Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 3 hónapja született meg a...

3 hónapja született meg a kislányom aki 100% anya tejes. Második honapban meg jött a mensim rendesen ugyan úgy mint az előtt viszont ebben a honapban már 4dik napja késik. A ciciztetés befojásoljatja?

Figyelt kérdés
A párommal nem vedekeztunk mert úgy tudom nagyon kicsi az eséje hogy teherbe esek míg cicizik a babám. A késés 2dik napján csináltam egy tesztet de negatív volt. Szerintetek pár nap múlva teszteljek ujjat??
2023. nov. 6. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Miért tesztelnél ujjat? Mi baj az ujjaddal?


"párommal nem vedekeztunk mert úgy tudom nagyon kicsi az eséje hogy teherbe esek míg cicizik a babám" - Hát ezt qrvarosszul tudod...

Szoptatás alatt simán késhet, de terhes is lehetsz. Igen tedztelj.

És védekezz, ne örökítsd feleslegesen tovább az iqbetyár vérvonalad.

2023. nov. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Ha nem akarsz gyereket, akkor kell védekezni!!! Szoptatás mellett nagyobb mennyiségű prolaktin termelődik a szervezetben , de ez csak kevesebb esélyt ad a terhességnek, nem zárja ki.

A másik hogy megjött a menstruáció tehát még nagyobb esély van a teherbeesésre...

2023. nov. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Amit nem írtam bele, az az hogy amíg szoptatsz addig nem baj ha összevissza van a menstruáció.
2023. nov. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"párommal nem vedekeztunk mert úgy tudom nagyon kicsi az eséje hogy teherbe esek míg cicizik a babám."


Gratulálok, ez egy jó nagy baromság. A szoptatás nem véd a terhességtől, csak csökkentHETi az esélyét.

2023. nov. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ki mondta vagy honnan hallottad ezt a baromságot hogy nem lehet teherbe esni cicizés alatt?? Védekezz ha nem akarsz egy második gyereket pár hónapon belül.Jesszusom..
2023. nov. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Szexből simán lehet baba, bizony még szoptatás alatt is. És nem szex után kellene érdeklődni, hanem előtte. Ezt hívják felelősségnek. Ott volt az orvosod is akinél szültél, miért nem kérdezted meg a véleményét, amikor beszéltél vele, ha már magától nem jutott eszébe normális felvilágosítást adni? Elvégre a te érdeked lenne. Nem dugni kellene ész nélkül, hanem gondolkodni is illene.

És jegyezd meg egy életre, ha nem akarsz adott időben gyereket, akkor védekezel mindig minden körülmények között, különben könnyen lehet következménye. Jó lenne, ha apuci is elkezdene gondolkodni, mielőtt dugja a farkát, nemcsak ész nélkül elélvezni. Tudom, ez az egyszerűbb, de ez meg nem mindig marad következmények nélkül.

És akkor csodálkozunk az emberek szaporodási színvonalàn.....

2023. nov. 7. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én pl míg szoptattam, addig 2-3 havonta jött meg.

Amíg szoptat az ember, az is teljesen normális, ha meg sem jön egyáltalán.


Viszont ahhoz, hogy nem védekeztek, mert a szoptatás elég, na ehhez csak gratulálni tudok.

Kérlek csapd fel azt a biosz könyvet és legalabb egy nyamvadt gumit húzzatok.

2023. nov. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tudod. A szoptatás csökkentheti az esélyt, ami kb annyi, hogy nem 25% esély van (egészséges pároknál ennyi az esély egy ciklusban a terhességre), hanem mondjuk 10. Ami nem olyan kevés, 10:1 arány.

Szoptatás alatt az össze vissza menstruáció normális, de emiatt pont nem tudod, hogy már késik-e vagy ez egy hosszabb ciklus és még a teszt sem mutatja ki, annyira kis terhesség. Most lesz 1-2 parázós heted, hogy kiderüljön... És VÉDEKEZZETEK, ha nem akartok ilyen kis korkülönbséggel mégegyet.

2023. nov. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Így lett a férjem és az öccse között 13 hónap különbség, anyósom is azt hitte, hogy a szoptatás miatt nem eshet teherbe, aztán mégis.

Ha nem akarsz terhes lenni, MINDIG védekezz.

2023. nov. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem végig szoptattam a második terhességem alatt, az utolsó trimeszterre lett kellően zavaró számomra a szoptatás, amikor elválasztottam a nagylányomat, de amúgy nem okozott semmi gondot a szoptatás a terhesség alatt. A létrejöttében meg még annyira sem akadályozott. És nem vagyok egyedül, rengetegen vannak, akik tandem szoptatják a két gyereküket, és nem választják el az idősebbet a terhesség előtt/alatt sem. Szóval... Így gondolj arra, hogy a szoptatás mennyire véd.

Amúgy szoptatás alatt teljesen normális, ha nem jön egyből tűpontosan a menstruációd. Ennek ellenére tesztelj még pár nap múlva, de ha negatív marad, akkor a jövőben igenis védekezzetek valamilyen módon a férjeddel, mert hát, semmire sem garancia a szoptatás. Nem fogamzásgátló eszköz, csak a babád táplálása.

2023. nov. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!