Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi súlyt kellene legalább...

Mennyi súlyt kellene legalább leadnom egy egészséges terhesség és baba reményében?

Figyelt kérdés

Szóval, jelenleg sajnos 137 kg vagyok. Tudom, elborzasztóan rengeteg. 148 kg-ról indultam, egészségesebb táplálkozással és sok-sok mozgással sikerült súlyt vesztenem. Nagyon szeretnénk egy-két éven belül gyermeket vállalni, de úgy, hogy az elkerülhető kockázatokat el is tudjam kerülni.


Van esetleg ilyen irányú saját tapasztalatotok? Mekkora súly az, ami már ideális lenne? (Nincsen semmilyen betegségem a túlsúlyon kívül.)


Előre is köszönöm!



2023. ápr. 14. 09:28
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm szépen a tanácsokat!
2023. ápr. 14. 10:35
 12/19 anonim ***** válasza:
61%

Egy ismerősöm közel 200 kilóval most esett teherbe - lombikkal.

De ez szerintem nagyon veszélyes helyzet.

Igazából azt kéne feltárnod, miért van étkezési zavarod, miért eszed magad túl, és szakember segítségével (pszichológus), változtatni a stresszkezeléseden.

Addig le lehet fogyni - ideig-óráig. Nem lesz tartós.

Dr. Lukács Liza könyveit ajánlom az úton elindulásra (pl. Az éhes lélek gyógyítása).

2023. ápr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Mindenképp nézess inzulin terhelést és pajzsmirigy hormonokat.


Nekem túlsúllyal ez gátolta a teherbeesést.


Kaptam gyógyszert az IR-re és harmadik hónapban terhes is maradtam utána. Figyeltem az étkezésre is, de nem vasszigorral. 8 kg ment le 94kg voltam mikor sikerrel jártunk. 163cm vagyok.


Előtte eltelt 6 év próbálkozás egy vetéléssel aminél a pajzsmirigy gond derült ki. Arra kaptam gyógyszert, majd továbbra se jött a baba, végül az IR kezelés segített villámgyorsan.


Ha ezeket nem nézetted meg akkor hajrá. De magadtól is elkezdhetsz legalább IR diéta szerint enni. Az nagyon sokat segít. Ha nem is zotálisan számolgatva, de betartva, hogy 5ször eszel és azt amit szabad, nem lesz gond :)


Sok sikert nektek! Lassan én is belevágok újra, mert szeretnénk még egy gyermeket...

2023. ápr. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
36%

160 centi 84 kiloval egy este alatt teherbe estem mikor próbálkoztunk.

Szerintem legalább 100 korulre le kellenne menned, ismerősöm 120-al nem lett terhes, neki 100at mondott az orvos, lement 96-ra, utána hamar jött a 2 gyerek.

2023. ápr. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Én 130kg-ról indultam (168cm). Lefogytam 82 kg-ra. Kiderült, hogy gluténérzékeny vagyok és ahogy elhagytam leugrottakna kilók. Nekem ezért az IR diéta nem használt. Sajnos visszajöt 10 kg mire teherbeestem (kicsit túlzásba vittem a nasizát), de problémamentes terhesség volt és a gyerek is egészséges. Szoptatás és terhesség alatt felugrott még 20 kg. A kövi terhességet már 112 kilóról kezdtem. Na itt már volt magasvérnyomás és vizesedés a végére. Borzasztó volt, de egészséges baba született. Visszahíztam 120 kilóra a szoptatás alatt, de már abbahagytam és sikerült leadni 15 kg-t.

Nagyon megéreztem a 20 kiló plusszt a második terhességnél. Ha jobban odafigyelek magamra és sikerül fogynom az első után akkor tuti jobban éreztem volna magam. Még most is minden bajom van, fájnak a lábaim, kifulladok 1 perc alatt, semmi erőm nincs. Ha újrakezdhetném akkor fogytam volna még mielőtt teherbeesek, könnyebb lett volna.

2023. ápr. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
78%

Nezd meg a BMI-t, 176 cm-nel az idealis, egeszseges suly 80 kg, vagy alatta van.

Azt is kell nezned, hogy hiaba is esel teherbe, de 10 ev mulva lerobbansz a labadrol a tulsuly miatt kialakulo ezer betegseg miatt , akkor a gyereknek ne kelljen 12 evesen az anyjat apolnia.


Sok sikert, kitartas, es menni fog.

Plusz ugye vigyazni, hogy ne jojjon vissza.

2023. ápr. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
79%
Én is Lukács Liza könyvét ajánlanám, a Ne cipeld tovább címűt. Nekem sokat segített. Ezen kívül nagyon jó, profi dietetikusok vannak, remek életmódtanácsadást, étrendet tudnak összeállítani, ami a te egyéni életvitelednek is megfelel. Keress olyan sportot, ami örömmel tölt fel. Stresszmenedzsment, alvás/pihenés meg megfelelő környezet is nagyon fontos. Nem fogsz tudni úgy lefogyni, ha a párod, családod is túlsúlyos, elhízott, beszólogat, visszahúz. Glükóz, inzulin, komplex pajzsmirigy vizsgálat is volt?
2023. ápr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Én 105kg voltam 2022 elején…akkor váltottam, októberre 79kg lettem, novemberben jött össze a baba.

Ja 177 cm-hez vagyok ennyi. :)

160 g ch diétát tartok és heti 3x30 perc kardió jellegű mozgás minimum :)

2023. ápr. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
100 alatt
2023. ápr. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!