Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A teherbeesési hajlam öröklődik?

A teherbeesési hajlam öröklődik?

Figyelt kérdés
A kérdésem arra vonatkozik, hogy az, hogy valaki milyen könnyen esik teherbe, függ-e a genetikától? Tudom, hogy számos dologtól függ a kérdés, de ha valaki háromszor is nagyon könnyen teherbe esett, akkor annak a nőnek a lánya vajon nagyobb eséllyel fog teherbe esni, mint egy olyan nőnek a lánya, aki évekig próbálkozott? És tegyük fel, hogy nincs szó semmilyen nőgyógyászati problémáról.

2023. szept. 15. 18:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem.
2023. szept. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy ez örökölhető-e bármilyen módon de még ha feltételezzük, hogy így is lenne, akkor is maximum talán lehetne, hiszen a további felmenőktől is öröklődhet bármi.
2023. szept. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem.

Anyuék megküzdöttek értem,én pedig simán teherbe estem kétszer.

2023. szept. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem öröklődik.
2023. szept. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha párod nem termékeny annyira akkor mindegy
2023. szept. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Semmi köze nincs hozzá szerintem.Velünk anya könnyen teherbe esett 18 hónap van én és a nővérem között.Én a 3.ciklusban teherbe estem.Nővérem 1 éve probálkozik.Szerintem nincs összefüggés.
2023. szept. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Maximum bizonyos betegségek megléte esetén lehet összefüggés.

Pl. Ha valakinek endometriózisa van a lányának 7x nagyobb esélye van rá, hogy neki is lesz, mint annak akinek a családjában nem fordult elő.

Ha valakinek az anyukájánál már 45 évesen kopogtatott a menopauza annál nem csoda ha 40 felett nem fog tudni teherbe esni.


De az hogy valakinek az anyukája első ránézésre terhes lett nem jelent semmit.

Nálunk a családban rajtam kívül mindenki első próbálkozásra terhes lett, én 3 évet vártam rá, hiába vagyok 30 alatt.

2023. szept. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

Anyám ahányszor nem védekett terhes lett.

Apumnak 6 gyereke van.

Nekem 1 lett 4,5 év alatt 4. lombikból. Tesó nem sikerült további 5 lombikból sem.

2023. szept. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyám gyógyszer, injekció és spirál mellett is teherbe esett (így lettünk 5en tesók🤦‍♀️)


Fiamra 1 évet, lányomra 8hónapot vártunk.

2023. szept. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

4en vagyunk tesók, az utolsó spirál mellett jött össze.

2 éve nem esek teherbe...

2023. szept. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!