Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bár már csak állami reprodukci...

Bár már csak állami reprodukciós intézmények vannak, és állítólag ingyenes, de mégis mennyibe kerül ma Mo-on az inszemináció és a lombik?

Figyelt kérdés
A hormonvizsgálatokat, spermavizsgálatokat, kötelező vérvételeket ingyenesen megcsinálják? Vagy csak maga a beültetés van ingyen?

2023. aug. 23. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Mindent megcsinálnak ingyen, csak győzd kivárni. Ezért végeztetik el sokan a vizsgálatokat magán úton. A gyógyszereket természetesen neked kell megvenni.
2023. aug. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az alap vizsgálatok is ingyen vannak, a feltétlenül szükséges gyógyszerek/injekciók 300 Ft-os dobozáron.


Nekünk mennyibe került tavaly:

- ingyen volt az alap hormon vizsgálat, kenetvétel, férjnek is vérvétel, alap sperma vizsgálat.

- cukorterhelést magánban csináltattam, 3 pontos, 12.000 Ft volt

- petevezeték átjárhatóságit nem tartották indokoltnak, mert egyből lombikra "ítélték", tb alapon szerintem kB lehetetlen lett volna egyébként is elintézni. Én saját magam miatt megcsináltattam magánban, 20.000 Ft volt a konzultáció előtte, 50.000 Ft a hycosy, meg kB 4000 Ft az antibiotikum és a hüvelykúp hozzá.

- ferjemnél sem elégedtünk meg az alap vizsgálattal, az hiába lett jó. Magánban nézettünk DNS fragmentáció, ros-t és HBA-t, 85.000 Ft volt.

- férjemnek nem volt jó a pajzsmirigy értéke, de mivel a spermiogramja jó volt nem foglalkoztak vele. Csináltatott magánban egy ellenörző vérvételt 11.000 Ft-ért, majd a háziorvossal tb alapon ment pajzsmirigy uh-ra és kapott gyógyszert. Nekem is pajzsmirigy problémám van, a gyógyszer 150 Ft (igen, csak 150 Ft) fél évre.

- genetikai vervétél trombózis hajlamra, amit csak 2 sikertelen lombik után csinálnak tb alapon, én megcsináltattam magánban az első előtt, 35.000 Ft volt, mert a Leident már 20 évesen fogamzásgátló szedés előtt nézettem (az kB plusz 8000 lett volna)

- mell UH tb alapon volt, mikor mondtam hogy lombikhoz kell gyorsabban adtak időpontot

- terhesvitamin+egyéb vitaminok kB 15.000 Ft/hónap, 3 hónappal lombik előtt kell kezdeni


Maga a lombik:

- gonapeptyl injekció 3x7 db összesen 900 Ft

- ovaleap injekció 900+450+300 NE összesen 900 Ft

- ovitrelle tüszőrepesztő 2 db összesen 600 Ft

- Cyclogest kúp 3 doboz összesen 900 Ft


A hormonoktól fájt a fejem, arra aspirin protect+algopirint összesen kB 5000 Ft.


Otthoni terhességi teszt a saját megnyugtatásomra: 4x1200 Ft = 4800 Ft


- Fehérje por hiperstimuláció megelőzésére 9000 Ft

- izotóniás ital hiperstimuláció megelőzésére összesen kB 5000 Ft


Plusz az utazási költség, aminek autós utazás esetén csak egy részét téríti meg az OEP.


Ha sikerült volna akkor 4. héttől a 12. hétig hetente 4000 Ft a Cyclogest kúp, plusz ugye tovább kell szedni a terhesvitamin is.

2023. aug. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó szépen össze írta,én annyit tennék hozzá hogy nekem pl.12 hétig ment napi 1* vérhigitó injekció (10 db,8000-9000 Ft körül volt) és nem csak kúpként volt progeszteron pótlás hanem injekcióba is szintén 10-12 hétig,annak az árára nem emlékszem.
2023. aug. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!