Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi az oka, hogy régen tovább...

Mi az oka, hogy régen tovább kellett várni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mindenhol azt olvasom, hogy elavult régi nézet, hogy vetélés után 1 évet / fél évet kell várni.

Anyukám is elvetélt előttem, neki még 1 évet mondott az orvos. Utána jöttem én. Öcsém előtt is elvetélt, még akkoris 1 évet mondott az orvos, aztán jött öcsém.

Sajnos én is elvetéltem, nekem már 1 ciklust mondott az orvos.

Nem mindegy, hogy 12 ciklus vagy 1 ciklus.

Anyum meglepődött, hogy 1 ciklus csak? És akkor jöttek a miértek. De vajon tényleg miért van ez így?

Sajnos ez a 4.ciklusom azóta.


Végig gondolva, régen gondolom azért volt 1 év, hogy minden hormon vissza tudjon állni. Nekem azt mondta a nőgyógyászom, hogy az első vérzés után nyugodtan lehet próbálkozni, hisz amíg a szervezet nincs készen addig újra úgysem történik meg a terhesség.


Tapasztaltam, hogy kellett neki idő, hogy minden a régi legyen, de már az!


Nagyon várjuk az újabb sikeres hónapot 🙏


dec. 2. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Régen kevesebbet tudtak, most meg többet.
dec. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Fejlődik a tudomány, ennyi.
dec. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%
Mert azóta csináltak egy rakás tudományos vizsgálatot, és azt tapasztalták, hogy jobb a terhességi kimenetel, ha kevesebb idő telik el.
dec. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Régen máshol tartott az orvostudomány (is). Akkor azt tartották jónak, ha eltelik egy év a vetélés után, mostmár tudják, hogy nem kell annyi. De nekem pl 2016-ban 3 hónapot mondtak, mert műszeres befejezés volt és az orovosom szerint ilyenkor jobb kicsit várni. Na másik orvos meg lehet ugyan ilyen esetben 1-et mond 🤷🏼‍♀️.

Off: amikor én születtem (32éve) anyámat lecseszte az orvos, hogy milyen veszélyes, hogy 37 évesen szül, ez hatalmas rizikó rá és rám nézve is, mert már öreg hozzá. Ezen mamár a szemük sem rebben, van plusz genetikai szűrés 35 felett, de ennyi.

dec. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy a tapasztalatok, kutatási eredmények vagy csak a biztonság kedvéért mondták régen, hogy többet kell várni. Lehet, hogy úgy tűnt logikusnak, hogy jobb várni, vagy egyszer valamelyik főtekintély kitalálta ezt és onnantól mindenki átvette, mert valami nagy név mondta. Az is benne lehet, hogy régebben a többség fiatalabban vállalt gyereket, 1 év kihagyás nem tűnt akkora áldozatnak az orvos szemében. Nekem 4 éve, 12 hét és műszeres befejezés után 3 hónapot mondott az - amúgy idős - nőgyógyász.

4-es: Ismerős. Anyukámat a 3. terhességénél, 28 évesen kiosztották, hogy milyen öreg, az 5. terhességnél (nem lett mindből gyerek), 36 évesen pedig egy szót sem szóltak a kora miatt.

dec. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem műszeres befejezés után is 1 ciklust mondott a dokim

Lombikosoknak, direkt megkapargatják, mert gondolom rájöttek hogy ez segít

dec. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%

Kollegam esetet birom leirni.. nehezen jott a baba de sikerult teherbe esnie.. elment ... Lelkesedes orvosi ajanlas ... Probalkozzanak ilyenkor a legnagyobb az esely.. kovetkezo ciklus ismet siker teherbeesett.. a magzat pont ugyan azon a napon ment el.


En megertem hogy utana a legnagyobb az esely egy ujabb terhessegre... De azt nem ertem meg hogy egy vetelest kovetoen miert nem a problema forrasa van feltarva es megoldva ..

dec. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó: Mert egy vetélés annyira gyakori, hogy nincs értelme vizsgálni az okát.
dec. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért nincs feltárva, mert kb minden 5.-ik terhesség vetéléssel zárul, minden "különösebb ok nélkül" is elvetélhet valaki. Rosszul osztódik, megáll a fejlődése stb. Ezek ellen semmit sem lehet tenni. Olyan, mint az orosz rullett, vagy jól jön ki vagy te vagy a szerencsétlen aki golyót kap.
dec. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!