Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elkezdtem szedni a GAL babavár...

Elkezdtem szedni a GAL babaváró vitamint. Pajzsmirigy alulműködésem van amire szedek gyógyszert. (Euthyrox) Azt olvastam hogy Pajzsmirigy problémákkal nem szabad Jód tartalmú vitaminokat szedni. Valós ez?Valaki szedett ilyen problémával?

Figyelt kérdés

2023. aug. 3. 08:24
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Ez egy nagyon elterjedt tévhit. Csak basedow kórral nem szabad, amúgy a terhesvitaminokban lévő mennyiséget nyugodtan szedheted, a babának kell a jód.

Nagyon magas jódtartalmú dolgokat ne szedj pluszban (alga meg ilyen hülyeségek).

2023. aug. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Endokrinológus tud erre választ adni, a te problémádnak megfelelően. Nekem Hashimoto betegségem van (autoimmun pajzsmirigy gyulladás), mellette van göböm is. Engem ezért határozottan eltiltottak a jódtól. Barátnőmnek csak alulműködik, de nincs autoimmun betegsége. Ő szedhet jódot.
2023. aug. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mikor terhes lettem, megkérdeztem az endokrinológust, hogy milyet vegyek, jódosat vagy anélkülit, és azt mondta, hogy mindegy.
2023. aug. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szintén pm alulműködés, nekem az endokrinológus mondta, hogy kell a jód.

Mindkét terhességemnél femibiont szedtem.

2023. aug. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy milyen pajzsmirigy probléma. Van amelyiknek jót tesz a jód van amelyiket rontja, attól függ neked pontosan milyen problémád van.
2023. aug. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!