Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon magas progeszteron...

Nagyon magas progeszteron szint mire utalhat?

Figyelt kérdés
4+6 hetesen 78,400 nmol/L eredményt mértek a vérképemből, ami a második trimeszterbe passzolna bele. Jelenthet ez ikerterhességet, vagy lehet belőle probléma? Volt valaki,akinek így volt? HCG értékem 1600 iU/L volt.

dec. 4. 12:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmire nem utal, nem is jelent bajt egyáltalán.
dec. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Kicsit megijedtem, mert volt egy vetélésem/missed ab befejezéssel korábban és nem tudtam pontosan, hogy ez mit jelent. Néztem az ikerterhesség lehetőségét is ennyire magas progeszteron esetében, de ahhoz a HCG-m nem passzolna, elvileg.
dec. 4. 12:43
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát bajt semmiképp sem, az a jó ha magas a progeszteron, hiszen az tartja fenn a terhességet.

De szerintem nem kirívóan magas az a 78. NEkem ha jól emlékszem 4+valamennyi napon volt 69. Aztán 5 hetesen is megnézettem (bár én a hcg miatt mentem elsősorban vérvételre) akkor meg 50 valamennyi volt. Rohantam a nőgyógyászhoz hogy adjon progeszteront, de azt mondta, hogy a progeszteronszint 24 órán belül is nagymértékben ingadozhat, ha nincs panasz akkor rutinszerűen nem szokás nézegetni.

dec. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, most megnyugtattál picit. Nekem a korábbi műtét miatt kell nézetnem 2 alkalommal, ezért megyek újra vérvételre 5+6 hetesen, utána pedig UH-ra 6+3 hetesen, eszméletlenül izgulok.
dec. 4. 12:55
 5/16 anonim ***** válasza:

Honnan veszed, hogy ez túl magas? Én mindenhol 80-90-et láttam maximális értékre I.trimeszterre, de van, ahol még több. Szerintem terhesen egyébként nem létezik túl sok progi, az a jó, ha magas😁

Amúgy megértem a parát, én most nézettem 20.ciklusnapon, mert biztos voltam benne, hogy nem volt ovum és igazolni akartam. Ahol nézettem, ott 59 a tartomány felső határa luteális fázisban (terhességi nincs megadva), nekem 63 lett🤦🏽‍♀️ Fogalmam sincs miért, de ovu ezek szerint mégis volt. Múlt hónapban ugyanekkor 32(akkor meg tök erős ovu tesztem volt), előtte meg mindig 50+, de határon belül, terhesen is. Terhesen amúgy kaptam rá pótlást, mert volt barnázás, de nem az volt a baj, nem segített, vetélés lett.

Na, szóval szerintem nem kell aggódnod, tökéletes az az érték. Semmit nem jelent azon kívül, hogy terhes vagy😁 Boldog babavárást!

dec. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Jahj nagyon köszönöm! A papíromon, amit adtak, második trimóhoz írta ezt az értèket, mindig belezavarodok. Nagyon szeretném, ha tényleg minden rendben lenne, nem régen elvesztettünk egy angyalkát, most nem engedem el! Ha a fene fenét eszik sem.🤍
dec. 4. 16:32
 7/16 anonim ***** válasza:

#6! Igen, átérzem, én is elveszítettem az agyalkámat, de nyugi, most minden rendben lesz! Kétszer nem lépünk ugyanabba a folyóba 🤞

#5

dec. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!🤍
dec. 4. 18:14
 9/16 anonim ***** válasza:
Ezt csak így itthagyom; én nem vesztettem el angyalkát, de nagyon megérintenek az ilyen történetek, és ezért szívből kívánom, hogy minden rendben legyen! ❤️ Boldog babavárást!
dec. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
El sem tudod képzelni, mennyit jelentenek az ilyen üzenetek! Nagyon köszönöm!❤️
dec. 5. 08:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!