Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha szeretnénk babát, kell...

Ha szeretnénk babát, kell előtte bármit is csinálni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen csak vágjunk bele, vagy kellene elmennek nőgyógyászhoz előtte vagy bármi ilyesmi?

36 leszek, első gyerek lenne.


2023. okt. 27. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Kezdj el terhes vitamint szedni , pl Femibion 0, Trimeszter vagy csak sima folsavat.
2023. okt. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy kört a nődokinál nem árt tenni.
2023. okt. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
Ülj le egy pár perce és élvezd a nyugalmat, gondold végig, hogy tényleg búcsút akarsz-e ennek mondani
2023. okt. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Folsavat lehet szedni, ami minden multivitaminban van.


Igen, csak simán kezdjetek el védekezés nélkül szexelni. Ennyi. Ha nem jön össze fél év alatt akkor irány az orvos, mert már nem vagy fiatal, de addig jobb nem rástresszelni, csak élvezni a dolgot.

Ha nem sikerül fél év alatt utána lesz elég vizsgálat, ovuteszt, időzített szex, nem érdemes már az első pár hónapot ezzel elszúrni.

2023. okt. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Én elmentem nődokihoz előtte, amúgy is ideje volt az évi rákszűrésnek. Plusz elkezdtem szedni a terhesvitamint, ami babatervezős időszakra van.
2023. okt. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Én elmentem nőgyógyászhoz, mert pont itt volt az ideje az éves rakszuresemnek. Nekem ajánlotta a nőgyógyász az ovulacios tesztet, első hónapba ezt használtam, de azóta nem, mert én pl érzem mikor ovulalok. Nekem még ajánlotta a terhes vitamint, vagy folátot. Én femibiont szedek , és mellé amit amúgyis szedek D vitamin, meg néha e vitamint(nyálkahártyát vastagitja)
2023. okt. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmit nem szedtem és orvosnál sem jártam ugyanis van aki nem tervezi a gyereket mégis teherbe esik minden nélkül.Eldöntöttük hogy mostmár jöhet a baba és 3 hónapra rá teherbe estem.Viszont amit terhes lettem a háziorvosomhoz fordultam, kértem beutalót vérvételre, átbeszéltük az allergiám( tejfehérje) irt fel folsavat.Ennyi
2023. okt. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

37 voltam, amikor az első gyereket terveztem. Nem várnék fél évet a kivizsgálásokkal. Ez a 6 hónap csak egy javaslat, hogy akkor már mindenképp menni kéne. Részemről a korom miatt a második sikertelen hónaptól elkezdtük a kivizsgálást, az orvos is megerősítette, hogy minél előbb derül ki valami, annál könnyebb helyretenni. Így én hónapokat nyertem. 3. és 21. napi ciklushormonokkal és pajzsmirigy, D vitaminszint értékekkel kezdte az endokrinológus. Ezzel felmérhető, milyen állapotban is vagy tulajdonképpen és ha kell, megkezdhetitek a kezelést. Terhesvitamint érdemes elkezdeni már most. Ovulációs teszt is hasznos, hiszen hiaba szexeltek egy hónap 29 napján, ha a lényeges 2 kimarad. Eztán, ha még igy se jön össze, akkor pl. petevezeték átjárhatósági vizsgálat stb.

Nem kell ráfeszülni, de legyél tudatos. Ne húzd az idődet. Nekem végül mindezekkel a 8. próbálkozási hónapban sikerült, de nem voltak rossz értékem, csak korrekcióra szorultak.

2023. okt. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi mindketten elmentünk a férjemmel egy teljes menedzser szűrésre (nekünk évi 1 benne van az egészségpénztárban úgyis)emellett én elmentem nőgyógyászhoz, plusz laborba.
2023. okt. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!