Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A nőgyógyászhoz hányszor...

A nőgyógyászhoz hányszor szokás menni ciklus követésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Mivel màr 4. hónapja nincs baba és pozitív tesztes nap előtt közben és után is együtt vagyunk. Plusz vannak ovulációs tüneteim is, a vérvétel mellé gondoltam elmennék a körzetis nőgyógyászhoz ciklus követésre.


Mindig 14 vagy 15. napon van az ovum.


Mikor, hányszor kellene menni?


Egyáltalán megteszi ezt vagy ezzel is 1 évet kell várni.


Csak szeretnén tudni van -e ovulációm.



2023. máj. 11. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy nincs ovulációd?

Cikluskövetés helyett hőmérőzzél, megmutatja az is, ezzel felesleges 2 naponta az orvosnál ülni. 4 hónap meg semmi.

Egyébként 28 napos ciklusnál kb. 8-9. napon kell kezdeni és 2 naponta ovulációig.

2023. máj. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Na meg egyetlen progeszteron vérvétellel is meg lehet nézni, hogy van-e vagy nincs. Komolyan nem értem minek kellene cikluskövetés.
2023. máj. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi. Azért is írtam ki a kèrdést. Hàtha tudtok segíteni, tanácsot adni.


Hőmérőzést nem próbáltam még, valahogy az nem egy szimpatikus dolog nekem. Nem tudom miért, valahogy az ovu tesztben megbíztam.


Szóval akkor menjek el egy fizetős progeszteron vizsgálatra?mert gondolom 4 hónapon után a nőgyógyász nem fog beutalni engem ingyen.


Tudom, hogy 4 hónap nem sok idő. :DD Azonban kissé zavar, hogy akkor vagyunk együtt amikor kell. Elötte lévő nap, utána lévő nap és aznap is mikor pozitív az ovu teszt meg persze előtte két naponta és utána is 2 naponta már 4 hónapja.


És tudom, hogy minden hónapban szinte nincs is eslény teherbeesni, mert kb. 15-20 %az esély:) Mégis olyan érzésem van, hogy mindent "tökéletesen " csinálunk még sincs baba. Lehet van valami gond.

2023. máj. 11. 22:17
 4/10 anonim ***** válasza:

Először is, elvileg a mindennapi együttlét ronthatja a spermák minőségét, tehát nem biztos, hogy ez a legjobb módszer.

És itt ugorhatunk is egyből a második ponthoz: a párod volt már spermavizsgálaton? Mert ha nem, akkor az lehetne a következő lépés, sokkal egyszerűbb, mint női oldalon minden más vizsgálat, és sokkal gyakoribb problémaforrás is sajnos.

2023. máj. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

8 nappal a pozi lh teszt után elmehetsz egy vérvételre, hogy megnézesd a progit. Abból tudhatod, történt e ovuláció. De ez is egy olyan dolog, hogy igen...abban a hónapban volt, de közel sem biztos, hogy mindig meg is történik.


A párod is menjen el egy vizsgálatra.

2023. máj. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi a baj a hőmérőzéssel? Napi 5 perc, nulla kellemetlenség, és ha jól csinálod, teljesen jól látszik, hogy ovulálsz-e vagy sem.

De rendszeres ciklus mellett, ha az ovu teszt is pozitív, akkor miért ne lenne ovulációd?

Inkább a párod spermáját kellene első körben megnézni.

2023. máj. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én amúgy halkan megsúgom, hogy önmagában a hőmérőzés semmit nem jelent. Hónapokig szép görbéim voltak, aztán egyik hónapban uh-n kiderült, hogy nincs is peteérésem... Egy biztos a görbéhez kell az lh teszt, együtt viszont szuperek. Szerencsére pont mikor feladtam volna a dolgot lettem terhes, így megvan a terhes görbém. Én élveztem a hőmérőzést, tök jó volt látni, hogy változik az ember hője a ciklus során. Gyerek nélkül még működőképes is. Első gyerek után, szinte esélytelen XD
2023. máj. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát ha szépek voltak a görbéid, akkor biztosan volt ovulációd. Max abban a ciklusban nem, amikor az UH-t nézték. De ha egy Uh volt, nem követés, arra nem sokat adnék….
2023. máj. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, segíteni szeretnék.

Nem kell minden nap vagy minden második nap együtt lenni, heti egy elég, de akkor nagyon érezzétek egymást, vulgáris leszek, essetek egymásnak.

Valahogy a nagy gyerekgyártásban erről itt sokan megfeledkeznek és gépiesen akarnak teherbeesni.

2023. máj. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Használj ovulációs tesztet.Őszintén én sose tudtam mikor ovulálok.Mosz szükséges tudnom így tesztelek.
2023. máj. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!