Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi történik, ha gyógyszert...

Mi történik, ha gyógyszert szedek terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót szedek 17 éves korom óta.

Most vagyok 20 éves, de erre még nem igazán kaptam választ, hogy ha gyógyszer mellett sikerülne teherbeessek (oké, kicsi az esély rá, de mi van ha...) és nem venném még észre 1 hónapig, mivel a menstruációm sincs meg mindig a gyógyszer mellett.

Okozna bármiféle gondot a kis életnek?

Sűrűn gondolok a terhességre. Lassan eljön az ideje, de ugye akkor nem szedek már gyógyszert... De mi van ha hamarabb jön mint tervezzük?

20l


2023. okt. 8. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem okozna gondot.
2023. okt. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha barmi furcsa valtozast eszlelsz tesztelsz. Ha pozitiv azonnal abba hagyod.

Ha nagyon parazol akkor vegyél olcso teszteket ami nagyobb kiszerelesben kaphato es havonta egyszer tesztelsz mikor meg kellene jonnie. Bar ez folosleges normalis gyógyszer szedes mellett, de ha ez megnyugtat akkor tedd. Igy hamarabb tudod hogy mi a helyzet.

2023. okt. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tesz kárt a fogamzásgátló a babában, ha véletlenül megfogan.
2023. okt. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. okt. 8. 14:45
 5/8 anonim ***** válasza:
23%
Azért 20 évesen még nagyon nem gondolom, hogy lassan itt lenne az ideje...
2023. okt. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Milyen jó kedves ötös, hogy te tudod, mikor minek van itt az ideje.

23 éves vagyok 2 diplomával, 40. hetében vagyok a terhességemnek, másfél éve házas (férjem is 23, diplomás, fejlesztőmérnök), most vettünk egy újépítésű éppen épülő geotermikus lakást kulcsrakészen nagyobb szülői segítség nélkül, autónk is van.(Van, akit megtanítanak pénzügyileg (is) tudatosan létezni már fiatal korban)


20 évesen sokkal egészségesebb, sokkal inkább van kész a test egy terhességre, mint 35 évesen. (plusz ezek az idősebbek gyereket vállaló emberek jó, ha az unokáikat megélik.) Arról nem is beszélve, hogy nekem még van energiám nevelni, futkározni vele, mindenfelé cipelni, felfedezni együtt a világot. Jaa és 41-42 éves koromra a gyerekem esélyesen egyetemre megy már, amikor nekem még lesz életerőm tovább élni a saját életemet.


Meg amúgy még sorolhatnám, miért jó fiatalon babázni. (főleg ha valaki ezt érzi életcéljának. Több barátnőm gyermekkori álma az anyaság, ilyen is van.🤷‍♀️)

2023. okt. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös!

Én még éppen tanulok, de idén végzek. Már, ha most teherbe esnék sem lenne gond. Van munkám, párom, akivel együtt élünk. Megkérte a kezem, szerintem az, hogy 20 éves vagyok nem jelenti azt, hogy ne vállalhatnék gyereket. Szerintem hülyeség 40 éves korig várni, hogy aztán istenért ne sikerüljön.

Minden vágyam az anyaság, és szerintem felelősebben vállalom, mint a mai 14 évesek anya nyakára...

2023. okt. 8. 20:09
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy párom már 26 éves, miatta sem szeretnénk sokáig húzni, ő is élvezhesse. ☺️
2023. okt. 8. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!