Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha az éhgyomri cukrom normál...

Ha az éhgyomri cukrom normál értékű, akkor is ajánlott a cukorterhelés?

Figyelt kérdés

2 hete voltam vérvételen az éhgyomri cukrom 3,8 volt (3,5 - 5,5 között jó) kicsit alul van, de határon belül. 2 orvosnál jártam mindkettő teljesen mást mondott. Még csak most keresem az új jó orvosomat.

Az egyik azt mondta szerinte felesleges, míg a másik, hogy szerinte érdemes lehet.

A laborom teljesen tökéletes pajzsmirigytől kezdve minden érték határon belül volt!

Érdemes lenne baba tervezési időben cukorterhelést csináltatni vagy sem?

Nem vagyok túlsúlyos.


2023. júl. 24. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Én csináltatnék merr szinte a leg alsó határonn van
2023. júl. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem felesleges. Terhesen úgy is fognak csinálni, ha van a családban cukorbeteg, akkor kétszer is.
2023. júl. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az én családomban nincsen senki. Viszont a férjem, és az anyósom is cukorbeteg (de ők ez esetben nem számítanak. Ezt az egyik orvos mondta)
2023. júl. 24. 19:49
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
A cukorterhelés akkor lehet nagy segítség ha a baba nem jön össze egy ideje, sok anyagcsere zavar kimutatható vele (pl. inzulinrezisztencia), addig ha valóban minden rendben van veled vérkép, mensi ügyileg ráérsz a terhesség alatt is.
2023. júl. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2023. júl. 24. 20:27
 6/7 anonim ***** válasza:

A terhelés csak normál éhgyomri cukor esetén végezhető el. A magasra tilos ráterhelni. Azt már alapból kezelni kell.

Tehát normál éhgyomri cukorral mindkét tanácsnak lehet logikája, kérdés, hogy miről beszéltetek előtte.

2023. júl. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A normál ehgyomri cukor szint nem jelenti azt, hogy rendben van a cukrod. Erre való a terhelés, hogy ez kiderüljön.


De mondok jobbat. Nekem a cukrom jó volt, három pontos terheléssel.


Az Inzulinom viszont az egekben, az is hárompontos terheléssel volt nézve. Tehát IR! Erre kaptam kezelést és figyeltem az étkezésre, jött is a baba.


Szóval a jó cukor önmagában még nem jelenti, hogy minden oké.


Ha teheted egy körrel tudd le a cukor és inzulin terhelést és minden kiderül :)

2023. júl. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!