Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi az oka, hogy nem esek teherbe?

Mi az oka, hogy nem esek teherbe?

Figyelt kérdés
Voltam orvosnál, megnyugtatott, hogy nincsen semmi baj, lehet babám. A párom is volt. Gyakorlatilag egeszségesek vagyunk, mégsem sikerül a gyermek. Mi lehet ennek az oka? Járt már valaki hasonló cipőben? Sikerült a baba?
2023. nov. 7. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Jártunk,igen. 1.5 évet vártunk,egészségesek voltunk mind a ketten.


Végül lelki okra vagy stresszre gondoltam,ugyanis az esküvő napján lett pozitív a tesztem.


De ki tudja. Sose derül ki.


Másodszor nem leszek terhes, szóval még azr sem tudom meg,hogy az mennyi idő alatt jönne össze.

2023. nov. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

"Járt már valaki hasonló cipőben?"


Hogyne járt volna. Ismeretlen eredetű meddőség a diagnózis, elég gyakori.

Milyen vizsgálataitok voltak? Átjárhatósági, hormonpanel, cikluskövetés? IR/PCOS kizárása megtörtént? Mióta próbálkoztok?

Gondolom, a doki nem végzett túl sok és alapos vizsgálatot, hogy ilyen lazán kijelentse, hogy minden oké, maximum nem tudja, mi a gond.

Ha eltelt 1 év, irány a reprodukciós intézet, ott majd csinálnak további vizsgálatokat. Interneten is sok

2023. nov. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából 20 féle okot tudnék most így kapasból felsorolni,hogy miért nem.tudsz teherbe esni. Van egy olyan érzésem, hogy te csak sima nőgyógyászati vizsgálaton voltál, semmi komolyabbon. Sajnos abból nem derül ki, mi lehet a probléma. De ha esetleg valóban mindenféle vizsgálat megvolt (hormon, cukor, átjárhatóság, párodnak spermavizsgalat, here uh...)és valóban semmit nem talált, akkor sem jelentheti ki,hogy minden.rendben és lehet gyereked. Akár összeférhetetlenek is lehettek vagy ismeretlen oka van a meddőségnek.
2023. nov. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hány hónapja próbálkoztok? Barátnőméknél sem volt semmi gond az elsővel elsőre teherbe esett majd a másodikra 16hónapot próbálkoztak és ott sem volt gond 🤷‍♀️ El kell engedni a stresszt, a szorongást, ezt a görcsösen akarást. Ők nagyon akarták nem jött össze amikor meg elmentek nyaralni augusztusban spontán szexeltek ovulációt se figyelte már mert elengedte a témát és hopp terhes lett.fura.Nekem is ez volt rágörcsöltem hogy nemjön össze mondtam magamnak hogy még egy hónap és ha megjön akkor elmegyek egy orvoshoz mert biztos baj lehet igy nem stresszeltem ra abban a hónapban.Megfogant a babám abban a hónapban pontosan áprilisban.
2023. nov. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!