen járok szűrésekre, nem találtunk semmi problémát szerencsére.
2023. ápr. 14. 09:35
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Akármilyen magas is vagy, egy 100 kg alatti súlyt érdemes lenne szerintem belőni. A nagy mennyiségű zsír befolyásolja a hormonháztartást, nem beszélve arról, hogy a terhességgel járó extra terhelést (nem csak a fizikai, hanem a hormonális, szív-és érrendszeri értelemben is) is el kell bírnia a szervezetednek, ami ilyen extrém túlsúly esetén nem mellékes már.


Nekem nagyon pozitív tapasztalataim vannak az IR diétával (nem csak a 160g CH számolgatása, de a szénhidrátok minőségének és napszak szerinti elosztásának a követése), ez a fogyásban nekem rengeteget segített és a gyerekvállalás szempontjából is előnyös (főleg, ha esetleg akár most, akár terhesség alatt kialakulna a cukorbetegség, ami túlsúllyal amúgy is nagyobb rizikó, és extrém esetben vetélést is okozhat, szóval már csak ezért is tök jó az elejétől kezdve követni a dolgokat). Ha tartod ezt a diétát, az automatikusan jár egy csomó előnyös változással, életmódváltás szintjén, ami határozottan jót tesz neked hosszú távon is, terhességtől függetlenül is.


Hajrá és kitartást. Nehéz feladat áll előtted, de szurkolok, hogy összejöjjön!

2023. ápr. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2023. ápr. 14. 09:49
 6/19 anonim ***** válasza:
70%
Én 166cm magas vagyok,80kg és így is javasolta az orvos a fogyást amit meg is értek természetesen
2023. ápr. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Pajzsmirigy vizsgálat és cukorterhelés érdemes lenne még, mert ezek is okozhatják a túlsúlyt, sokan nem is sejtik, hogy gond van.
2023. ápr. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Plusz egy szavazat az IR diétára. Nekem csak nagyon enyhe IR-em volt, így orvos javasolta a diétát. Az egész egy életmódváltás. Egy hónap alatt már megszokod mit lehet enni és mit nem.
2023. ápr. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én belőném a 90 alatti súlyt. Szerintem 20-30 kiló fogyás annyira sokat számít, hogy már teherbe is lehetne simán esni, még ha maradt is túlsúly bőven, azonban a terhesség alatti hízás és problémák azért eljöhetneknigy is.


1-2 év alatt viszont simán reális lehet ez, úgyhogy hajrá!


Kitartás, menni fog!

2023. ápr. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%
Minimum 50kgt.
2023. ápr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!