Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Inszeminaciót kérhetem az...

Inszeminaciót kérhetem az orvostól már a családtervezes elején is?

Figyelt kérdés
36 múltam,gyereket szeretnénk, viszont ugye az elertkor már befolyásoló lehet. Arra gondoltam hogy inszeminaciót kérnénk az orvosomtól ha az első 2 hónapban nem jön össze a baba. Fiatalabb koromban mikor babát terveztünk, 9 hónap volt mire összejött természetes uton. Most azért már nem bíznám ennyire a sorsra. Csak azt nem tudom, hogy kikell várni az 1 évet, vagy kérhető előbb is az inszem.?
2023. okt. 30. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Az inszemináció csak akkor növeli a teherbeesés esélyét, ha a férfinál vannak gondok….
2023. okt. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
35 éves kor után fél év sikertelenség "kell" mindenféle beavatkozáshoz. Ez nem piac, hogy megrendeled, mit szeretnél. Egyáltalán nem biztos, hogy inszeminációval előbb összejönne amúgy, mint spontán. Mint írták, nem minden esetben segít. És inszem előtt is minden vizsgálatot megcsináltatnak neked is, meg a párodnak is.
2023. okt. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Inszeminációt Magyarországon már csak és kizárólag állami meddőségi központban csinálhatnak, szóval nem kívánságra megy.


35 éves kor felett fél év sikertelenség után javasolt a kivizsgálás, ebben a korban már ritkán csinálnak inszeminációt, általában a vizsgálatok után rögtön lombikkal kezdenek.


Egy egészséges párnak egy ciklusban kB. 20% esélye van a fogantatásra spontán, az inszemináció sikerrátája mindössze 9-10%.

Tényleg csak enyhe férfi gond esetén segíthet az inszemináció, minden más esetben ugyanazt tudja, mintha az ember ovulációhoz időzítetten spontán próbálkozik otthon.

2023. okt. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy azt honnan tudják az orvosok hogy ki mennyi ideje próbálkozik? Ha azt mondod 1 éve nem jön össze, közben nem próbáltátok azt honnan tudják? Vinned kell negatív teszteket? Vagy hogy?
2023. okt. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: nyilván nem tudod bizonyítani. De azért aki ilyet képes hazudni, az jó nagy idióta. Gondolom az véletlen se jut eszébe, hogy mondjuk totál felesleges, drága vizsgálatokat csinálnak neki, vagy épp mások elől veszi el a helyet a lombikközpontban.
2023. okt. 31. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
5. Képzelem hogy senki nem élt még ezzel...
2023. okt. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

De, sajnos biztos. Sőt, itt rendszeresen látom egymás felbujtását arra, hogy hazudjanak.

És akkor csodálkozunk, hogy ott tart az eü ahol, meg olyan várólisták vannak, amilyenek…

2023. okt. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!