Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Négy hónapja nem menstruálok....

Négy hónapja nem menstruálok. Elvileg akkor peteérésem sincs? Igy teherbe eshetek?

Figyelt kérdés

Hány % kb?


Köszönöm!


2010. okt. 11. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Miért nem menstruálsz? Változókor?
2010. okt. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egész biztos, hogy nincs peteérésed. A teherbeesésre így ebben a formában majdnem nulla az esély. Menjél szépen dokihoz, az majd megmondja, hogy miért nem menstruálsz és tudni fogja a megoldást is rá. Így várhatod a babát, de nem fog jönni. Tudom miről beszélek, én se menstuáltam rendesen, csak hülyítettem magam LH-teszttel, ovulációs mikroszkóppal, a hüvelyváladék változásaival, petefészek szurkálással, de ha nincs vérzés, akkor nincs peteérés sem. A hormonvizsgálat bebizonyatotta, hogy nyista peteérés. (Részemről PCOS a probléma.)Ne húzd az időt, csak magatól veszed a lehetőséget, hogy anya lehess! A dokik tudnak segíteni, lehet gyógyszerrel peteérést, tüszőrepedést csinálni, ha magadtól nem megy!

26/N

2010. okt. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Oké, hogy nem menstruálsz, de ha mondjuk 2 hét múlva éppen megjönne újból, amit sose tudni, akkor pont ma van peteérésed. Ezt sose tudni! Szoptatós kismamák is így esnek teherbe, miközben szülés óta még nem menstruáltak. A mensit általában (nem mindig, mert peteérés nélkül is lehet menstruálni) megelőzi egy peteérés, úgyhogy így is teherbe lehet esni!
2010. okt. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de a szoptatós kismamáknál ez egy természetes jelenség, hogy nem menstruálnak, aztán egyszer csak megérik egy pete és két hét múlva jön a vérzés. Jelen esetben viszont nincs objektíve "normális" oka a vérzéskimaradásnak, egészen biztos, hogy egészségügyi probléma áll a háttérben. (Leginkább hormonzavar, de lehet szervi eredetű is.) Ha az lenne a kérdező célja, hogy elkerülje a terhességet, azt mondanám, hogy ugyanúgy kell védekezni, mert nem tudhatja, hogy mikor lesz esetleg mégis egy peteérés. VISZONT! A kérdező babát szeretne, így továbbra is azt mondom, hogy vizsgáltassa ki magát, mert ha nem teteti rendbe a ciklusát, 99%, hogy nem esik spontán módon teherbe. Az élet rövid, gyorsan öregszünk, nincs értelme éveket várni arra az 1%-ra, ha az orvosok szinte azonnali megoldást tudnak nyújtani.


26/N

2010. okt. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

26/N! Igazad van, akkor már csak az a kérdés, hogy miért nincs menstruáció.

Kedves Kérdező! Tudod mi az oka a vérzésed kimaradásának?

2010. okt. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előző! A vérzéskimaradásnak ezer és egy oka lehet! A menstuációs ciklus igen bonyolult hormonális szabályozás alatt áll, millió helyen csúszhat be hiba. Lehet pajzsmirigy probléma, túl sok tesztoszeton, PCOS, mint nekem (ez egy komplex anyagcsere-és hormonális gubanc), gond lehet bármelyik női nemi hormonnnal is, (abból is van jó sok, a peteérésért felelős hormon, a tüszőrepedésért felelős hormon), lehet sárgatest elégtelenség, lehet ciszta, és így tovább. Ezt csak egy alapos kivizsgálás fogja tudni megmondani (nőgyógyászati, ultrahangos és laborvizsgálat)

26/N

2010. okt. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én benne vagyok abban az egy százalékban!Egy évig nem volt menstruáciom voltam nögyogyásznál endokrinologusnál azt mondta ha lefogyok akkor ujra lesz mensim 25 kilos fogyást javasolt 155cm és 72 kilo voltam akkor!Nem sikerült fogynom nem is jött meg december végén mégis terhes lettem ugy látszik abban a honapban valami végett mégiscsak volt peteérés!Igy most már van egy gyünyörü 2 éves kislányom
2010. okt. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet,hogy azért nem menstruálsz,mert terhes vagy?
2010. okt. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!