Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szoptatok és nincs menstruáció...

Szoptatok és nincs menstruációm. Nagyon szeretnénk már kistesót. Így is sikerülhet? Van valaki,akinek így is sikerült?

Figyelt kérdés

dec. 17. 00:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sikerülhet, ha épp elkapjátok az első peteérést.

Vagy hogy érted, hogy így is?

Nyilván akkor van menstruációd, ha előtte volt peteérésed, márpedig a babához az kell. Neked ezek szerint eddig nem volt.

Így eléggé vaktába lövöldöztök, nem tudom, hogy pici gyerek mellett kétnaponta tudtok-e együtt lenni, de nehezen tudom elképzelni... Ha megjön először, onnantól könnyebben be tudod lőni a peteérést, vagy legalábbis azután érdemesebb megpróbálni ovutesztelni, mert most ki tudja, hány tesztet lőnél el feleslegesen.

Mondjuk nekem már több, mint fél éve (a fiam 8 hónapos kora óta) megjön, de azóta sem rendszeres teljesen, hisz a szoptatás még utána is be tud kavarni.

Mindenesetre sok sikert a próbálkozáshoz!

dec. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Aki kistesót szeretne az az anyukájának szóljon. 🤦‍♀️
dec. 17. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Próbálj meg lh tesztelni. Nem olcsó, ha esetleg 3 hónapon keresztül kell tesztelned minden nap, de úgy legalább tudod, hogy mikor ovulálsz, és ahhoz tudtok időzíteni pont.
dec. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy valakinek sikerült mellette, nem jelenti azt, hogy neked is fog. Így e szempontból felesleges a kérdés.


Nekem pl nem jött össze,amig szoptattam.

Egyik barátnőmnek 2x is összejött szoptatás alatt, de mind a 2x elvetélt.

Másik barátnőm meg nem is akart gyereket, szoptatott, fogamzásgátlót szedett és terhes lett.



Szóval kb bármi lehet. Az, hogy nálad hogy alakul, csak a jóisten tudja.

dec. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

Nekem szoptatás alatt nem sikerült teherbe esnem, viszont amint abbahagytam, a második hónapban.

A nőgyógyász azt mondta, hogy a szoptatás abbahagyása után egy év is lehet,mire rendesen visszaáll a ciklus.

dec. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Derjaderja ***** válasza:
83%
Nekem szoptatás alatt is hamar sikerült (es masoknak is), viszont kezdettől volt ciklusom. Anélkül azért kérdéses.
dec. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
A kolléganőm amíg szoptatott nem menstruált 2 évig, így nem ovulált, ovu nélkül meg nem lehetsz terhes.
dec. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Nem kistesó, hanem második gyerek. Nem az elsőnek szülsz tesót, hanem magadnak még egyet. Mikor szoktok le erről a hülye megfogalmazásról?
dec. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az első gyerek 10 hónapos volt, amikor először megjött szoptatás mellett, de az még nagyon furi volt, ilyen 40-50 napos ciklusaim voltak, full rendszertelenül. Mi azért olyan 1 éves korától kezdve próbálkoztunk, hátha :D De nem sok sikerrel. Igény szerint szoptattam a lányom, aztán amikor másfél évesen éjszakára leválasztottam, és már napközben is csak 2-3x szopizott, na akkor beköszönt a második baba is. A napi 2-3x szopik megmaradtak nagyjából a terhesség közepéig, akkor lett olyan averzióm, hogy teljesen elvettem tőle, de hát addigra már úgyis 2 éves volt, nem is szerettem volna túlságosan erőltetni a folytatást.

Szóval _technikailag_ szoptatás mellett jött a baba, de azért eléggé visszafogottan, és amíg éjjel-nappal nonstop cicin volt a nagylányom, addig nem sikerült még csak egy rendes ovulációt sem produkálnom. Ez nagyon egyéni, összejöhet sok minden, de tény, hogy a szoptatás jellemzően nem segíti a teherbe esést.

dec. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%

Lehetsz. Volt olyan páciensem, aki 3 hónapig szedte a szoptatás alatt szedhető fogamzásgátlót, majd "nem volt ideje felíratni".

Bejött, hogy pozitív a teszt. "Utolsó vérzés?"

Hát az még a szülés előtt volt, mert még szoptat és nem jött meg.

Mondom akkor egyáltalán honnan tudta, hogy tesztet kellene csinálni?

Mire közölte, hogy "a biztonság kedvéért minden hónapban teszteltem".

A "poén" az egészben, hogy nem kívánt terhesség. Próbáltam neki elmagyarázni, hogy a terhességi teszt az nem fogamzásgátlás....


Szóval egy szó, mint száz. Ahogy írták: az első ovuláció megelőzi az első vérzést. Ha azt elkapjátok, akkor simán lehet olyan, hogy menzesz nincs, terhesség van. De sokaknak addig nem jön össze, míg szoptat.

dec. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!