Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem kell a 3 hó szünet?...

Miért nem kell a 3 hó szünet? 2,5 év után hagytam abba a Yaminelle-t, és most próbálkozunk a babóval? Korábban itt azt olvastam, hogy a tabimentes első hónapban nagyobb esélyem van a babára? De, a görbém szerint pé-m nem volt.

Figyelt kérdés
Máshol meg azt olvastam, hogy kell a 3 hó szünet, hogy megerősödjön a méhnyálkahártya... van olyan doki aki az egyiket mondja, van, aki a másikat... amúgy holnapra várom a mesim, ha nem jön, pénteken tesztelek.
2010. márc. 3. 19:47
 1/2 anonim ***** válasza:

A tabi után lehet, hogy még vékony a méhnyálkahártya, ezért magasabb a vetélés veszélye az első pár ciklusban.


Ugyanakkor a tabi szedése alatt felhalmozódott, félig érett peték most sorra szabadulhatnak ki, így a megfoganás esélye meg az első pár ciklusban nő.


Végül pedig a tabi szedése után lehet, hogy nem áll azonnal helyre a saját, normális hormonháztartás. Van, akinek hónapokig, extrém esetben másfél évig vagy még tovább se jön meg, vagy nincs peteérése.


Sokféle forgatókönyv van tehát.


Drukkolok neked.

2010. márc. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elvileg kell a 3 hónap, de ha közben összejön a baba, akkor se baj. Én pl. 10 évi Marvelon szedés után maradtam terhes, közben ugyanúgy szedtem a tabit... csak volt egy erős megfázásom...
2010. márc. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!