Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen terhes vitamint ajánlotok?

Milyen terhes vitamint ajánlotok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tapasztalat érdekelne, pár napja pozitív a tesztem, kismama vagyok. Szeretnék vitamint szedni. Mit érdemes már ilyenkor elkezdenem szedni?

jan. 3. 11:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Elkezdeni a teherbeesés előtt kellett volna a folsav miatt. Ladeevit jó és egész olcsó.
jan. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem a gravida optimát ajánlotta a dokim azt szedtem kb a második trimeszter feléig. Mostmár csak C vitamin, D vitamin, omega 3-6-9 és magnézium.
jan. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1-es, szedtem folsavat a teherbe esés előtt.

Most valami komplexet szeretnék

2-es köszönöm.

jan. 3. 11:51
 4/15 anonim ***** válasza:
Én Trimeszter1-et szedek
jan. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

Nem szedtem egyik terhességem előtt sem folsavat, se semmilyen vitamint. Nem ertem ezt a ,,kellett volna" dolgot.

Femibiont kezdtem el, mikor terhes lettem.

jan. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A “kellett volna” dolgot én sem értem, azt tudtam hogy a folsav ilyenkor jó, azt szedtem is
jan. 3. 12:19
 7/15 A kérdező kommentje:
4-es én az elevitet néztem ki most magamnak.
jan. 3. 12:19
 8/15 anonim ***** válasza:
23%

Mit nem értesz? A folsav szedését teherbeesés előtt kell kezdeni, mivel a velőcsőzáródási rendellenességek megelőzésében van szerepe, a velőcső pedig nagyon korán alakul ki, mikor még azt sem tudod, hogy terhes vagy. Ha a kérdező szedett előtte folsavat, az nyilván elég.

Aki meg nem, annak már nyilván tök mindegy. De a tudatos gyermekvállalásnak ez azért a része lenne.

jan. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hát én szedtem mert tervezett baba volt, és azt tudtam hogy ez fontos.

De sokan úgy esnek teherbe hogy nem tervezik, ők gondolom nem szedték.

jan. 3. 12:55
 10/15 anonim ***** válasza:

Én sima Gravidát szedek + halolaj meg D vitamin. Vérképem tökéletes.

Elevittel kezdtem amúgy, de kihánytam sajnos akármikor vettem be, plusz brutál nagy a kapszula, nehéz lenyelni.

jan. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!