Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nekünk nem jön össze a baba,...

Nekünk nem jön össze a baba, más meg issza az energiaitalt. Nem igazságtalan ez?

Figyelt kérdés
8 hónapja kezdtük a próbálkozást, eddig csak sikertelen hónapok voltak, sajnos ez a hónap is az. Ma jöttem haza a munkából, amúgy is stresszes voltam, mert reggel jött meg, erre látok egy nagypocakos kismamát energiaitallal a kezében. Olyan ideges lettem, hogy hihetetlen. Mi, akik jó szülők lennénk, vigyáznák a baba egészségére, bármit megtennénk érte nem kapjuk meg ezt az élettől (egyelőre), más meg, aki nem érdemelné igen. Terhes ismerősöm még büszke is rá, hogy nem szed terhesvitamint, láttam már dohányzó kismamát is. Olyan igazságtalan ez. Nyílt utcán issza az energiaital pocakkal, szégyenérzet nélkül, az ilyen milyen szülő lesz? Jobb bele sem gondolni. Tudom, hogy az élet nem igazságos, de olyan nehéz ezzel megküzdeni, pedig mi még nem is annyira régóta próbálkozunk. Nektek nem megy fel a vérnyomásotok, ha ilyet láttok? Miért ilyen igazságtalan ez?
jan. 3. 16:23
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
78%

"Nektek nem megy fel a vérnyomásotok, ha ilyet láttok?"


Nem.

jan. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
90%

Még ha egy üveg pálinkával láttad volna... De egy energia italtól nem lesz baja senkinek.


Mi 2,5 évet vártunk a babára, én is gyűlöltem minden terhes az utcán de nem azért mert energia italt iszik :D


Pont nyáron voltam a 2. trimeszterben, amikor már szépen látszott a hasam, de még könnyen mozogtam, jól éreztem magam. Képzeld volt merszem elmenni koncentre és alkoholmentes sört inni. Én is éreztem a megvető pillantásokat, főleg hogy a sötétben csak az látszott hogy a nagy hasammal sörösdoboz van a kezemben, az már nem hogy egy 0%-os lime-menta ízű kvázi üdítőről van szó.


Igen igazságtalan az élet, arra koncentrálj hogy nemsokára remélhetőleg te is megtapasztalhatod milyen terhesnek lenni. Lehet nem következő hónapban, lehet nem is idén, de egyszer szinte biztos. És lehet pont te leszel az aki nagy hassal kibírhatatlan vágyat fog érezni egy doboz energia italra. Terhesen a kívánósság egy más szintet ölt.

jan. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
71%
Én is ugyanígy éreztem, nekünk is kellett pár év amíg sikerült, most még egy pohár kólától is bűntudatom van, pedig néha ölni tudnék egy hideg energia italért :D
jan. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
87%

De. Csomó dohányzik, el se jár vizsgálatokra, 150 kilósan is simán terhes lesz. Én meg káros szenvedély nélkül, normál testalkattal, egészséges életmóddal még csak nem is menstruálok (PCOS). Ez van.

De tudod a gyereket nem úgy osztja az ég, hogy csak bizonyos számú lehet egyszerre, és ha neki van, neked nem lehet. Felesleges másokra irigykedni, attól nem leszel terhesebb. És attól sem, ha másnak sem jön össze.

jan. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, te milyen jogon ítélsz meg másokat, hogy jó szülők lesznek vagy sem? Aki energiaitalt iszik, az rossz anya lesz, aki meg olyan irigy mint te, az jó?

Ne haragudj, értem a csalódottságodat, de amit kérdésként ide írkáltál, az egyszerűen butaság.

Az élet mindenkinek mást dob, próbálkozzatok, remélem hamarosan nálatok is érkezik a baba, helyre áll a lelkivilágod és rendben lesz minden, de ezt a rosszindulatot engedd el.

jan. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
84%
Koffeinmentes is lehet vagy vitamin ital, amit te annak hiszel. Plusz ez evolúció tudod. Akinek alkalmas a genetikaja a terhességre az az lesz, aki alkalmas a gyerek kihordasara és megszulni természetes úton, az könnyen teherbeesik. Aki nem esik teherbe, annak oka van. Ha sikerül is biztos hogy lesz probléma később. Csak ezt sokan nem akarják elfogadni.
jan. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
91%

Valójában nem az energiaitalos kismama tehet arról, hogy neked nem jön össze. Kire is haragszol?

Jobb lenne integrálni a haragodat, magaddal foglalkozni. Mennyire vagy stabil érzelmileg, mentálisan. Mert nem úgy tűnik. Sajnálom, hogy így érzel, de hidd el, alkoholista kismama is van, dohányos is, putriba, segélyre szülő, és még sorolhatnám, hogy mennyire sok alkalmatlan van.

A bármit megtennék-et korlátozd le előbb saját magadra, mert ha összejön, akkor a következő probléma az lesz, hogy a Kulcsokat gyereke miért áll hamarabb, amikor a tiéd hamarabb született.

Ez van. Igen, igazságtalan. De mindig az erősödik bennünk, amit táplálunk. Te a haragot, csalódottságot. Ez kihat a testre, ez is okozhatja a sikertelenséget. Nem jó irány

jan. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
53%
Persze, mérges vagyok az ilyen anyákra, de csak azért, mert sajnálom a gyerekeiket az esetleges egészségügyi problémák miatt. Tavaly előtti nyáron volt egy vetélésem, voltak ott dohányzó anyák, a kórteremben ahol voltam, találkoztam abortuszra váró fiatal lánnyal is, egyikre se haragudtam, elvoltam én a saját bajommal. Tavaly nyáron megszületett a második babám, ott a kórteremben 5-en voltunk, ebből 3 láncdohányos, az egyik ránézésre simán volt 100 kg is, a babája iránt nem érdeklődött, pedig az intenzíven volt valamiért, kérdezték a nővérek is, hogy mi a baja a babának (tele volt a csecsemős osztály, a terhes patológián voltunk, gondolom ők nem látták a babát), hát ez a szerencsétlen azt se tudta mi van a gyerekével, mert “nincs ereje lemenni hozzá”… cigizni és energiaitalért napi 5x biztos lement. Én ezeket a gyerekeket sajnálom, alig megszülettek vagy még meg se születtek és máris ennyire törődnek velük. A másik nem dohányzó anyukának a 28. hétre jött a babája, ő azért igazságtalannak érezte, hogy egészségesen él és az ő babája lett koraszülött. Megértem ezeket az indulatokat, az ember elkeseredik, add ki magadból, aztán viszont lépj tovább.
jan. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
86%

Azért ez erős kifejezés hogy ti megérdemelnétek a babát más meg pl a terhes nő aki energiaitalozik az meg nem?

Nem érdemli meg hogy anya legyen mert nem szed terhesvitamint? Csalódott vagy a sok sikertelen hónap miatt ezért van benned ennyi harag 🥺


De, megértem a problémádat, mi pl 6 hónapot vártunk a babánkra de nem jutott eszembe hogy hangot adjak annak , hogy másnak miért jön össze az első hónapban holott dohányzik. Sajnos ilyen az élet. Oda is születik 5 gyerek ahol nincs is mit enni, más meg mindent megtudna adni a gyerekének mégsem esik teherbe.

Kívánom hogy 2024 a ti évetek legyen 🙏

jan. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
24%

Ciklusod rendben, ovutesztelsz?

#9

jan. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!