Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek az ábra alapján...

Szerintetek az ábra alapján mikor lehetett ovulációm?

Figyelt kérdés
A múlt hónapban jóval hamarabb megjött, mint kellett volna. Alapból 36 naposak a ciklusaim, így erre van a naptáram is beállítva. A 21. napon lett volna ovulációm a naptár szerint, viszont a hőmérőzés mutatta, hogy sajnos ez nem jött létre. Szerintetek a hőgörbém alapján volt egy késői ovulációm? Mert nekem nagyon úgy tűnik az előző havi görbéimből, hogy igen. Viszont, úgy tudom, hogy az ovuláció előtt közvetlenül leesik a hőmérséklet, majd megemelkedik, de ez az emelkedés lehet lassabb is (0,2 fokonként). Így most az merült fel bennem, hogy szerintetek a 28. vagy a 30. napon lehetett az ovu, ha egyáltalán volt, és mikor tesztelhetnék először, hogy valós eredményt kapjak?

2023. okt. 22. 18:23
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
2023. okt. 22. 18:24
 2/19 anonim ***** válasza:
58%
Ha nem vagy biztos ebben a hőmérőzésben akkor én lh tesztet használnék a helyedben.Mármint ha nem tudod értelmezni amit csinálsz teljesen felesleges ..
2023. okt. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ebben a hónapban nem vagyok benne biztos, mivel mint írtam is, egyik hónapról a másikra rendszertelenné vált a menstruációm. A korábbi hónapokban teljesen egyértelműek voltak a görbéim, illetve lh tesztet is végeztem több hónapon keresztül, mikor elkezdtem a hőmérőzést.

A másik pedig, hogy egy egész hónapig tartó lh tesztre pisilés igencsak drága lenne, mivel mint írtam is, nem a megszokott időben volt ovulációm.

2023. okt. 22. 18:42
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
Miért drága az lh tesztelés ? Nekem a 130Ft-os David teszt is megmondta a frankót.
2023. okt. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék minden hónapban erre rászánni feleslegesen több ezer forintot, remélem megérted! Szerintem ez egy normális dolog, hogy nem értek valamit, így kérdezek, hátha valaki aki tapasztaltabb tud segíteni nekem.

Hogyha te ennyire jártas vagy a témában, egyszerűen csak leírhattad volna a tapasztalatodat, nem kell belerúgni másba.

2023. okt. 22. 19:19
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a görbe eléggé érdekes..

Szerintem a 28. napon esélyesebb, de nem tenném rá a nyakam. A helyedben tesztelnék egyet mondjuk.. holnap, meg ha nem jön meg, akkor péntek-szombat-vasárnap (nem mindennap, csak valamikor hétvége körül)

Tesztfutáron már van 30 db lh teszt 3-4 ezer ft. körül, az majdnem az egész ciklusodat “lefedi” érdemes lenne legalább 1 hónapot kipróbálnod így.

2023. okt. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Sajnos most újra előjött a hormonális problémám, ami a fogamzásgátló után helyrejött, éppen a ciklushoz kötött vérvételre várok, nem is gondoltam, hogy ebben a hónapban még lehet ovulációm, így teljesen elengedtem, a hőt is csak azért folytattam, mert már rutinszerű és hogy, majd az endokrinológusnak meg tudjam mutatni. Jövő hónapban akkor megpróbálom az egész havi tesztelést, aztán meglátom, hogy hogyan alakul. Eléggé elkenődtem, hogy pont célvonalba érnénk erre megint rendszertelen a ciklusom.
2023. okt. 22. 19:29
 8/19 anonim ***** válasza:
58%

Nem rúgtam bele senkibe se. Nem válaszoltam szerintem bunkón. A hőmérőzést nem tartom pontos módszernek teherbeesés szempontjából.

Az LH tesztelést pedig tapasztalatból írtam, mert nekem bevált. Egy ilyen hosszú ciklusnál pedig ez a módszer lenne célravezetőbb. De te tudod.

4-es voltam.

2023. okt. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
2es vagyok a hőmérőzés bonyi én is lh tesztet használtam a rendszertelen ciklusommal, és megfogant a kislányom 3 hónapon belül
2023. okt. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, higgadj le. Senki nem rúgott beléd. Így kívülállóként olvasva a hozzászólásokat, nem láttam olyat, amin indokolt lenne felkapni a vizet.
2023. okt. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!