Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek van még remény,...

Szerintetek van még remény, hogy baba van?

Figyelt kérdés

Holnapra nem várom, nagyon nem!!!

Pénteken-szombaton fél hangyányi élénk piros vér volt a papíron (máshol nem) Ma reggel, pici barnás, szintén csak a papíron. Szept. 26.-án (elvileg pont peteérés) voltunk együtt. Meg még utánna is többször.

Ma reggel nem bírtam ki és persze neg. teszteltem :(

Semmi tünet nem utal arra, hogy meg akarna jönni. Sem görcs, sem mellfeszülés. Férjem meg is jegyezte, hogy most hogy-hogy nem vagy olyan ideges, mint szoktál lenni???

Szerintetek?


2010. okt. 11. 13:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Hát szerintem várd meg, amíg tényleg nem jön meg és utána ha 1 hétig nem jön meg, tesztelj. Akkor már biztosan kimutatja a teszt, hogy mi van! Ez még bármi lehet. Tényleg csak később derül ki.
2010. okt. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Hát... :( Én nem akarok negatív lenni, nagyon nem, de amiket leírtál abból nem tűnik hogy baba lenne. Eddig legalábbis!!! De nem lehetetlen.


Viszont mérd meg reggel a hődet (nyelv alatt, szájban), hogy mennyi. Ha 37 fölött van, akkor talán esélyes. (Terhes állapotban magasabb a hőnk, de persze ehhez tudni kéne, hogy alapban, nem terhes állapotban mennyi szokott lenni... általában 37 egész valahány tized már adhat okot gyanakvásra). Kívánom a legjobbakat!!!!

2010. okt. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ebből még bármi lehet. Korai volt a teszt...

Vedd fel a "türelem kardigánt"!

Szurkolok!

2010. okt. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg még baba is lehet...én a nem várt napján (nem első vizeletből) Clearblue-val jól látható pozitívat teszteltem. Ha tudsz te is szerezz be ma egy ilyen tesztet, és holnap reggel tesztelésre fel:)

Nálunk a gyógyszertárban a pult alól adják:)


Drukkolok nagyon!!

2010. okt. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

Kedves 2.!

Ha eddig nem mérte a hőjét, akkor egy mostani egyszeri mérésből semmire nem lehet következtetni.

A hőnek egyáltalán nem KELL 37 fölött lennie, hanem relatívan kell emelkednie a korábbihoz képest.

Nekem egyik terhességemnél sem volt 37 fölött...

2010. okt. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
54%
2. vagyok. Ha figyelmesen végigolvasod, amit a zárójelbe írtam, akkor láthatod, hogy ugyanazt írtam le, amit Te.
2010. okt. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a véleményeteket! Megpróbálom nem beleélni magam (már késő)

Hőmet nem szoktam mérni, de az utóbbi 2 hétben volt olyan, hogy egyszer majd'meg sültem, utánna meg rázott a hideg...

A pici vér és barnázás lehet a beágyazódás jele? Vagy ahhoz már késő lenne ha szept. 26.-án, 28.-án voltunk együtt a peteéréskor?

Olyan jónlenne nem agyalni, hanem egyszercsak meglepődni, de nem tudok leakadni a témáról :(

2010. okt. 11. 14:10
 8/20 anonim ***** válasza:
54%

Kedves 13.49-es, ezt azért még olvasd el, egy orvos írta. (Terhességnél a hő tartósan 37 fok fölött marad).


Kérdés:

Miért veszélyes a láz terhesség alatt? Vetélést okozhat-e (és miért) vagy lehet magzatkárosító hatása is? Milyen magas láz vagy hőemelkedés esetén kell valóban aggódni, és a terhesség melyik időszakában?


Válasz:

Terhességben a láz valóban okozhat vetélést. Magzatkárosító hatása elsősorban a láz okául szolgáló, rendszerint fertőző betegségnek lehet (sarkos példa a rubeola vírus). Mivel a terhesség normálisan is kis hőemelkedéssel jár (terhességi jel, ha a vérzés elmarad és a hőmérséklet tartósann 37 fölött van), a valódi láznak a 38 fok és azt meghaladó hőmérsékletet tekintjük. Ezt mindenképpen csillapítani kell, természetesen az okát fel kell deríteni és célzottan kezelni. Lázcsillapításra a terhesség bármely szakában az Aspyrin és az Algopyrin is megengedett; paracetamol tartalmú szerek nem! (a legtöbb reklámozott láz és fájdalomcsillapítóban ez a hatóanyag!)

Lázas állapotot okozhatnak a feltétlen kezelendő vese és húgyúti fertőzések és nagyon súlyos, ha megrepedő magzatburoknál következik be fertőzés miatt láz.

Dr. Nagy László

2010. okt. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
40%

3 és 5 vagyok:

Nem állt szándékomban vitázni, sem kiforgatni mások szavát. Az általad idézett rész szerintem nem igazán vág ide. Én azért írtam, amit írtam, hogy ha a kedves kérdező izgatott állapotában most megmérné a hőmérsékletét, és az nem lenne 37 fölött, akkor nem gondolja azt, hogy "veszett fejsze...", mert a terhességnek ebben a stádiumában (már ha fennáll!), még nem kell, hogy 37 fölött legyen, sőt később sem kell!


Igaz, én 40 napnál tovább nem mértem egyszer sem, mert akkor már rég tudtam, hogy baba van, de egyik alkalommal sem értem el a 37-et.


(Természetes Családtervezést tanfolyamon tanultam, 5 éve alkalmazom, két tervezett babánk van, nem akarok egy orvost sem bántani, főleg akit nem ismerek, de még az én nődokim, akiben abszolút megbízom és jó orvosnak tartom, sem ért a hőmérőzéshez, mert a nőgyógyászok ezt alapból nem tanulják, a biológiával keveset foglalkoznak, legtöbben nem is hagyatkoznak erre a módszerre...)


Minden jót!

2010. okt. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Szerintem itt nincsen baba. Az már látszana a teszten.
2010. okt. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!