Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombik beültetésem lesz....

Lombik beültetésem lesz. Merjek dolgozni? Heti 3-4 napot nálam lakik egy 4 hónapos baba, és nem tudom szabad lesz -e emelgetnem őt, vagy akár órákig állni vele és ringatni.10 éve vágyok gyermekre!

Figyelt kérdés
2010. okt. 16. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Ezt kérdezd meg az orvosodtól, nem tudok jobb választ adni.
2010. okt. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem inszeminációm volt, ami után ugye már mehettem is a dolgomra, ugyanúgy folytattam a megszokott tevékenységeimet. De szerintem lombiknál egy darabig nem árt pihizni, azért az komolyabb dolog. Szerintem inkább legyél most óvatos, minthogy valami baj legyen... Sok sikert kívánok Neked!

2010. okt. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen pihenj,most az a legfontosabb,hogy a saját babára koncentrálj.

Nehogy amiatt legyen baj,hogy emelgetel és órákat talpon vagy,mert ha emiatt történik valami azt sosem bocsátanád meg magadnak.

Sok sikert és egészséges babát(babákat)kívánok neked.

2010. okt. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia. Elvileg mindent lehet csinálni, ami nem megerőltető fizikailag. És amihez kedved van. Ha pld. irodában dolgozok, és szereted is a helyet, akkor lombik után nyugodtan bemehetsz, és dolgozhatsz, de ha pld. fizikai munkát végzel, azt nem ajánlják. Nekem kolléganőnek volt 2 lombikja, öt éven belül, mindkettő sikeres volt :)


Mennyi idős vagy amúgy, barátnőmék is 10 éve vágynak babára, és egy inszem se sikerült, ők is lombikra várnak (38 és 43 évesen).

2010. okt. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Most megyek vissza konzultációra a dokimhoz, valószínű, hogy novemberben kezdődik a stimu és a leszívás. Bennem is felmerült kérdésként, hogy menjek-e dolgozni, de most azon az állásponton vagyok, hogy 1 hét pihi mindenféleképpen kell! Persze nem a folyton-fekvős itthonlét, hanem az ideg-mentes állapot nálam a cél. (Okmányirodában dolgozom, nem hiányzik az az őrület és anyázás, ami néha ott van.) Az 1 hét után pedig majd érzem, hogy szükségem van-e méitthon töltött időre: Ha kiderül, hogy lesz babóca, akkor meg nem kérdés!
2010. okt. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Persze én is úgy gondolom ,hogy első az én babám.Tehát 2 hetet tuti nem dolgozok,amíg megtapad-nak,de utána ha terhes leszek akkor 9 hónapig ne melózzak,vagy akkor már lehet gyereket emelgetnem?Lehajolni a kiságyba stb.

Amúgy 33 éves vagyok.

2010. okt. 17. 12:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Amikor nekem volt a lombikom és kiderült,hogy sikerült azt mondta a doktornő innentől kezdve ez egy normális terhesség.Tehát semmit mást nem kell másképp csinálni mint egy "normális" terhesnek,a munkahely ha nem nehéz lehet dolgozni nyugodtan.Ja és attól,h én lombikos voltam semmivel sem foglalkoztak velem többet az orvosok a vizsgálatokkor mint a simán teherbe esett kismamákkal.De nem is vártam el,h máshogy legyen.
2010. okt. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha sikerült a lombikbeültetésed ugyanúgy kell "viselkedni" mint egy normál terhességnél. Igaza van az utolsó hozzászólónak. Én a beültetés után 4 napot pihentem, utána visszamentem irodába dolgozni és azóta is dolgozom. Remekül vagyunk:)

De azért vigyázz magadra, nehezet ne emelj, szedj vitaminokat, kerüld a zajos-füstös helyeket, aludj sokat, étkezz egészségesen stb. stb.


Minden jót

25 hetes lombikos km

2010. okt. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!