Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sok kérdés a PCO-val kapcsolat...

Sok kérdés a PCO-val kapcsolatban: Aki tud kérem írjon?

Figyelt kérdés
Szedtem már gyógyteákat, Premenst. 2 hónapja csinálom az aviva tornát. De megint megjött. Folytassam a tornát? Van értelme? Aki próbálta, hatott a torna? Vagy nektek mivel sikerült PCO mellett teherbeesni a metformin és egyebeken kívól?(ezt akarom a végső megoldásra, de ha lehet akkor természetes anyagokkal esnék teherbe). Az ovu teszt megoldás lehet? Egyáltalán PCO-nak mikor kell hazsnálnia ovutesztet? Ciklus felénél? Tanácstalan és elkeseredett vagyok:(
2011. márc. 18. 13:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy hülyeséget kérdezek, de van peteérésed? Mert ugye a PCOS-nál gyakran előfordul! Doki mit mond?

Én a helyedben már régen ovutesztelnék!

2011. márc. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Hőmérő+ovu teszt. Nekem is PCO-m van, mire felírták a Clostyt nem jött meg, mert összejött a babó:) Én is sokat görcsöltem, több mint egy évig vártunk rá. A doki szerint nem volt peteérésem. Ha gondolod megmaradt vagy 20 ovu tesztem és persze, ha elfogadod szívesen elpostázom neked, nem kérek érte semmit, csak priviben írd meg a címedet. Nekem is össze-vissza ciklusaim voltak 27-50 naposak, sokat elhasználtam, kb a 10. naptól amíg pozitív nem lett és ez néha a 30. nap volt. Mégis sikerült, csak kitartás. De azért, ha már nagyon régen próbálkoztok érdemes kivizsgáltatni magatokat, egy év után mi is elmentünk.

2011. márc. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Te még örülhetsz,hogy legalább neked megjön. Én is Pcos vagyok és sajnos nekem most 100 napig nem jött meg a vérzésem.Szedtem barátcserje kapszulát,de azzal annyit értem csak el,hogy 47-52 napra jött meg tőle.1 hónapja kezdtem el szedni a Metformint,remélem segíteni fog.Ovu tesztet használtam a ciklusom 14. napjától 20 napig,mert volt olyan,hogy a 21., sőt a 30. napon is peteérést mutatott,de sajnos nem lettem terhes:(
2011. márc. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Húú...Hát köszönöm a gyors válaszokat. Az a furcsa, hogy nekem pont 28 napra jön meg, nincs rajtam felesleg, csak kicsi a hasamon, szóval semmi PCO tünet nem jellemző rám, de az orvos és én is láttuk uh-n a sok kis cisztát:( Vérvétel, és egyéb nem történt még. Kedves második! Írni fogok privit, nagyon szépen köszönöm, hogy gondolsz rám:) és gratulálok! Mások válaszát is várom, szívesek beszélgetek erről hosszasan. Jaa és mi másfél éve próbálkozunk. Tényleg már nagyon sok mindent megpróbáltam, most még az aviva tornába bízok. Hátha ez a 3. hónap meghozza az eredeményt.
2011. márc. 18. 14:03
 5/16 anonim ***** válasza:
Csak sajnos még attól, hogy szabályosan jön meg, nem biztos,hogy van pé is! Ritka, de előfordul. Szóval szerintem vagy ovutesztelj, de én a helyedben elmennék a dokihoz egy uh-os pé követésre! Akkor legalább kiderülne, hogy ez rendben van-e!
2011. márc. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Migrénes vagyok és PCO-s. Hát én kb. 3-4 havonta menstruáltam/lok. Egy éve kezdtem el szedni Adimetet és Duphastont, ja és a doki felírta a clostyt! Szeptemberben jött meg utoljára, épp el akartam kezdeni a clostyt, de októberben megtudtuk, h jön a baba. Most 26 hetes a terhességem. 12 hétig szednem kellett a Duphastont, mint magzatmegtartót. Az Adimet igazából vércukorszintcsökkentő, de dokim mondta,h az inzulin termelődés befolyásolja a női nemi hormon termelődését, ami ugye nálam nem volt. Most boldog kismama vagyok. Remélem neked is lesz majd megoldás...nekem ez jött be. Kitartás...
2011. márc. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Második vagyok!

Nekem is minden leletem jó volt, a hormonjaim, az inzulinom, a hőgörbémen is mindig látszott, hogy előbb-utóbb volt pém, az ovu teszt is minden ciklusban pozitív volt. Nálam csak annyi volt, hogy hosszú ciklusok és sok ciszta a petefészkeimen. Én apát is elküldtem ebihal vizsgálatra, pedig van már egy gyerekünk, neki is minden eredménye jó lett. Az aviva tornát kipróbáltam, de csak egyszer. Az egyetlen dolog, amit csináltam több mint egy hónapig, az a pco diéta volt, valahol a neten találtam, már nem tudom hol és következő hónapban lettem terhes. Nem állítom, hogy annak köszönhetem, de meg lehet próbálni nem kerül semmibe. Ha van még kérdésed szívesen válaszolok!

2011. márc. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én is kipróbáltam már a diétát igaz csak 2 hónapig:( Gratulálok azoknak , akiknek már sikerült a baba. A többieknek pedig drukkolok és kitartást. Mindenképp el fogok menni orvoshoz, csak olyan jó lenne e nélkül teherbe esni. Várom még mások válaszát és hozzászólását is.
2011. márc. 18. 15:30
 9/16 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nem értem a félelmedet a metformintól, szerintem erre a betegségre az egyetlen valóban hatásos gyógyszer. Nem hormon, hanem cukorcsökkentő. Ha mégis idegenkedsz tőle, akkor cukros diéta és mozgás, ami segíthet.

Annyit még érdemes tudni, hogy ha inzulin rezisztencia okozza nálad a PCO-t, az nem csak a peteérést gátolja, de a beágyazódásnál is gondot okozhat. Én is IR-es vagyok, rendszeres menses mellett sem maradtam babás, amíg nem diétáztam, és nem fogytam le. Pedig ovuteszteltem is, pozitív is volt, minden rendben volt nálam elvileg, csak az inzulinom nem..

2011. márc. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Csak sima vérvételi eredményből meg lehet tudni, hogy valaki PCOS-e? Úgy értem most voltam vérvételen és a cukrom normális példuál.

2011. márc. 18. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!