Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit ajánlotok? Mivel kezdjem?

Mit ajánlotok? Mivel kezdjem?

Figyelt kérdés
Szeretnénk párommal tudatosan felkészülni. Milyen vitaminokat, gyógynövényeket érdemes szedni/inni? Illetve szükséges vérvételre menni vagy bármilyen vizsgálatra? Nem szeretnék rágörcsölni, csak egészségesebben élni ha már babát szeretnénk😊

márc. 26. 15:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Sosem értettem ezeket. Max egy terhes vitamint és ennyi. Nem kell valóban rágörcsölni.
márc. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
ha dohányzol, szokj le róla (mondjuk saját magad miatt is). ennyi. szexeljetek, élvezzétek az életet!
márc. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Alapos megfontolással...
márc. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Folsavat szedj, más nem kell. Gondolom eddig is normálisan ettetek, mozogtatok. Nem kell semmi extra, majd ha terhes vagy, akkor terhesvitamin.
márc. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

Terhesvitamin (a folsav fontos ebből igazán) + esetleg D vitamin (szeptembertől márciusig teherbeesési tervektől függetlenül erősen ajánlott ezen az éghajlaton), semmi más vitamin meg gyógynövény nem kell.


Egészséges, változatos étkezés - nem kell semmit megvonni magadtól, csak az arányokra figyelni kicsit jobban ha eddig nem tetted.


Cigivel/alkohollal leállni (vagy drasztikusan csökkenteni), napi 2-3 kávé max.


Hetente 2-4x sport, mozgás, megfelelő mennyiségű és minőségű alvás, minél kevesebb stressz.


MINDKETTŐTÖKNEK, mert a spermák minősége is befolyásolja a teherbeesést.


Átlag ciklus esetén kb. a 8-16. napokban 2 naponta szex, vagy úgy általánosságban 2-3 napont szex - programozzatok, "romantikázzatok", foglalkozzatok egymással kicsit többet lelkileg is, vegyetek ki egy-egy közös szabadnapot stb.


Ha nagyon akarsz valamit "csinálni", akkor olvass utána a cikluskövetésnek, (hőmérőzés, nyák/nyál mikroszkóppal, ovulációs teszt stb.), de én ezt max. fél év sikertelenség után javaslom, addig kár rágörcsölni akár csak ennyire is.

márc. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Semmit nem szedtem.Egyik napról a másikra eldöntöttük hogy babát szeretnénk, össze is jött. Innentől kezdtem el babavitamint szedni, mindössze ennyi. Nem kell erre ràstresszelni, ráérsz akkor stresszelni ha nem jön össze a baba..
márc. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Egyel egeszsegesen, sportolj, ennyi egyelore eleg.
márc. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy 8 évig szedtem fogamzásgátlót, ezért is szeretnénk felkészülni, gondolom picit így nehezebb lesz.
márc. 26. 16:12
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
8# nem kell, hogy nehezebb legyen, én 7 évig szedtem fogamzásgátlót, kb 3 hónapig védekeztünk utána másképp, hogy tisztuljon a szervezetem, de utána egyből összejött, és semmi extrát nem csináltam. Hajrá :)
márc. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
8-as: nem feltétlenül, ez elég kiszámíthatatlan.
márc. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!