Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi idő eltelte után...

Mennyi idő eltelte után válaltátok a második babát? Szerintetek egyből jöhet a második, vagy kis szünet, esetleg több év is? Mi a leg ideálisabb? És hogy fogadta az első szülött? Nehéz volt kettővel?

Figyelt kérdés
2010. okt. 9. 21:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

7 hónapos volt a "nagylányom", mikor terhes lettem. 16 hónap van köztük. Nem mondom, hogy egyszerű, mert bizony van, mikor égnek áll a hajam, de nem bántuk meg, hogy ilyen pici a korkülönbség.

A nagylányom már 22 hónapos ,a kicsi 6 és mostanában látom, hogy a nagy néha féltékeny, ha a kicsivel foglalkozom.

2010. okt. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

22 hó lesz a különbség (elvileg a jövő héten szülök megint). Mi azt beszéltük meg, hogy max 2 év legyen köztük, így alakult, így lettem terhes.

A többi kérdésedre nem tudok válaszolni, majd pár hónap múlva, ha már lesz tapasztalatom, hogy milyen 2 picivel :)

2010. okt. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 27 hónap lesz a különbség, még 3 hét, és érkezik a kistesó. Én a túl sok (5 év vagy több) évet soknak tartom (a gyerkőcök miatt), de mindenkinek a maga életébe kell tudni beilleszteni a gyerekvállalást. Nem tudom, hogyan fogja fogadni a fiam a kisöcsit, de már nagyon várja, sokat emlegeti. Nálunk a családban ennél valamivel kisebb korkülönbségekkel vannak gyerekek, és senkinek nem okozott megoldhatatlan problémát a dolog.
2010. okt. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem 21 hónap van (2 éves és 4 hónapos) a lányok között. Abszolút nem volt testvérféltékenység, viszont elég nehéz kettővel, pedig saját autóm van, de mégis mire felöltöztetek mindenkit...

Volt, hogy na akkor indulás és a nagyobbikon még nem volt cipő, de nem csinálnám másképp. Akarunk még egyet és ugyan így 2 év korkülönbséggel. Biztos megvan mind a kis ill. nagy korkülönbségnek a hátránya, előnye, de én a kis korkülönbségre szavazok. Így igazán testvérek lehetnek. Míg pl. az egyik 10 a másik 2 mikor fognak együtt játszani?! Nagy eséllyel önmagában mindkét gyerek egyke lesz.

2010. okt. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem 2,5 év lesz a korkülönbség. Úgy gondolom, jöhetett volna a tesó pár hónappal hamarabb.
2010. okt. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
nálunk 6 ,5 év,így alakult nem mertünk hamarabb vállalni az ország helyzete miatt.De nekem így nagyon jó:)
2010. okt. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálunk még csak 1 baba van. Így a saját gyermekemről nem tudok nyilatkozni. Viszont van 2 nővérem úgy sikerült hogy mind 3munk közt 5 év 5 hónap a különbség. A fiatalabb nővéremmel állandóan marjuk egymást. Nem jövünk ki túl jól. Az idősebbik nővérem mintha a második anyám lenne:) De ez ugyan így van a nővéreimmel. A kisebbik nővéremmel nem jön ki a nagyobb. De lehet hogy ez csak nálunk van/volt így.
2010. okt. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekünk majdnem napra pontosan 3 év a korkülönbség a nagyfiú és a kislány között, és mondhatom tökéletes ez a különbség. A nagy most 4 év 4 hónapos a kicsi 1 év 4 hónapos és hihetetlenül jól megvannak együtt. Pedig mikor terhes voltam mindenkitől azt hallottam hogy ez a lehető legrosszabb... volt egy kis para :)
2010. okt. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálunk 23 hónap van (két évek gondoltunk kb.)

Két kislány. Amikor a pici 10 hónapos lett, akkor kezdődött a testvérféltékenység. Marják egymást, de azért kezelhető, egyébként meg oda vannak egymásért, csak az "enyém-tiéd" gond a játékokkal, de beleszokunk.

Az eleje (szülés után) nekem kifejezetten nagyon pozitív élmény maradt!

A harmadikkal most még várunk picit... :o)

2010. okt. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Asszem eddig en leszek a rekorder. Bo 14 honap van a ketto kozott, 5 honapos volt a nagyobbik, amikor ereztuk, hogy johet a masodik baba es a probalkozas elso honapjaban teherbe is estem. Magyarul az elhatarozastol terhesnek is szamitottam.

Jo dontes volt, egy percig sem bantuk, banjuk. Igaz, egesz terhesseg alatt olyan voltam, mint egy igaslo, ugyanugy fejlodott a babam, mint mase, ugyanugy vinnem kellett ot, a babakocsit, fozni, takaritani, mosni, 3-4 orakat setalni minden nap, plusz meg dolgoznom is vissza kellett menni a masodik trimeszterben vegig es a harmadik elejen. Jah, es ketszer koltoztunk a terhesseg alatt.

Azt mondtam, hogyha ez a gyerek rendben megszuletik a 40. heten, az kesz csoda lesz es az is lett, mert kibirta bent vegig.

Az elso idoszak max azert volt huzos, mert allandoan szorakoztak velem a hormonok, a ferjem napi 10 orat plusz 2 orat utazott. Ez annyit jelent, hogy vagy reggel volt velunk kicsit, amig a fiuk felebredtek, de akkor este nem es a furdetes-altatas sorozat is egyedul az enyem volt, vagy hajnalban ment, este segitett. Nagyszulok tudtak volna segiteni, de nem akartam allandoan segitseget kerni, mert sokszor zavart, hogy nem vagyok egyedul a sajat otthonomban. Inkabb ugy kertem segitseget, hogy hetente, vagy kethetente a ferjem reggel magaval vitte a nagyobbikat, beadta a nagyikhoz, en aznap nagytakaritottam, elore foztem, kertet rendeztem, megcsinaltam mindent, amire egyebkent nincs ido.

Csak bele kell razodni es menni fog.

2010. okt. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!