Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi okozhat bő vérzést a...

Mi okozhat bő vérzést a ciklus közepén, illetve kimaradt-e a peteérésem? Lehet-e ebből még baba? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Augusztusban és szeptemberben is volt kémiai terhességem, elsőnek a menstruációval együtt jött ki a petezsák, majd a másodiknál kijött a petezsák, másnap pedig megjött a menzeszem. Nem vagyok kétségbe esve, mert augusztusban kezdtünk el próbálkozni. Ahogy elmúlt az előző vérzésem, onnantól LH teszteltem és meglepőnek tartottam, hogy már akkor erős volt a tesztcsík (de nem pozitív!). A tesztcsík erőssége a mai napig nem változott (az első tesztem október 4-én volt), de nem értem el a pozitívat. 4 napja együttlét után elkezdtem minimálisan barnázni, másnap reggel pedig mensiszerű vérzésem volt. Azonnal mentünk a kórházba, de sajnos olyan orvost fogtam ki, aki csak a vállát rángatta. Beutalt másnapra, azaz tegnapra egy hasi UH-ra, ahol nem láttak kóros elváltozást. Ott sem sikerült választ kapnom arra, hogy miért van ilyen mennyiségű vérzésem a ciklus közepe felé, de felírta az orvos a Duphaston nevű gyógyszert. Már aznap segített, de azt mondta az orvos, hogy ha nem jönne meg az abbahagyása után és pozitívat tesztelnék, azonnal menjek vissza.Az endometrium 3 mm volt tegnap, tegnap előtt 4.5 mm. Nincs a papíron, hogy tüszőt láttak volna.


Mindenre ki vagyok vizsgálva, progeszteron hiány mutatkozik csak. Úgy gondolom, hogy ilyen vérzéssel, ilyen vékony nyálkahártyával és pozitív LH teszt hiányában nem lehetnék terhes, de az orvos mégis lát rá esélyt.



2023. okt. 17. 10:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát ez inkább tűnik nekem is hormonális gondnak, mint terhességnek. De most itt csak laikus anonim válaszokat kapsz majd ugye...

Végülis úgyis ki fog derülni idővel. Mindenesetre, ha nem terhesség, ki kellene vizsgáltatnod magad rendesen endokrinológussal.

2023. okt. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Én sem gondolnám, hogy esély lenne most a babára, csak világ életemben minden rendben volt a ciklusommal és a peteéréssel. Picit megijedtem, illetve felkeltette a figyelmem, hogy az orvos lát esélyt a pozitív tesztre. Nekem valahogy minden arra utal, hogy most esély sem lenne rá!
2023. okt. 17. 12:17
 3/13 babyboom567 ***** válasza:

Őszintén, hormon zavarod van.

És szerintem lassíts le,mert ha te már augusztus óta ennyire rákattantál a baba témára,egy fél év múlva idegroncs leszel.Komolyan mondom,segítő szándékkal.

2023. okt. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha 3 mm endometriumban megtapad valami, akkor le a kalappal előtte. Nincs másik orvos a környéken?
2023. okt. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Messze vagyok a rákattanástól :) Leírtam, hogy véleményem szerint ez a baba nem most fog összejönni, én nem látok rá esélyt és ezzel semmi probléma.


Van egy orvosom, viszont én magánba járok és ez a pár napos vizsgálat államiban történt az eset sürgőssége miatt. Sajnos a dokim hetek múlva tudott volna fogadni.

2023. okt. 17. 14:03
 6/13 babyboom567 ***** válasza:
Nem akarlak elszomorítani, de ha erős köztes vérzéssel a dokid nem tud fogadni,csak hetek múlva, ott nagy bajok vannak.Szóval keress másikat.
2023. okt. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Így lesz, köszönöm :)
2023. okt. 17. 16:08
 8/13 anonim ***** válasza:

Kémiai terhesség esetén nem láthatsz petezsákot távozni. Max. vastagabb volt a nyálkahártya és az szakadt le.


A ciklus közepén jelentkező vérzés sose jó. Keress olyan orvost, aki kivizsgál rendesen, nem csak tippelget.


Sok sikert! Ez a hónap most nem jött össze!

2023. okt. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Össze jön, ha alkalmas lesz rá a "környezet" :) Fényképet mutattam az orvosoknak, mind szerint petezsák. Sajnos nem értek a szakkifejezésekhez, de az orvosom a kémiai terhességet említette és ez is van a leletemen.


Ma már teljesen elmúlt a vérzésem, szerencsére!

2023. okt. 18. 09:37
 10/13 anonim ***** válasza:

A "kémiai terhesség" kifejezés pont azt jelenti, hogy olyan korán megszakad, hogy még nem látható ultrahangon sem a petezsák, csak a vér- vagy vizelet teszt mutatja ki. (Tehát nem egy másik "fajta" terhesség, hanem a nagyon korai vetélésre egy kifejezés.)

És van az úgynevezett "habituális", azaz sorozatos vetélés, amikor biztos, hogy valami oka van, ami miatt ugyan teherbe tudsz esni, de nem marad meg. A hormonális okokon túl (leggyakoribb a progeszteronhiány) lehet pl. lisztérzékenység, pajzsmirigy, cukor, trombózishajlam, méhsövény, genetikai összeférhetetlenség és még biztos ezer dolog. Kettő után azért már alapos kivizsgálást érdemes csinálni mielőtt a következőbe belevágtok. Néha olyan is van, ami még határérték egy leleten és másnál nem okoz gondot, de valakinél mégis kell némi "finomhangolás".

2023. okt. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!