Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség előtt az éhgyomri...

Terhesség előtt az éhgyomri cukrom magas lett (11), illetve PCOS vagyok. Szedtem a 18. hétig a Merckformint. Most lesz a cukorterhelesem. Borítékolható, hogy rosszak lesznek az értékek?

Figyelt kérdés

2021. márc. 13. 20:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hat ez durva. Tobb,mint valoszinu... Ugye tartod vegig a dietat, terhesseg alatt is
2021. márc. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
?*
2021. márc. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez konkretan mar cukorbetegseg.
2021. márc. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Igen, ez cukorbetegség volt már korábban is (hacsak nem ment vmi nagyon félre). Isteni csoda kéne ahhoz, hogy ez ne romoljon, mert akkor a szinte nulla inzulintermelésed még jobban csökken terhesség alatt.

ilyenkor, ha IR, cukorbetegség van, sokkal előbb kell a terhelést elvégezni. Tartsd a diétát, illetve mindent, amit az orvos javasol. Lehet inzulin is kell majd.

Barátnőm durván GDM-es lett, és valamiért nem tartotta a diétát. Nagyon kicsi súllyal született a lánya és szegény 5 hónaposan se néz ki úgy, mint más 5 hónapos babák, picit le van maradva a fejlődésben is, csak reménykednek hogy nem komoly. Ezzel nem szabad játszani.

2021. márc. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ilyen előzménnyel miért terhelnek? Terhesség előtt cukorbeteg voltál, felesleges a terhelés. Dietazol és méred gondolom a cukros.
2021. márc. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
11-és éhgyomri cukor az cukorbetegség. Nem kell terhelni, hanem cukorbetegkent kell kezelni az egész terhesség alatt, mivel az vagy...
2021. márc. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Senki nem mondta (háziorvos,nőgyógyász, endokrinologus), hogy ez cukorbetegség lenne, mert a többi értékem jó volt. Persze szerintem sincs ez így jól. Én már szerettem volna sokkal hamarabb a terhelést, de a Merckformin miatt nem írtàk ki. Persze abban sem értenek egyet az orvosok, hiszen a nőgyógyász még szedetni akarta, az endokrinologus már 12. héten abba akarta hagyatni... most nagyon ideges vagyok. Remelem nem lesz baja a babának és végre beállítják. Diétát se javasolt senki. Az interneten olvastam utána, hogy ezek rossz értékek....
2021. márc. 13. 21:32
 8/14 A kérdező kommentje:
Szerintetek a 18. hétig segített a Merckformin a cukorbetegségen? Inofolicot is szedek már egy éve, terhesség előtt 2x1, terhesség alatt 1x1, de azt a mai napig, csak a Merckformint kellett abbahagyom. Most vagyok a 22. héten. Nagyon izgulok.
2021. márc. 13. 21:51
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
Merckformint szülédig kéne szedni. Előtte javasoljak a leépítését, mert az érzéstelenítsnél, altatásnál bekavarhat. Utána lehet szedni tovább.
2021. márc. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát mérted a cukrod rendszeresen? Ha nem, akkor ki tudja, milyen vércukor értékeid voltak... Nem nézték hgb a1c-t sem?
2021. márc. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!