Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Inszemináció 40 felett?

Inszemináció 40 felett?

Figyelt kérdés

Azok véleményét szeretném kérdezni, akik valami oknál fogva nem mentek lombikozni, hanem inszeminációval próbáltak, vagy estek teherbe, légyszíves ilyet írjatok.

Kinek hogyan sikerült és mennyi idő elteltével? Mi volt a probléma, ha volt?

(42 vagyok, van egy 5éves lányom és egy 2éves vetélésem, azóta nőgyógyászhoz járok, 6 inszemen vagyok túl, de lombikozni nem akarok)

Ezeket szedem naponta: 4x100 Q10, Aspirin protect, Magnézium, D-vitamin, szelén, terhes vitamin, barátcserje, pm alulműködésre Letrox50, pcos-tea.



jan. 23. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi lombikoztunk. Nem volt kellemes számomra (hormonok, leszívás stb) viszont nekünk a kivizsgálás után egyből ezt javasolták az inszemet nem, mert annak nem sok esélye lett volna. Na, de bocsi elkalandoztam. A barátnőm 40 múlt. Ha jól emlékszem már az ötödik (én 4 hónapja szültem nem emlékszem pontosan) volt neki múlt hónapban. Eddig egyik sem sikerült. Azt mondta beágyazódási problémák miatt a doki ezt mondta neki. Nekik is IVF et javasolnak nem akarja. Azt tudom ő barátcserjét, méhpempőt meg terhes vitamint szed. Meg amiket a doki felírt azt bocsi nem tudom. Viszont tudok olyat is ez távoli ismerős le is döbbentünk. 44 éves első inszemmel sikerült. Bár neki a korábbi 3 terhessége természetes módon sikerült. Sajnos róla többet nem tudok, mert nem vagyunk olyan nagy beszélő viszonyban. A barátnőm akit írtam ő természetese módon a tudomása szerint nem esett teherbe sosem. Persze nyilván véletlen biztos van ellen példa is.

Kívánom, hogy sikerüljön.

jan. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi már végigjártunk minden utat; és visszanézve az az igazság, hogy nem is tudom, hogy mit gondoljak... Saját tapasztalat is van bőven, és az évek alatt is annyi sorstárssal hozott össze az élet.

Nekünk az inszem.-ek nem sikerültek. 30 éves voltam akkoriban.

Azt hittem, a lombik majd tuti lesz. Végülis született ilyen módon egy gyermekem, de 6. nekifutásra. Lelkileg nagyon megterhelő volt.


Aztán a siker után volt újabb 6, sikertelen beültetés; majd amikor már feladtuk, jött a kistesó spontán, aki ezek szerint nem olvasta a zárójelentésem az elzáródott petevezetékemről...


Találkoztam olyannal, akik szintén több, mint 10 beültetés után úgy döntöttek, hogy lombikkal már nem; de inszeminációval még próbálkoznak. Az inszem. végül sikerült.


Több hozzánk hasonló ismerős is van, akik szinte már mindenen túlvoltak; és sok év lombikozás után egyszer csak spontán sikerült Nekik is. Egyiküknek 45 évesen úgy, hogy már stimulálni sem lehetett, nem tudtak hormonkezelésekkel sem egyetlen petesejtet sem kicsikarni Tőle... Aztán egyszer csak, amikor már elfogadták, hogy ennyi, nincs már esélyük egy gyermekre; akkor meg spontán terhes lett. Már meg is született a kisfiuk...


Találkoztan olyannal, akik inszeminációval múlták felül minden elképzelésüket: hármas ikreik lettek, első nekifutásra.


Láttam olyat, hogy inszemnek indult, de lombik lett belőle (egy kezelésen belül), mert túl sok lett a sejt.


Őszintén nem tudom 12 beültetés után sem, hogy pontosan min múlik a siker... Mindent megpróbáltunk mi is. Rengeteg vitamint, táplálék kiegészítőt, gyógyfürdő kezelést... A lombikunk ezek mellett/ ezekkel együtt lett sikeres. Aztán amikor a kistesóért mentünk, hiába csináltunk mindent ugyan úgy; nem sikerült. Amikor meg jött a meglepetés, akkor pont abbahagytam már minden vitamint, de még a pajzsmirigy gyógyszeremet is, mert teljesen elengedtük már ezt az egészet.


A siker kulcsa szerintem valahol 'más magasságokban' van...

jan. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42 évesen nálam fel sem merült az inszemináció, 2 orvos is azt mondta, teljesen értelmetlen, időpocsékolás, pedig 41 évesen még összejött egy spontán terhesség, de az 5. héten elvetéltem. 2 évvel fiatalabb kolléganőmnek szintén azt mondták, ilyen korban már nem húzzák az időt inszemmel, annyira kis %-ban működőképes. AMH-t néztek nálad? Miért nem akarsz lombikot? Mármint "csak" a kényelmetlenségek miatt vagy egyáltalán, semmiképpen? Mert lassan abból is kifutsz. :(
jan. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1: Mi is voltunk a Kaáliban, mert a korunkat hallva a telefonos konzultáción a lombikot javasolták egyből. Az ott "szerzett tapasztalataim" és az ismerőseim körében lévő lombikozók véleményeiből jutottam arra, hogy én ezt nem szeretném semmi képpen.


#2: A feladás. Ezt többektől olvasom, hallom. Ezen a vonalon lehet valami. Többen vannak a nőgyógyásznál, akik lombik után ott vannak inszemináción. Számomra ez nagyon érdekes, ha a sikerességek mutatóját nézzük. Lehet be kellene fejeznünk a dokihoz járást és az jelentené a beletördést.


#3: A Kaáliban sem merült fel az inszemináció, a Forgáchban és a jelenlegi nőgyógyászomnál viszont azt mondták, hogy a lombikos stimulációknak az én esetemben nem sok értelme van az alacsony AMH-miatt (mondjuk az inszemnek sem). Az AMH egy éve 0,06 volt, azóta napi 4x100 Q10-et (többek között) 0,4 lett. A káros mellékhatásainak lehetősége miatt nem szeretnék lombikozni, mert van hajlam és volt tragédia is a családban sajnos. Nem a kellemetlenség, hanem egyáltalán nem. Tudom, hogy így rettentő távol kerülök a lehetőségtől, hogy ismét terhes legyek.


Jó lenne hasonló sikersztorikat olvasni, mint írtatok, de szerintem akinek sikerül, az már nem keresi a gyakori kérdéseket fel érthető módon és nem olvassa a bejegyzéseinket...

jan. 24. 08:51
 5/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Mi külföldre mentünk, mert itthon kritikán aluli volt amilyen bánásmódot kaptunk egy két helyen. Nem bántam meg. Tény megviselt a kezelés, de meg lett az eredménye egy csodálatos kisfiú. Beszéltem olyanokkl akik ittjon kezdték majd oda mentek ahová mi és mondták ég és föld a hozzáállás. Ott csinálnak inszemet is, ha gondolod elküldöm mi hol voltunk.
jan. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, köszi a választ kérdező, sajnálom, hogy ez a helyzet. Én pl. azóta is nézem a témába vágó kérdéseket, hátha valakinek tudok segíteni infóval. Nekem itthon volt egy sikertelen lombik, petesejtet sem sikerült nyerni csak üres tüszőket, és nem is ajánlottak többet az alacsony amh miatt (kértünk másodvéleményt, ott sem), végül Brnoba mentünk donorpetesejtes lombikra, az elsőre sikerült, 27. hetes terhes vagyok.
jan. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem 30 éves korom környékén volt 4 (sikertelen) inszem.

Több orvosnál jártunk egyikünknél sem találtak bajt. Azt mondták 5 csinálnak,a 4.után már eléggé elvoltam keseredve és eleinte hallani sem akartam a lombikról de mondtam a dokinak hogy azt szeretnénk. Erre a doki: az inszemináció az "egészséges"pároknak van mint mi is és lombik nincs mert nem múltunk el 35 évesek.

Nem épp válasz a kérdésedre csak témában van.

jan. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!