Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek 17 vagy 18. Napon...

Szerintetek 17 vagy 18. Napon lehetett ovuláció?

Figyelt kérdés

Légyszi csak az írjon aki otthon van a hőgörbe értelmezésében! 18. Cknap este már krémes nyákom volt, addigra tuti befejeződött a peteérés,de ennek ellenére a tegnapi uh-n azaz a 28 vagy 29 dpon nem volt baba csak szikholyag es petezsák.


[link]


febr. 8. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:

A görbéd alapján 17-ről 18-ra valamikor éjszaka/hajnalban lehetett.

De egyébként hány napos a ciklusod? Csak mert nekem fura, hogy a 14. napon is olyan, mintha elindult volna valami, aztán félbeszakadt.

Más ciklusról is van hőgörbéd? Az alaphőd mennyi? Mert ha jól látom, akkor a menstruációd első napján 36,5 volt, utána semmi, aztán a 14. cn. 36,1 stb.. Ez így egyébként értékelhetetlen.

Mindig ugyanabban az időben méred, mert ha nem, akkor szintén nem ér semmit.

febr. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem nagyon van görbém ezelőttről mert ez volt az első hónap hogy nem szoptattam, az előző ciklusom 50 napos volt. Igen elég pontosan mérek, mindig 6-kor kel a babám és végigalussza az éjszakát. Nem értem miért értékelhetetlen....billings módszert alkalmazok több éve, szülés előtt is csak onnantól mértem hőt hogy megjelent a termékeny nyák meg elkezdtem kinyilni
febr. 8. 18:38
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért mondom, hogy értékelhetetlen, mert egy hőgörbének pont az a lényege, hogy a ciklusod minden egyes napján mérd a hődet.

Szuper, hogy ellenőrzöd a nyákod, meg a méhszájat, de mellé nem árt tisztában lenni 100%-ig a hőmérsékleteddel.

Pl. Ha egy orvos kérné tőled, hogy vezesd, akkor is látnia kell az egészet, nem csak a nyák érzékelésétől.

Mondok egy egyszerűbb példát.. vezeted, és látszik, hogy az alaphőd 36,2 alatt van, ami már utalhat magas prolaktin szintre (ami esetedben a szoptatás miatt még akár fennállhat) illetve pajzsmirigy problémára is, így ha ezt oda tolod egy olyan orvos elé aki szorgalmazza a hőgörbét, rögtön tudja, hogy merre kell elindulni.

Illetve előfordulhat olyan is, hogy a menstruációd után 3 nappal van ovulációd, amiről szintén lecsúszol, ha nem figyeled a méhszájad/nyákod.

Engem a dokim annó 3 havi hőgörbével várt vissza, mert azt mondta, hogy 1-1 kiragadott hónappal nem tudunk merre indulni.

febr. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18. napon. De egy nap mit is számít?
febr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as értékelem a válaszod de hogy vezessek 3 havi görbét ha 2x menstruáltam szülés ota. Másfelől 10 éve nyomom ezt hidd el eléggé otthon vagyok a témában ;) én teherbeesésre használom, mind a 6x így estem teherbe, mar minden rezdülését ismerem a testemnek, az időzítés sem véletlen mert kislányt szeretnénk. Tehát tudtam hogy a termékeny nyáktol számitva max 5 napom van ovuig de sajnos nem tudom hogy mikor lehetett ovu és igen azért is érdekel hogy mdnnyit birt ki férjem spermája illetve azért is érdekel mert 1 nap sokat számit hogy van e pulzálás vagy nincs. Szerintem abszolut nem értékelhetetlen. Prolaktinra pedig szedtem bromocriptint sokáig de első babánk ota helyre jött, évente nézem vérvétellel...amugy az alacsony hő tsh problemara utal de csak abban az esetben ha tartosan alacsony...1-1 hő nem számit es tsh-ra is szedek gyógyszert amit rogtön emeltem pozitiv teszt utan mert csekkoltam laborral. Szoval engem annyi erdekelt volna hogy aki hasonlóan harde core-ban űzi ezt mint én az mit gondol mikor lehetett ovu
febr. 8. 21:09
 6/9 A kérdező kommentje:
Amugy eddig egy orvossal találkoztam aki hisz a hőgörbékben a triton life-ban (női doki) nem irom le a nevet.
febr. 8. 21:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, hát ha te ennyire profi vagy akkor a kérdésed is ugyanolyan értelmetlen, mint az egy havi félig vezetett hőgörbéd. Én kérek elnézést :)
febr. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A profibb vagyok mint te mert butaságot írtál a prolaktinnal kapcsolatban! Az igazi profik is kérhetnek tanácsot mert ők sem tudnak mindent :) bocsánatkérés elfogadva
febr. 10. 14:39
 9/9 anonim ***** válasza:
De hogy merül fel egyáltalán a 17? Tök egyértelmű a görbe, 18. Napon volt ovuláció. Hő és teszt alapján is…
febr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!