Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szoptatás alatt szabálytalan...

Szoptatás alatt szabálytalan ciklussal tesótervezés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan aktuális náluk a kistesóval való próbálkozás. 2 gyermeket szeretnénk, kb. 2 év korkülönbséggel, hogy szoros legyen köztük a kapocs. A menstruációm szülés óta 2x volt meg (11 hònap után jött meg, majd a következő pedig 48 napra). Most járok a 36. ciklusnapon, de még semmi. A tesztek negatívak. Gondolom a szoptatás befolyásolja a ciklust.

Hasonló cipőben volt akinek összejött? Érdemes lenne ovutesztelnem következő hónapban?

Köszi előre is a válaszokat!



2023. szept. 25. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy szoros lesz-e köztük a kapocs vagy sem, annak semmi köze a korkülönbséghez.

Amúgy, szerintem igen, érdemes lenne ovu tesztet használnod.

2023. szept. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én még szoptattam, mikor a rakszuresre mentem és jeleztem, hogy tervezzük a tesót. Mondta, hogy szoptatás abbahagyása után egy év,mire beáll a hormonháztartás. Hónapokig sikertelen volt a próbálkozás, elhagytuk a szoptatást és a második hónapban terhes lettem.
2023. szept. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tesóm is összevissza menstruált, havonta csinált tesztet, teljesen meglepte a pozitív. 2 év lett a korkülönbség szinte napra pontosan.


Mindketten tapasztaltuk, hogy nyáron többet, ősszel kevesebbet szoptak a babák, nekem ősszel lett rendszeres a ciklusom (tesó későbbre van tervezve). Lehet, hogy neked is beáll hamarosan, ha hűvösebb idő jön és nem iszik belőled annyit a babád.

2023. szept. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :) igazából nappal már nem annyira igényli a cicit a babám, de éjszaka szó szerint leszív - talán lehet egy kis szepa is a dologban, pedig hónapok óta a saját szobájában alszik (s a gyakori keléseknek, szoptatásoknak köszönhetően én is ott, vele😅).


1-es: nekem ez a személyes tapasztalatom a családon belül, de persze, kinek mi. Lehet, hogy 4-5-10 év különbséggel is nagyon szoros lenne a viszony… vagy éppen nem. Majd hozza valahogy a sors.☺️

2023. szept. 25. 21:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Még nem biztos, hogy szabálytalan lesz a ciklusod...nekem a gyermek fél éves korában jött meg először, aztán rá 47napra. Utána viszont kB 35 naponként jött meg (terhesség előtt 28napos ciklusaim voltak).

Én nem figyeltem semmit, a 4.ciklusban fogant a 2.baba, szintén szoptatás mellett (éjjel 6-7x szopizott, nap közben kB 4x)

2023. szept. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Közben rájöttem, hogy elnéztem. 39. ciklusnapon vagyok, a 3. mensit várom. De amúgy szerintem hamarosan megjön, mert kicsit fájdogálok. Hátha hamarosan beáll.🤞🏼
2023. szept. 25. 22:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi újság kérdező?
2023. okt. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Á, semmi. Képzeljétek, ma vagyok a 48. ciklusnapon és semmi nincs, nem jött meg, teszt negatív. Viszont görcsölgetek, várnám, hogy megjöjjön és induljon az első hivatalos próbálkozós hónapunk. Arra gondoltam, hogy szednék vàrandósvitamint (babatervezés és szoptatás alatt is ajánlják), férjnek meg vmi méhpempőt vennék, hogy legyen extra termékeny.😂 a kislányom tervezése alatt én is szedtem, sztem ezért is jött össze elsőre. Viszont nem tudom, hogy szoptatás alatt lehet-e szedni? Lehet kicsit helyrepofozná a ciklusomat…
2023. okt. 3. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!