Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor ideális elkezdeni a...

Mikor ideális elkezdeni a "gyerekgyártást"? Vállalt valaki a tanulmányok befejezése előtt?

Figyelt kérdés

Én két és fél év múlva végzek az egyetemen, akkor leszek majdnem 26. Ugye dolgozni is kéne azzal a papírral, ha már elvégzem, szóval azonnal nem kellene teherbe esni. Ha csak néhány évet dolgozok, akkor csak 30 felett kezdeni a több babába? Attól is tartok, hogy nem jön össze rögtön. Részemről még hagyján, de a férjem 10 évvel idősebb nálam, ha akkor rögtön sikerül, akkor már az első érettségijénél is kb. 60 lenne, nemhogy a következők, mert több kicsiben gondolkodnánk.


Anyagilag nem lenne akadálya, jó ötlet lenne bele kezdeni mielőtt végzek? Végül is, mindketten szeretnénk, annyi segítségem most is lenne, míg bemegyek órákra, amik a hátra lévő időben csak ritkulnak és addigra mire befejezem, már anyósom pont nyugdíjba menne így rá is érne a gyerekre vigyázni, én anyukám is nagyon ajánlgatja magát... és akkor lenne már egy baba, nem lenne a tilitoli, hogy fú most még nem mehetek gyesre, hú lehet előléptetnek stb. De nem tudom, hülyeség lenne?


Kicsit rajtam van a frász, ha most nem akkor mikor, mert kicsit talán, hülyeség, de ha végzek pár évig "nem érek majd rá", nagyon szeretnék ezen a területen dolgozni, de hát férjem nem ér ennyire rá, illetve ráér, csak nem biztos, hogy jó, ha már 40+ mire megszületik az első...


Van valakinek tapasztalata? Vállaltatok gyereket még mielőtt anyuka végez, de apuka már dolgozik?


2010. okt. 26. 03:30
 1/3 anonim ***** válasza:

szia. nekem suli közben jött az első, a szülés után egyéni tanrendes lettem. majd a 2. a harmadikkal 7 hós terhesen államvizsgáztam. semmi hátrányom nem származott abból, h suli közben szültem.

most van 3 gyerekem, a legkisebb 1 éves múlt, diplomám is van és mellette dolgozom, igaz, megbízásosként, de kikapcsolódásnak és gyakorlati időnek nagyszerű.


ha legalább férjed támogat, akkor belevághattok. minél nagyobb a gyerek, annál nehezebb tanulni, mert több foglalkozást igényel. Aztán ha mégsem bírod, max halasztasz a suliban, de nekem eszembe se jutott, pont amiatt, h ha nagyobb a gyerek, kevesebb az időd.

2010. okt. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én pont azt néztem, hogy nekem vége felé ilyen lenne, hogy heti négy-öt órám van, ami szerintem vállalható lenne még úgy is, ha nem kérek egyéni tanrendet.
2010. okt. 26. 11:05
 3/3 anonim ***** válasza:

első vagyok. akkor csináld. nekem azért is jó volt, mert sikerélményhez juttatott. ha vizsgáztam, utána örültem a gyereknek és fordítva. a tanulás kikapcsolt.

írhatsz privit is

2010. okt. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!