Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha veszítettél már el egészség...

Ha veszítettél már el egészséges babát, lett következő gyermeked?

Figyelt kérdés

Szóval, megszültem egy alapból egészséges kisbabát. Problémamentes volt végig a terhesség, tényleg a csöppöm a legnagyobb rendben volt. Majd eljött a szülés ideje, borzasztó hosszú volt, és szegényemnek esett a szivhangja, zsinór a nyakán volt, és sajnos már nem élt amikor a világra jött.. Ez a lényeg, jobban nem szeretnék belebonyolódni.

Nyilvánvalóan óriási a fájdalmunk, első kisbabánk volt. Mindketten tudjuk azt, hogy csak az fog minket kiszakítani valamennyire a fajdalombol, ha születhetnének gyermekeink. Mi készen állunk rá, illetve orvosom is szabad utat adott. Volt már egy sikertelen hónapunk, de rettenetesen görcsös volt, elismerem. Próbálok kicsit lazítani, de nagyon nagyon AKARJUK és mindennél jobban várjuk a mi kis csodánkat🙏

Az lenne a kérdésem, hogy aki veszített el hasonlóképpen egészséges gyermeket, mikor érezte úgy hogy készen áll a következő terhességre, illetve az elhatározás pillanatától hány hónap volt mire sikerült teherbeesni? Nekünk Ő néhány hónap volt, nagyjából 4.



2022. szept. 9. 19:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem velem történt, de:

A keresztapám és a felesége sokáig próbálkoztak, aztán végre összejött nekik a baba. Kb.5-6 hónapos terhes volt (lehet hogy több)a nagynéném, aztán kiderült, hogy egy lyuk van a baba szívén, fordítva vannak a lábfejei stb. Sajnos kikellett tehát műteni.

Nagyon szomorúak voltak, de rá egy fél-1évre újból terhes lett a nagynéném. Őt meg is szülte és egészségesnek tűnik most 3éves. Ja, és pár napja születtek meg az iker tesói, akik szintén egészségesek. Szóval ne aggódj, minden jó anya megérdemli a gyermekáldást és te egy nagyon szeretettteljes anyának tűnsz! 🙂

2022. szept. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmmel történt hasonló, neki ikrei születtek, koraszülöttek voltak, de nem olyan extrém módon, talán 8 hónapra születtek, és mégis csak 1 napot éltek talán. Nekik 1 év múlva született meg a fiuk. Egészséges, okos fiú, de tesót nem mer vállalni már, azt mondta ő még egyszer nem bírná ki a fájdalmat (nem fizikailag értem).
2022. szept. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! ❤️

Mi ezek után 3 gyermeket szeretnénk! De mégegyszer nem kockaztatok így, szülés előzményemre tekintve programozott császárt javasolnak. Mentálisan jobb is lesz majd sokkal nekem így ! Aztán a felépülésem érdekel a legkevésbé. Lehessenek egészséges gyermekeim ez számít csak! 🙏

2022. szept. 9. 20:13
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
Érdemben nem tudok hozzászólni, ne haragudj. Csak szeretnék sok erőt, sikert és kitartást kívánni Nektek a jövőben! Szörnyű, ami történt és őszintén remélem, hogy minden rendben lesz! ❤️
2022. szept. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

Nekem egyszerre (fél évrn belül) 3 ismerősöm veszítette el a babáját közel a szüléshez. Egyiknél sem volt rendellenesség, semmi. Egyik napról a másikra azt vették észre, nem mozognak a babák. Nem ismerték egymást, nem is ugyan azon a településen éltek. Így jött ki.


Mind a 3nál pikk pakk újra jött a baba. Az egyiknél 1van, a másiknál ikrek lettek, a 3.nál pedig azóta született még egy gyerek.

2022. szept. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%

Igen, bölcsőhalál miatt veszítettük el a lányunkat 12 éve (még a híradóban is benne voltunk..)


Utána iker fiúcskáink születtek 5 évre rá 💙

Boldog, kiegyensúlyozott családként élünk, így vagyunk egy teljes család.

2022. szept. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! ❤️ Remélem nekünk is jönni fog hamar a kismanónk. az se lenne baj ha nekünk is kettő jönne egyszerre 😍❤️
2022. szept. 9. 20:39
 8/21 A kérdező kommentje:
6-os nagyon sajnálom a veszteségeteket! ❤️
2022. szept. 9. 20:40
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is ez törtènt kis hìján, de hálistennek a kisfiam mèg èlt, bár alig. Fel sem sìrt, ernyedt volt, ingereltèk a mellkasát, azonnal szìvás, oxigèn..utána lett 8-as apgarja 2-ről. A kèrdèsem az volna, hogyan tudnak a zsinòrtòl mègis megfulladni, nekem azz mondták UH-n csak a csomò veszèlyes,a nyakán nem. Kisfiamnak is 2x a nyakán volt. Fájásgyengesègem lett kitolásnál ès vákuumozták, nyomták a hasam. Egyszerűen hiába nyomtam, beszorult szegèny. Kaptam oxit is, akkor fordult minden rosszra. De ha a zsinòron kapja az oxigènt mitől törtènt ez? Bocsánat, csak soha, senki sem magyarázta meg mi törtènt. Azt mondták nem jòl nyomok, pedig igyekeztem mindent az utasìtások szerint csinálni. De nem jött az az inger, amiről beszèltek, csak a hatalmas fájdalom mindenhol! Se megkönnyebbülès, se semmi. Borzalmas èlmènyek, őszintèn sajnálom, hogy ezt kellett átèlnetek. Nekem mai napig trauma, bár a kisfiam kárpòtol 2 èves makk egèszsèges, de nem merek mèg belevágni ujra. Magamat hibáztattam, majdnem depressziòs lettem. Talán èn is a császárnak örülnèk ezek után...
2022. szept. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
25 p volt nekem a kitolás... de fájás gyengeség volt nekem is, rendszertelen fájások, nem is szabadott volna hagyni természetesen szülni.. és szerencsés vagy h nálad elő került a vakuum. nálam sajnos nem, pedig életmentő lett volna! 😭❤️
2022. szept. 9. 21:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!