Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha 28 napos ciklus 20. napján...

Ha 28 napos ciklus 20. napján történik az ovuláció, és mondjuk összejön a baba, akkor a 29. napon már nem fog megjönni?

Figyelt kérdés

Vagy ilyen rövid luteális fázis esetén nem is valószínű, hogy könnyen teherbe eshetek?

Gyógyszerrel kezelt pajzsmirigy alulműködésem van, jövő héten pedig megyek nőgyógyászhoz, kiderítjük, hogy ez a betegség esetleg okozott-e ilyen téren is problémákat. De azért kiváncsi vagyok a tapasztalatokra is.



2023. jún. 29. 09:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 15 napos a luteálisom, de 9dpon már + a tesztem terhesség esetén.

Ha addigra sikerül elkezdeni a beágyazódást nem jön meg,de ha lassabban történik a dolog, akkor sajnos nem fog tudni hova oda tapadni.

2023. jún. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

11 napnál rövidebb luteálisal már problémás a teherbe esés. 10 napossal még szokott sikerülni, de már az sem jó.

Ha neked csak 8 napos, akkor gyakorlatilag kizárt, hogy siekrüljön. Keress fel vele egy dokit, ez egy kezelhető dolog és sikerrel fogtok járni. De biztos, hogy ilyen rövid? Az is lehet, hogy most elcsúszott az ovud és akkor viszont annyival később fog megjönni így 34 napos lesz a ciklusod.


A 8 nap azért kevés, mert a méhnyálkahártya nem képes megvastagodni és így nem sikerül a beágyazódás. Elvileg sárgatest elégtelenség okozhat rövid luteálist. Ez kezelhető, tehát, ha valóban ez a gondod, akkor irány a doki.

2023. jún. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát személyes tapasztalatom szerint nekem 30-31 naposak voltak a ciklusaim azért múltidő mert teherbe estem. Az utolsó ciklusomban a 21.napon ovuláltam és a 30.ciklusnapon azaz dpo9en pozitívat teszteltem.De ja az előző hónapi ciklusaim is ilyenek voltak 20-21.napi ovuláció és 31 nap azaz dpo 10en megjött állandóan.Tehát ha terhes vagy és 9-10 naposak a luteális szakaszaid akkor nem fog megjönni.
2023. júl. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Ha 20. napon ovulálsz, akkor nem lesz 28 napos a ciklusod. Ovuláció után 14 nappal jön meg a vérzés.

(Pajzsmirigybetegként előbb a betegséget kezeltesd, csak azután szabad terhességet vállalni. 3 babám ment el emiatt.)

2023. okt. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen működik mindenki úgy mint ahogy az megvan írva a nagykönyvbe 4es.28napos ciklusnál a 19.ciklusnapon ovuláltam.És nem 14 nap telik el az ovu és a következő menstruáció között.
2023. okt. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
De, annyi telik el.XD
2023. okt. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem annyi telik el drága mert dpo9-10en megjött a menzeszem és nem dpo14 en ahogy te írod.Csak tudom.Mostmár nem jön meg mert terhes vagyok.De nem mindenkinek 14napos a luteálisa.Itt az élő példa..Ne okoskodjunk már.
2023. okt. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Oké, tudd jobban az orvosnál, ha gondolod.
2023. okt. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát ez személyes tapasztalat🤷‍♀️🤣 orvos vagy nem orvos, nem minden nő működik egyformán." általában 14 nap telik el"igen de nem mindenkinél...Van akinél csak 9 -10 vagy akár csak 12. Neked 14 napos biztos, szuper akkor.Ehhez nem kell orvostudomány🤷‍♀️ ovulációs teszttel néztem az ovulációm ami 19.én volt mindig éa 28.án már megjött a menstruációm.. nem egy applikáció által működünk.Te szerintem ennyi ésszel azt se tudod mikor ovulálsz.. és ha tudsz számolni akkor 19 és 28 nap között nem telik le 14 nap.
2023. okt. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Visszadtam tegnap az orvosi diplomám, úgy leoltottál. Most a 4 gyereket dobom.XD
2023. okt. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!